چرا کره شمالی این‌همه آزمایش موشکی انجام می‌دهد؟

06/11/1400 03:51 ب.ظ

چرا کره شمالی این‌همه آزمایش موشکی انجام می‌دهد؟ این گزارش را بخوانید 🔽

از موشک‌های مافوق صوت تا موشک‌های کروز، کره شمالی سال ۲۰۲۲ را با فشرده‌ترین آزمایش‌های تسلیحاتی خود در سال‌های اخیر آغاز کرد، چرا پیونگ‌یانگ در طول سه هفته این همه آزمایش موشکی انجام داد؟ یک دهه پس از به قدرت رسیدن کیم جونگ اون به عنوان رهبر کره شمالی، این کشور چیز زیادی برای جشن گرفتن ندارد. وضعیت اسفناک اقتصادی این کشور در تحریم، به خاطر شرایطی که کرونا به وجود آورده بازهم بدتر شده است.

کمبود مواد غذایی در داخل کشور شایع و در بیرون نیز درهای دیپلماسی با آمریکا بسته است.

آن چان ایل یک محقق گریخته از کره شمالی می‌گوید: «توسعه موشک‌ها و تسلیحات احتمالاً تنها چیزهایی هستند که کیم جونگ اون می تواند با اطمینان به عنوان دستاورد نشان دهد. او در حال حاضر چیز بیشتری برای ارائه به مردم کره شمالی ندارد.»

توسعه موشک ها و تسلیحات احتمالاً تنها چیزهایی هستند که کیم جونگ اون می تواند با اطمینان به عنوان دستاورد نشان دهد.او در حال حاضر چیز بیشتری برای ارائه به مردم کره شمالی ندارد. او گفت: «برای چنین سالگردهای مهمی، کره شمالی دوست دارد یک رژه نظامی برگزار کند تا سلاح‌های جدید خود را به نمایش بگذارد.» headtopics.com

چانگ افزود که این کشور اغلب سلاح های جدید را قبل از انتشار عمومی آزمایش می کند، که هم توانایی آنها را نشان می دهد و هم اینکه به حال و هوای جشن های عمومی رونق می‌دهد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پنجمین آزمایش در سال جدید میلادی؛ کره شمالی ۲ موشک کروز شلیک کرداین آزمایش‌ها در زمانی انجام می‌شود که مذاکرات کره شمالی، هم با همسایه جنوبی و هم با ایالات متحده متوقف شده و کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی وعده داده که ارتش را به پیشرفته‌ترین فناوری‌های نظامی مجهز کند. بامید روزی که این هزینه‌ها مصروف رفامردم شود بامید زمین بدون مرز با یک دولت و یک قانون

چرا جنگ یمن به امارات کشیده شد و چرا حوثی‌ها به ابوظبی حمله می‌کنند؟در هفته گذشته، حوثی‌ها حملاتی را با موشک و پهپاد به امارات صورت دادند. حملاتی که منجر به زبانه کشیدن شعله‌های آتش یکی از طولانی ترین درگیری‌های جهان شد. این حملات نشان می‌دهد که چگونه جنگی که بیش از هفت سال است در گوشه‌ای از شبه جزیره عربستان ادامه دارد، می تواند به یک خطر در سطح منطقه‌ تبدیل شود.

آغاز آزمایش بالینی برای تولید واکسن مخصوص اُمیکرونآغاز آزمایش بالینی برای تولید واکسن مخصوص اُمیکرون دو شرکت دارویی فایزر و بیو.ان.تک در بیانیه‌ای اعلام کردند که ثبت نام برای انجام آزمایش بالینی با هدف تولید واکسن مخصوصی علیه سویه امیکرون ویروس کرونا را آغاز کرده‌اند.

آزمایش بالینی فایزر- بیون‌تک برای تولید واکسن مخصوص اومیکرون آغاز شدمسئولان دو شرکت فایزر و بیونتک امیدوارند تا ماه مارچ بتوانند مجوز تولید نوع جدیدی از واکسن که مخصوص مقابله با سویه اومیکرون ویروس کرونا است، دریافت کنند.

چرا خودروها در تصادفات منفجر می‌شوند؟/ خودروسازان می‌گویند با زاویهِ مناسب تصادف کنید!رییس پلیس راهنمایی و رانندگی انتظامی کشور گفت: ۳۲ درصد از کل وسایل نقلیه فرسوده است که این مسئله باعث افزایش تصادفات می شود.

قطعی گاز شهرک‌های صنعتی کلید خورد/ چرا دولت به وعده‌های خود عمل نمی‌کند؟نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: نامه‌ای از طرف شرکت گاز به چند شهرک صنعتی از جمله شهرک صنعتی اشتهارد ارسال شده مبنی بر اینکه گاز آنها به دلیل افزایش مصرف خانگی قطع خواهد شد و باید از سوخت جایگزین یعنی مازوت استفاده کنند.