چرا ماریا، فعال رنگین‌کمانی اهل اقلیم کردستان به دست برادرش کشته شد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ماریا سامی،کنشگر جامعه رنگین‌کمانی اقلیم_کردستان که به دست برادرش کشته شد،در یک اتاق«کلاب‌هاوس»گفته بود: «بسیار خوشحال هستم که در خانواده و جامعه‌ای سنتی و‌ مذهبی زندگی می‌کنم و تا به امروز مرا نکشته‌اند.» جامعه_رنگین‌کمانی گزارشی از shayagoldoust

ساله اهل کردستان در آستانه «روز جهانی زنان» در اربیل عراق به دست برادرش به قتل رسید. او که در شبکه‌های اجتماعی خود به دفاع از حقوق زنان و جامعه رنگین‌کمانی می‌پرداخت، عاشق آواز نیز بود و‌ گاهی ویدیوهایی از آواز خواندن خود منتشر می‌کرد.

هرچند انجام سامی پس از اعتراف به قتل بازداشت شده اما این تنها یک نمونه از صدها «قتل ناموسی» است که در اقلیم کردستان اتفاق می‌افتد. «زانو»، فعال حقوق جامعه رنگین‌کمانی اهل کردستان در مصاحبه‌ای با «ایران‌وایر» می‌گوید: «ماریا یک زن آزاد بود که در زندگی خود با انواع خشونت‌های جنسی و‌ جنسیتی که زنان تجربه می‌کنند، مواجه شده بود اما همیشه با آن‌ها مبارزه می‌کرد. او قبل از به قتل رسیدن، در گفت‌وگویی در کلاب‌هاوس گفته بود بسیار خوشحال هستم که در خانواده و جامعه‌ای سنتی و‌ مذهبی زندگی می‌کنم و تا به امروز مرا نکشته‌اند. اما متاسفانه به دست برادرش به قتل رسید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

shayagoldoust 😳😳

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه به کشورهای کمک‌کننده به اوکراین هشدار دادروسیه به کشورهای کمک‌کننده به اوکراین هشدار داد دولت روسیه می‌گوید از طریق سفارتخانه‌های خود به کشورهایی که با ارسال سلاح و داوطلب به اوکراین کمک نظامی می‌کنند، پیام‌هایی ارسال کرده و نسبت به عواقب اینگونه اقدامات هشدار داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باقری به وین بازگشتباقری به وین بازگشت علی باقری، رییس هیات مذاکره کننده ایران که به منظور مشورت با مقامات ارشد ایران در سفری کوتاه به تهران بازگشته بود، صبح روز چهارشنبه برای ادامه مذاکرات به وین بازگشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه تاکنون 13 کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه به مردم اوکراین ارسال کردرئیس جمعیت هلال احمر ترکیه ز ارسال 13 کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه به مردم اوکراین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تولید خودروسازان بزرگ مدام آب می‌رود/ ناکامی خودروسازان در وفای به عهد افزایش تولیدبررسی آمار تولید و فروش خودروسازان اصلی در بهمن ماه امسال نشان می‌دهد که ایران‌خودرو و سایپا (و پارس‌خودرو به عنوان زیر مجموعه سایپا) در مجموع کمتر از ۷۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از میزان تولید آن‌ها در ماه‌های گذشته کم و کمتر شده است. این در حالیست که مجوز افزایش قیمت خودروها منوط به قول خودروسازان برای افزایش تولید صادر شد. مونتاژ کاران و فافیای فساد که همه جالانه کرده تا چند نفر اعدام نشن ادامه داره اقتصاد ایران در حال سقوط آزاد است. با اولین هوا شدن برجام توسط عامل روسیه یعنی سلیمانی و خامنه ای و هوا شدن برجام توسط روسیه در زمان حال دیگه توانی برای اقتصاد نمانده .نظام اسلامی و شخص خامنه ای چه رودستی از روسیه خورد .ظریف گفت ولی خامنه ای گوش نداد چون خامنه ای عامل روسیه است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده ارشد ایران در مذاکرات احیای برجام به وین بازگشتعلی باقری، نماینده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای که برای مشاوره با مقامات به ایران رفته بود، روز چهارشنبه، ۱۸ اسفند، به وین، محل برگزاری مذاکرات احیای برجام، بازگشت. باید به شرف وغیرت وهویت ومرزوبوم ملت وکشوری ریـــــــــــــــد💩💩💩که 44سال یک مشت ملای کثافت تن لش شپشو خونخوارکون پاره هشری تخم صیقه عرب متعفن شکم واره زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجرکوسکش واپسگرانجاست خرافه گرا ناموس جنده کونی حکومتش باشه وایران وایرانی رابه نابودی کشاندن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چهاردهمین روز حمله به اوکراین/ روسیه امروز را آتش بس اعلام کردروسیه امروز را آتش بس اعلام کرد چهارشنبه هجدهم اسفندماه، چهاردهمین روز حمله روسیه به اوکراین، مسکو از ۹ مارس(چهارشنبه) ساعت ۱۰ به وقت روسیه آتش‌بس اعلام کرده و آماده ایجاد کریدورهای بشردوستانه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »