چرا پرچم رنگین‌کمانی‌ها در خیابان‌های تهران پهن شده بود؟

05/03/2021 01:12:00 ب.ظ

رنگین‌کمان_ایرانی

امسال هم تصاویری از پرچم رنگین‌کمانی‌ها در راهپیمایی ۲۲بهمن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ تصاویری از پرچم اقلیت‌های جنسی درحالیکه افراد از روی آن رد می‌شوند و علیه جامعه رنگین‌کمانی نفرت‌پراکنی می‌کنند. یادداشتshayagoldoust اخبار_ایران رنگین‌کمان_ایرانی

۱۳۹۹در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ تصاویری از پرچم شش‌رنگ اقلیت‌های جنسی و جنسیتی در حالی که افراد از روی آن رد می‌شوند و آن را لگدمال کرده و آشکارا علیه جامعه رنگین‌کمانی نفرت‌پراکنی می‌کنند.این تصاویر توسط گروهی با عنوان «جنبش مردمی حلال‌زاده‌ها» منتشر شد. آن‌ها در وب‌سایت خود با انتشار این تصاویر با عنوان «رژه مردم روی پرچم هم‌جنس‌بازان در جشن ۲۲بهمن»، مدعی شدند استقبال مردم چشم‌گیر بوده است. اما نکته‌ای قابل توجه این است که در کشوری که جامعه رنگین‌کمانی نادیده گرفته می‌شود و مقام‌های رسمی بارها منکر وجود آن‌ها ‌شده‌اند، به نمایش گذاشتن پرچم رنگین‌کمانی، حتی به قصد نفرت‌پراکنی، چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟

ادامه مطلب:
ایران وایر »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

تعیین دستمزد در پیمان‌های جمعی/ چرا پیمان‌های دسته جمعی کار در ایران اجرا نمی‌شود؟دستمزدکارگران ساختمانی در جلسات شورایعالی کار مشخص نمی‌شود و به صورت پیمان دست جمعی بین کارگر و کارفرما تعیین می‌شود.

آغاز رزمایش'پرچم صحرا 2021' در امارات متحده عربیرزمایش 'پرچم صحرا 2021' با حضور 7 کشور در پایگاه هوایی الظفره امارات متحده عربی آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی امارات در تلاش است تا خود را در همه زمینه ها توسعه دهد

چرا وام مسکن در ایران جواب نمی‌دهد؟

ویدیو؛ چرا سعودی در مراسم استقبال رسمی از فرش بنفش استفاده می‌کند؟پادشاهی عربی سعودی رنگ بنفش را بعنوان رنگ فرش‌ مراسم استقبال و پذیرایی از میهمانان رسمی این کشور، از جمله روسای جمهوری، نخست وزیران، سفرا و نمایندگان

شکاف جنسیتی چیست و چرا ایران همچنان در سرازیری سقوط قرار دارد؟شکاف منظورش مردا زیاد توش کردن؟ ایران وایر خیلی به مسائل جنسی حساسه. بخاطر همین تحرکات جنسی با استفاده از رانت دولتی و پناهنده ها داره.!

امسال برای دومین سال پیاپی تصاویری از پرچم رنگین‌کمانی‌ها در راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۹ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ تصاویری از پرچم شش‌رنگ اقلیت‌های جنسی و جنسیتی در حالی که افراد از روی آن رد می‌شوند و آن را لگدمال کرده و آشکارا علیه جامعه رنگین‌کمانی نفرت‌پراکنی می‌کنند.به گزارش خبرنگار ایلنا، دستمزدها در ایران همگی تابعی از حداقل دستمزد تعیین شده در شورایعالی کار هستند اما برخی از گروه‌های کارگری از تصمیمات شورایعالی کار محروم هستند.جهان آغاز رزمایش"پرچم صحرا 2021" در امارات متحده عربی رزمایش "پرچم صحرا 2021" با حضور 7 کشور در پایگاه هوایی الظفره امارات متحده عربی آغاز شد.یکی از مهم‌ترین ‌شاخص‌ها برای وام مسکن «طول دوره انتظار» یا «شاخص دسترسی» مسکن است.

این تصاویر توسط گروهی با عنوان «جنبش مردمی حلال‌زاده‌ها» منتشر شد. آن‌ها در وب‌سایت خود با انتشار این تصاویر با عنوان «رژه مردم روی پرچم هم‌جنس‌بازان در جشن ۲۲بهمن»، مدعی شدند استقبال مردم چشم‌گیر بوده است. تجارب قبلی نشان داده است، در این پیمان‌ها کارگران از حداقل‌های تعیین شده شورایعالی کار محروم می‌شوند. اما نکته‌ای قابل توجه این است که در کشوری که جامعه رنگین‌کمانی نادیده گرفته می‌شود و مقام‌های رسمی بارها منکر وجود آن‌ها ‌شده‌اند، به نمایش گذاشتن پرچم رنگین‌کمانی، حتی به قصد نفرت‌پراکنی، چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ «ملیکا زر»، فعال اقلیت‌های جنسی و جنسیتی و از اعضای شبکه «شش‌رنگ» در این رابطه به «ایران‌وایر» می‌گوید:  «این حرکت نشان‌دهنده این است که ما را به عنوان یک قدرت به رسمیت شناخته‌اند و پرچم رنگین‌کمانی را در کنار پرچم اسرائیل و ایالات متحده که از آن‌ها به عنوان بزرگ‌ترین دشمنان‌شان یاد می‌کنند، به زمین انداخته و از روی آن رد می‌شوند.2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی رزمایش"پرچم صحرا 2021" با حضور 7 کشور از جمله عربستان سعودی در پایگاه هوایی الظفره در شهر ابوظبی امارات متحده عربی آغاز شد. به نظر من آن‌قدر به قدرت ما که روز به روز با فعالیت‌های آشکارمان آن را بیشتر می‌کنیم باور پیدا کرده‌اند، به این ‌ که مطالبات جامعه رنگین‌کمانی نیز مطالبات سیاسی‌ است، که ما را نیز در کنار کشورهای نام برده شده، دشمن خود تلقی می‌کنند. پیمان‌های دسته جمعی کار در فصل هفتم قانون کار جمهوری اسلامی ایران در سال ۶۹ تصویب شده است که به بهبود دستمزدها و امنیت شغلی کارگران کمک می‌کند. این کاملا در رفتار و عکس العمل‌شان مشخص است.

این ‌ ها تاثیر صدای اعتراض اعضای جامعه "ال‌جی‌بی‌تی" علیه بی‌حقوقی و سرکوب و مجازات‌های غیر انسانی، از شلاق تا اعدام است.  وزارت کار نسبت به پیمان‌های جمعی بی‌توجه است اکبر شوکت (عضو هیات مدیره کانون کارگران ساختمانی کشور) در ارتباط با دستمزد کارگران ساختمانی توضیح داد: شیوه و روش تعیین مزد کارگران ساختمانی نسبت به کارگران مشاغل دیگر متفاوت است؛ دو گروه «کارگران ساده» و «استادکاران» به صورت روزمزدی و با توجه به مهارتی که دارند از سوی کارفرما دستمزد دریافت می‌کنند. رزمایش مذکور تا 25 مارس ادامه خواهد داشت.» سیاست جمهوری اسلامی همیشه در قبال هم‌جنس‌گرایان و در کل جامعه رنگین‌کمانی این بوده که این مسایل را واردات کشورهای غربی و نفوذ فرهنگ غرب نامیده است. ملیکا زر در این باره توضیح می‌دهد : «در بسیاری از مواقع با نسبت دادن فیلم‌ها و شخصیت‌های سینمایی مرتبط با جامعه رنگین‌کمانی به اسرائیل، سعی در این دارند نشان دهند این مسایل از سوی دشمن و با هدف نابودی بنیان خانواده و اشاعه فرهنگ غرب است. این موضوع از سوی کانون کارگران ساختمانی کشور مورد توجه قرار گرفته و فرمولی برای دریافتی آنان ارایه شده است. به همین دلیل تا مدت‌ها منکر ما بودند.. اما حالا که صدای ما بیشتر شنیده می‌شود و این که از درون همین جامعه برخاسته‌ایم، سعی بر این دارند تا ما را افرادی تحت تاثیر فرهنگ غرب نشان دهند و باز ادعا کنند که ما در ایران چنین افرادی نداریم.1 نفره محاسبه کنیم و آن را بر مبنای تعداد روزهای کارکرد یک کارگر صنعتی به دست بیاوریم.

در سال‌های اخیر افراد و سازمان‌هایی مانند شش‌رنگ به طور هدفمند فعالیت می‌کنند؛ به عنوان مثال، من می‌گویم که یک "لزبین ایرانی" هستم و این آشکارسازی‌ها و فعالیت‌ها تاثیر خود را گذاشته‌اند . » او اضافه می‌کند: «پایگاهی که این تصاویر را منتشر کرده است، به نام جنبش مردمی حلال زادگان فعالیت می‌کند؛ یعنی به عبارتی، خودشان را گروهی از افراد "حلال‌زاده" دانسته و به هر کس غیر از دایره خودشان، انگ زده و با بدی یاد می‌کنند یا حتی آن‌ها را مستحق نابودی می‌دانند که در این مورد، گروه هدف ‌ شان افراد هم‌جنس‌گرا و جامعه ال‌جی‌بی‌تی است. همچنین آن‌ها از ۲ روز مرخصی ماهانه برخوردار هستند و میانگین روزهای تعطیل رسمی کشوری به جز «جمعه‌ها» حدود ۱ تا ۱.» ملیکا زر معتقد است که این نفرت‌پراکنی‌ها، از بالاترین مقامات دولتی تا افرادی که سمت‌های پایین‌تری دارند، آشکارا رخ می‌دهد؛ مانند «عباس تبریزیان» که خود را «پدر طب اسلامی» خوانده و اخیرا در رابطه با واکسن کرونا و ارتباط آن با تمایل به هم‌جنس، اظهار نظرهای عجیبی کرده است . ملیکا زر معتقد است که این اقدامات کاملا سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده برای مقابله با جامعه رنگین‌کمانی هستند.  این فعال کارگری درباره دستمزد استادکاران و کمک‌استادکاران توضیح داد: گروهی نیز با عنوان استادکار یا کمک استادکار ساختمانی فعالیت می‌کنند. شش‌رنگ در گزارشی تحقیقی با عنوان .