چرا نشست سران روسیه و کشورهای آفریقایی برای مسکو مهم است؟ | DW | 24.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

در روزهای آینده در نشست بزرگ روسیه با کشورهای آفریقایی در سوچی پوتین میزبان ۴۲ تن از روسای جمهوری و پنج تن از نخست وزیران قاره آفریقا خواهد بود. در این نشست پیش از هر چیز موضوع بر سر میلیاردها دلار مبادلات تجاری است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در فرودگاه سوچی زنان جوانی با لباس‌های رنگارنگ قزاقی در حالی که سینی‌های نان و نمک در دست دارند منتظر ورود رهبران و سران کشورهای آفریقایی هستند. برای میهمانان آفریقایی در سوچی دیدار از فستیوال موسیقی و رقص روی یخ، بازدید از ویلای استالین و آشنایی با غذاهای متنوع سنتی روسی برنامه‌ریزی شده است. رسانه‌ها از"استقبال حداکثری روسیه از آفریقا" نوشته‌اند.

پوتین در مصاحبه با خبرگزاری روسی"تاس" گفت: «آفریقا به طور فزاینده‌ای به قاره‌ای مملو از امکانات تبدیل می‌شود.» رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت: «این قاره دارای ذخایر عظیم منابع طبیعی است و جذابیت اقتصادی بی‌نظیری دارد.»هیچکس منکر این واقعیت نیست که توجه روسیه به قاره آفریقا برای کسب درآمد بیشتر و منافع تجاری است. در سال ۲۰۱۸ میلادی میزان مبادلات تجاری روسیه با کشورهای آفریقایی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار بود؛ یعنی حدود یک سوم مبادلات تجاری آمریکا با قاره آفریقا.

جای نگرانی نیز برای رقبای روسیه نسبت به حضور سربازان مزدور روس در آفریقا وجود ندارد. گفته می‌شود که تعدادی از این سربازان در"گروه واگنر" زیر نظر یوگنی پریگوژین، سرآشپز سابق پوتین در آفریقای مرکزی و لیبی به سر می‌برند. این گروه در کنار نیروهای ژنرال خلیفه حفتر، از فرماندهان نظامی سابق لیبی، علیه دولت مرکزی این کشور می‌جنگند که از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پوتین را اگر چه مخلفان از روی سونیت وموافقان از علاقه مندی تزار می خوانند . ولی برای مردم روسیه فرصت مغتنمی بوده .

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طالبان در راه پکن؛ دولت برای شرکت در نشست چین تصمیم نگرفته استمقام‌های افغانستان روز چهارشنبه گفتند که چین در حال سازماندهی گفت‌وگو میان جناح‌های مختلف رقیب در افغانستان به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای پایان دادن به سال‌ها جنگ در این کشور است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا: متعهد به حمایت از سعودی در دفاع از این کشور هستیممارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه 22 اکتبر در توئیتی اعلام کرد که دیدار ثمر‌بخشی را با واقعاًباعث حقارت یک کشور هستش'که،علی رغم میلیاردهادلارهزینه برای توان نظامی وخریداری همه نوع تسلیحات ازشرق وغرب عالَم،بازهم برای حفظ وَموجودیت خود،محتاج حمایت کشوری دیگرباشد! 😂 😂 😂 😂 😂 😂 عجب......... 😄
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خواست ژاپن از افغانستان؛ در برابر تهدیدات کوریای شمالی از ما حمایت کنیدشینزو آبه، نخست وزیر جاپان(ژاپن) چهارشنبه 23 اکتبر از محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان خواست، که افغانستان یکیو میخواد ازش حمایت کنه بعد ژاپن خواستار حمایت اینها شده 🤣😂🤣😂🤣 حتما حمایت میکنن😂😂 خیلی خدا بود تواین روزهای بد همچین چیزایی یه خورده ما رو میخندونِ
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شهامت در صلح بالاتر از صبر در جنگ استرئیس جمهور در سخنان مهمی که تا کنون رسانه ملی از پخش آنها خودداری کرده تأکید کرد: شهامت در صلح، سخت‌تر از شهامت در میدان نبرد است و امام حسن (ع) از چنین شهامتی برخوردار بودند، چنانچه تندترین جملات را برخی از یاران نزدیک امام حسن (ع) به ایشان روا داشتند، اما امام (ع) راه خود را ادامه داده و صلح نامه را امضاء کردند، چرا که آن را به مصلحت و بقاء اسلام می‌دانستند. امام حسن زمانی صلح رو پذیرفتن که یاری برای دفاع از حق ولایت خودشون نداشتن،روحانی رو چه به امام حسن :)) کسی که اطرافیان و منصوبینشون دونه دونه دارن به جرم فسادهای اقتصادی میرن گوشه زندان. اینجور هوچی گری ها فایده ای نداره... به جاش بیاد جواب مردم رو بده که برجام و دلبستگی به دوستان غربی چی شد؟ شما وقتی رئیس جمهور شدین باید قوانین این نظام رو میخوندی نه الان با زیر سوال بردن بخواین توپ رو بندازین طرف مقابل... میدونی چرا؟ چون دولت و مجلس در این کشور فرمایشیه! _همون چیزی که خمینی به دروغ به مجلس شورای ملی می بست_ الان تحقق پیدا کرده و تنها راه نجات را_عجبا_ در اطاعت از رهبری می دانند، یعنی همون کسی که کشور را نابود کرده! ضمنا حنای شما هم رنگی ندارد. مرگ_بر_جمهوری_عسلامی_ورهبرکثیفش
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو جزئیات توافق ترکیه و روسیه را در خبرگزاری آناتولی تشریح می‌کندبازنده اصلی ترکیه، برنده اصلی روسیه، بدنبال آن سوریه، ایران. کردا هم از شر نسل کشی، قتل، تجاوز و غارت توسط داعشی های بنام ارتش آزاد خلاص شدند.رجب باید بره بمیره، در یک هفته هم ترامپ و هم پوتین در کونش گذاشتند. امیدواریم که راهگشا باشد و حسن ختام
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مخالفت روسیه با ایجاد منطقه امن تحت کنترل بین‌المللی در سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »