چرا 'اصلاح قانون کار' در دستور کارِ نشست شنبه قرار دارد؟/ ترمیم دستمزد و حل بحران معیشت، مهم‌ترین مساله است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

علی خدایی: چرا 'اصلاح قانون کار' در دستور کارِ نشست شنبه قرار دارد؟/ ترمیم دستمزد و حل بحران معیشت، مهم‌ترین مساله است

به گزارش خبرنگار ایلنا، در دستور کار شورایعالی کارِ شنبه، موضوع اصلاح قانون کار قرار دارد؛ همزمانی این دستور کار با طرح نمایندگان مجلس برای اصلاح قانون کار از طریق الحاق یک تبصره به ماده ۴۱ قانون کار، موجب نگرانی بسیار است.

به گفته‌ی خدایی، دبیرخانه شورایعالی کار، نقش خود را نمی‌شناسد، هر موضوعی که قرار است در شورا مطرح شود، حتما باید قبل از آن، در اختیار اعضا قرار بگیرد تا نظر بدهند و مطالعه کنند و اعضا باید بدانند موضوعات چطور در دستور کار قرار می‌گیرند. نماینده کارگران در شورایعالی کار افزود: ما نمایندگان کارگری، در این مقطع زمانی، نظر مثبتی نسبت به اصلاح قانون کار نداریم؛ هر فرد یا نهادی که مدعی و طرفدار اصلاح قانون کار است، ابتدا باید تکلیفِ بندهای مهم و بر زمین مانده‌ی قانون کار مانند مواد ۷، ۴۱ و ۲۷ را مشخص کند. معیشت، امنیت شغلی و تشکل‌یابی، سه ضلع مثلث مطالبه‌گری کارگران را تشکیل می‌دهند و تا زمانی‌که مواد قانونی مربوط به این سه مطالبه‌ی مهم اجرا نشوند، نمی‌توان و نباید به سراغ اصلاح قانون کار رفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یکشنبه روز تعطیل هفتگی در امارات؛ کارمندان هفته ای ۴.۵ روز بیشتر کار نمی‌کنندبدین ترتیب و طبق تصمیم روز پنجشنبه ابوظبی، یکشنبه جای جمعه را در تقویم امارات می گیرد و کارمندان و پرسنل ادارات دولتی روزهای جمعه فقط تا ظهر کار خواهند کرد. جمعه بطور سنتی روز تعطیل در کشورهای اسلامی محسوب می شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بنای ادغام آموزش پزشکی با آموزش عالی را نداریم/حذف کنکور فعلا در دستور کار نیستدبیر عالی شورای انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه جدالهای مطرح شده در خصوص ادغام دو حوزه آموزش پزشکی با آموزش عالی مفید نیست گفت: بنای برای این امر در شورای عالی انقلاب فرهنگی نداریم چرا که در حال حاضر استقرار جدی در آموزش پزشکی ایجاد شده که برهم زدن آن به صلاح کشور نیست. بلکه این دو حوزه با هم افزایی بیشتر از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده نمایند. در مورد تغییر دادستان دیروز از منتظری در مورد علت عدم رسیدگی به تخلف روحانی سوال شد اونم جواب داد تخلفات رئیس جمهور به ما ربط نداره دیوان عالی گزارش میده به رهبر ... یعنی رهبر باس برسه! فرداش عزلش کردن منم بلافاصله گفتم اما دیدن ابروریزی میشه تکذیب شدچندروزدیگه عزل میشه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حتی در دانشگاه درس نخوانده پس فضای دانشگاه را نمی شناسد جطوری در مورد دانشگاه اظهار نظر می کند ؟ این همان وقاحت آخوندی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حضور بیش از یکهزار کودک کار در خیابان‌هاى شیراز/ 75 درصد کودکان کار اتباع بیگانه هستند/ در شش ماهه اول امسال 364 کودک کار به بهزیستى وارد شدند که آمار واقعى 3 برابربیشتر استکنار ستون چراغ راهنمایى و رانندگى، سرچهارراه ایستاده و چشم به چراغ دوخته تا به محض قرمز شدن چراغ و توقف ماشین ها، خود را از میان آنها عبور دهد. چند شاخه گل در دست دارد و نگاهش را به ماشین زوج هاى جوان مى اندازد تا شاید شاخه گلى بفروشد. هرازگاهى با سرنشینان خودرو هم صحبت مى شود و آنقدر غرق زندگى رهگذران مى شود تا جایى که فراموش مى کند شاخه گلى را بفروشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قالیباف صحبت‌هایش درباره عنابستانی را اصلاح کردرییس مجلس شورای اسلامی صحبت‌هایش را درباره «سیلی نزدن عنابستانی به سرباز راهور» اصلاح کرد و گفت که دادگاه بدوی، تشخیص بر ضرب بلااثر (سیلی) داده است که البته بعدا با اعلام رضایت طرفین پرونده مختومه شده است. آفتاب پرست پیش شما پشه کوره ای بیش نیست دروغگوی بی شرم. خوبه حالا دانشجوها مچش رو گرفتن چه فلفور عنابستانی دور برداشت . مردک طلبکار آب سوز
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چرا سخت کار کردن به تنهایی برای موفقیت شغلی کافی نیست؟ - BBC News فارسیبرای جلو زدن از بقیه همواره به ما دستورالعملی را آموخته‌ا‌ند که باید سرمان را بیندازیم پایین و از دیگران بهتر کار کنیم. ولی این گزاره آن قدرها هم درست نیست
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ورزش، تفریح و کار گروهی بابانوئل‌های خیربیش از ۲۰۰ اسکی‌باز و اسنوبردر روز یکشنبه لباس بابانوئل ها را به تن کردند و در کوهستان‌ ایالت «مین» آمریکا، هم ورزش و تفریح و هم کاری گروهی و اجتماعی کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »