چرا در اجسام چهره‌هایی می‌بینیم که واقعا وجود ندارند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هیچ وقت فکر کرده‌اید که چرا گاهی در چیزی، طرح صورت می‌بینید و دیگر نمی‌توانید جلوی خود را بگیرید که آن چهره را نبینید؟

هیچ وقت فکر کرده‌اید که چرا گاهی درطرح صورت می‌بینید و دیگر نمی‌توانید جلوی خود را بگیرید که آن چهره را نبینید، حتی وقتی که می‌فهمید به یکنگران نباشید، شما تنها نیستید. این پدید‌ه‌ایست که با نام "پاریدولیا" شناخته می‌شود و به وضعیتی اشاره دارد که مغز تلاش می‌کند چیزها را بفهمد و شما را وادار می‌کند تا تصاویری ببینید که واقعا وجود ندارند.

پرفسور دیوید الیس از دانشگاه سیدنی توضیح می‌دهد: "ما می‌دانیم که این اجسام صورت‌های واقعی نیستند، با اینحال ادراک یک صورت همچنان ادامه می‌یابد. مغز صورت‌های پاریدولیا را به عنوان شناسایی کاذب دور نمی‌ریزد، بلکه حالت‌های احساسی آن چهره را درست مانند یک صورت واقعی مورد تحلیل قرار می‌دهد. "انسان آموزش دیده است که صورت‌ها را شناسایی کند تا بتواند تصمیم بگیرد که آدم جدیدی که با او مواجه شده دوست است یا دشمن. یا اینکه بفهمد آیا فردی که ملاقات کرده خوشحال، ناراحت یا عصبانی است.

این مطالعه چگونگی تأثیرپذیری افراد از احساسات چهره‌هایی را که قبلا دیده‌اند آزمایش کرده است که شامل صورت‌های پاریدولیا نیز می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

SanctionPakistan

هیچ وقت فکر کردەاید بیطرفی و بیشرفی هم حدی دارە ؟

خیلی بیشرفید مردم دارن کشته میشن شما همچنان عکس خمینی رو میخواید تو ماه ببینید؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بادکنک فروشی که روز عید مزار کودکان را آراستتصاویر بادکنک فروشی که پیش از عید قربان بر سر مزار کودکان بادکنک می‌گذاشت، با استقبال گسترده رسانه‌های اجتماعی بازتاب مواجه شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تبادل؛ چالش‌ها و فرصت‌های کاریابی در جهانی که هرروز دیجیتالی‌تر می‌شودبناست شغل محموله‌رسانی به‌گونه‌ای تغییر کند که با زیست‌بوم سازگارتر و با کارکنان مهربانتر باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واشینگتن: اسلحه ایرانی در دست حزب‌الله حاکمیت لبنان را تهدید می‌کنددر پی موشک‌پرانی حزب‌الله از جنوب لبنان به خاک اسرائیل و واکنش توپخانه‌ای تل‌آویو به آن، ایالات متحده وجود سلاح‌های پیشرفته ایرانی در دست این گروه نتیجه بی عرضگی کشورهای عربی است که لبنان را تنها گذاشتند تا در دام حزب الله گرفتار شود.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سال‌ها رویای لژیونر شدن را در ذهن داشتملژیونر جدید فوتبال زنان ایران گفت: من در یک خانواده ورزشکار به دنیا آمدم. برادرم «علیرضا محمدی» نیز سال‌ها دروازه‌بان تراکتور بود و در تیم‌های مختلفی گلری کرد. در واقع مشوق اصلی من خانواده و برادرم بودند که جا دارد از آنها به خاطر تمامی حمایت‌ها و زحمات‌شان تشکر و قدردانی کنم.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

در مورد واکسیناسیون عذرخواه و همدرد مردم هستیم/ ویروس دلتا تمام کشور را فرا گرفته استمعاون کل وزرات بهداشت گفت: مشکل جدی در پذیرش بیماران داریم و تمام تلاشمان را می‌کنیم کسی منتظر تخت نماند اما اینکه عینا عملیاتی شود، کار مشکلی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

زندانیان در سوئد نگهبانان را به گروگان گرفتند و درخواست هلی‌کوپتر کردندبه گزارش آسوشیتدپرس زندانیان پیش‌تر گفته‌ بودند که حاضرند در ازای دریافت بیست پیتزای کباب برای توزیع بین زندانیانِ این بند، یکی از نگهبانان را آزاد کنند. دولت سؤئد باید پیتزای کباب را در برنامهً غذائی زندانهای خود قرار دهد! زیر نویس فارسی هم داره؟ تکرارش ساعت چنده؟ انیمیشنه؟ در خوزستان هم اینترنت را قطع کردند و جان مردم را گرفتند. نمیصرفه بگین؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »