چرخش نوع جهش‌یافته بریتانیایی ویروس کرونا در ایران | DW | 22.02.2021

04/12/1399 12:25 ب.ظ

بر اساس اظهارات مقامات پزشکی ایران چندین مورد جدید از نوع جهش‌یافته بریتانیایی ویروس کرونا در ایران مشاهده شده است. گفته می‌شود که چند نفر و از جمله چند کودک در اثر ابتلا به این نوع ویروس تا کنون جان باخته‌اند.

بر اساس اظهارات مقامات پزشکی ایران چندین مورد جدید از نوع جهش‌یافته بریتانیایی ویروس کرونا در ایران مشاهده شده است. گفته می‌شود که چند نفر و از جمله چند کودک در اثر ابتلا به این نوع ویروس تا کنون جان باخته‌اند. او گفته است که هر دو مورد مربوط به کسانی می‌شود که اخیرا از امارات متحده عربی به فرودگاه قشم وارد شده‌اند. هر دو فرد با ارائه تست منفی کرونا به قشم سفر کرده بودند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

خبرگزاری مهر نیز با انتشار گزارشی از استان گیلان از"باز شدن پای ویروس کرونای انگلیسی" به این استان خبر داده است. گفته می‌شود که موارد ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا بریتانیایی در کشورهای همسایه ایران مشاهده شده است. مقامات جمهوری اسلامی از مشاهده دست‌کم ۱۱ بیمار"کرونای انگلیسی" در استان خوزستان خبر داده‌اند. رئيس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مدعی شده است که این افراد به علت رفت‌وآمد به عراق به این نوع از ویروس مبتلا شده‌اند.

تا کنون دو نفر در استان البرز در اثر ابتلا به این نوع جهش‌یافته از ویروس کرونا جان باخته‌اند. یکی از قربانیان فردی بوده که بنا بر اظهارات مقامات ایران"سفری به خارج از کشور نداشته است". تجمع با رعایت فاصله‌گذاری headtopics.com

جهان_سوم

😥😥

گالری عکس؛ تغییراتی که کرونا در جهان ایجاد کرده است

ادامه مطلب:
dw_persian »

جولان ویروس جهش‌یافته کرونا در ایران در آستانه موج چهارم | DW | 21.02.2021موارد تائید شده ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در خوزستان رو به افزایش و در حال سرایت به دیگر شهرهای ایران است. سهم خوزستان از دو محموله واکسن کرونا که تا کنون وارد ایران شده، فقط برای واکسینه کردن سه هزار نفر کافی است.

ادامه پیک کرونا در تهران تا یک ماه دیگر / احتمال جهش جدید ویروس در ایرانمعاون درمان ستاد کرونا در استان تهران با اشاره به روند افزایشی این بیماری در پایتخت، تاکید کرد: تصور می‌کنم تا یک ماه آینده در پایتخت به آرامشی که مدنظرمان است نرسیم. این آرامش زمانی ممکن است رخ دهد که میزان بیماران سرپایی کاهش یابد؛ تا به این ترتیب دو هفته بعد از آن تعداد بستری و چهار هفته بعد موارد فوتی کاهش یابد. واکسیناسیون رو دیر شروع کردند ، بیچاره مردم و بی عقلیها ...

کرونا در ایران، اختلاف‌نظر مسئولان درباره میزان کشندگی ویروس جهش‌یافته

افزایش شمار موارد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در ایرانسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونای ایران اعلام کرد که تاکنون 112 تن به ویروس جهش یافته مبتلا شده و 8 نفر نیز جان خود را در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی مملکتی که واکسینه رو شروع نکند بدتر از این رو هم تجربه خواهد کرد

ویروس انگلیسی به قم رسید؛ صعود مرگ روزانه کرونا در ایران به اوج یک ماه گذشتههمزمان با ادامه «خیز سنگین» کرونا در استان خوزستان، دانشگاه‌های علوم پزشکی قم و اصفهان روز پنجشنبه از ورود ویروس جهش‌یافته انگلیسی به این دو شهر خبر دادند. ویروس انگلیسی به خانه پدری خوش آمدی به اميد شنيدن اخبار خوش و خوشحال كننده بدبختهای مفلوکی که خوشحالید مثلا به قم برسه چه نفعی به شما میرسه؟! بیش از یک ماهه که به تهران رسیده. قبلترش به خوزستان رسیده بود... مگه این ویروس آخوندشناسه و به بدن سایر اقشار وارد نمیشه؟! واقعا برای خر بودن، لزوما احتیاج به دو گوش دراز نیست!!!