چرا حزب‌الله به کسب کرسی وزارت دارایی در دولت لبنان اصرار دارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 74 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حزب‌الله از طریق خریدن سیاست‌مداران فاسد، به سوءاستفاده از اقتصاد لبنان می‌پردازد. آن‌ها به منظور پرکردن جیب رهبران خود، امتیاز قراردادهای دولتی را به این حزب می‌دهند؛ درحالی‌که ملت لبنان از کمبود خدمات رنج می‌برند. اطلاع_رسانی گزارش عماد الشدیاق👇

«حزب‌الله» لبنان با حمایت «جنبش امل»، بر کسب کرسی وزارت دارایی این کشور اصرار می‌ورزد. این امر باعث تاخیر بیش از دو هفته‌ای در تشکیل دولت جدید که «امانوئل ماکرون»، رییس‌جمهوری فرانسه روند آن را در پایان ماه گذشته آغاز کرد، شده است.

این توصیف نشان می‌دهد که تاکید حزب‌الله و جنبش امل بر لزوم تحقق حق شیعیان در این زمینه، با روح پیمان طائف که تمام گروه‌ها را به لغو فرقه‌گرایی و واگذاری انحصار صلاحیت تصمیم‌گیری به مجلس سنا-که تاکنون تاسیس نشده است- دعوت می‌کند، تناقض دارد. وی که این‌روزها مشغول تدوین یادداشت‌های پدرش در زمان مذاکرات پیمان طائف است، افزود: «نخست‌وزیر یا هیچ وزیری حق استفاده از امضای خود برای جلوگیری از ابلاغ قانونی مصوبه شورای وزیران را ندارد. درخواست حزب‌الله برای کسب کرسی وزارت دارایی نیز به‌منظور در نظر نگرفتن قانون اساسی بیان شده است. طبق قانون اساسی، رییس‌جمهوری باید در خلال ۱۵ روز مصوبه را ابلاغ کند یا برای تجدیدنظر، به شورای وزیران بازگرداند. نمایندگان مجلس و قانون‌گذاری نیز باید طبق مهلتی که قانون اساسی معین کرده است، اقدام کنند.

نقش این وزارت‌خانه با توجه به بحران اقتصادی موجود در لبنان، لزوم اصلاحات مالی واقعی و اهمیت مذاکره با حامیان خارجی نیز افزایش می‌یابد. به همین خاطر، حزب‌الله و جنبش امل قصد دارند از اختیارات مذکور به‌عنوان فرصتی برای سیطره بر تصمیم‌های دولت استفاده کنند. در همین راستا، مشاور سابق وزیر دارایی در یکی از دولت‌های لبنان نیز اظهار داشت: «حزب‌الله و جنبش امل می‌کوشند این وزارت‌خانه را به هر نحو ممکن در اختیار بگیرند. چون از طریق آن، حق معاملات تجاری و قراردادهای اقتصادی را به شرکت‌ها و نزدیکان خود می‌دهند؛ به‌ویژه حزب‌الله که از این قراردادها به‌عنوان منبعی اضافی برای درآمدزایی استفاده می‌کند. بنابراین، انصراف از این وزارت‌خانه به نفع طرف‌های دیگر، باعث آسیب‌دیدن این منبع و افشای تمام معاملات آن‌ها می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اولویت‌های سه‌گانه اصلاح بودجه؛ از ساماندهی مالیاتی تا مولدسازی دارایی‌ها/ چرا با انتشار اوراق سلف نفتی مخالفت شد؟- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت اول اصلاح ساختار بودجه ساماندهی نظام مالیاتی است، گفت: دلیل مخالفت مجلس با انتشار اوراق سلف نفتی این بود که انتشار این حجم اوراق، سقف استقراض مجاز دولت در احکام برنامه ششم را به هم می‌زد. ArezooTorktaz
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نمایش پول و غذا در صنعا همزمان با دو هزارمین روز حمله ائتلاف نظامی به یمندر کشوری که به گفته سازمان ملل در لبه پرتگاه قحطی قرار دارد، انبوهی از مواد غذایی اهدایی قبایل بر روی کامیون‌های بارگیری و در میدان سبعین صنعا به نمایش گذاشته شد. پول نفت مردم ایران هست.کجایی شاپورذوالاکتاف که اعراب رابه بندبکشی.دین فروشان ایران راشخم زدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرملین: اقدام اروپا در به رسمیت نشناختن لوکاشنکو دخالت در امور بلاروس استروسیه روز جمعه ۲۵ سپتامبر (۴ مهر) اعلام کرد که تصمیم اتحادیه اروپا در به رسمیت نشناختن الکساندر لوکاشنکو به عنوان رئیس جمهور قانونی بلاروس با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درصورت ابتلای رئیس‌جمهور، به تصمیم‌گیری‌های کشور لطمه وارد می‌شود/ حضور ویدئوکنفرانسی در جلسه رأی اعتماد، به نظر هیات رئیسه مجلس بستگی داردرئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست، اما تردید نکنید اگر رئیس‌جمهور ۱۴ روز یا ۲۱ روز بخواهد در منزلش بماند قطعا به کشور و تصمیم‌گیری‌ها لطمه وارد می‌شود. 🤣🤣🤣
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمار فوتی‌های کرونا در تهران به ۷۰ نفر رسید/ کم‌کاری دولت و شهرداری در زمینه حمل و نقل عمومیرئیس شورای شهر تهران گفت: تعداد فوتی‌های کرونا در تهران پیش از این تا بیش از صد نفر در روز بالا رفت و مجددا نزولی شد و به تعداد ۴۹ نفر رسید، اما مجدد این آمار افزایش یافته و به ۷۰ نفر رسیده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار نیروگاه‌های هسته‌ای جهان به پایین‌ترین تعداد در ۳۰ سال گذشته رسیدیک نهاد بین‌المللی در تازه‌ترین گزارش سالانه خود از وضعیت صنعت‌ هسته‌ای در جهان اعلام کرد میزان نیروگاه‌های اتمی فعال به پایین‌ترین تعداد در سی سال گذشته رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »