چرا قانون امنیتی جدید هنگ‌کنگ موجب ترس مردم شده؟

18/04/1399 07:46:00 ق.ظ

دولت چین یک قانون امنیت ملی جدید را برای هنک‌گنگ به اجرا درآورده ‌است. جزئیات قانون جدید چیست و در عمل به چه معنی است؟

دولت چین یک قانون امنیت ملی جدید را برای هنک‌گنگ به اجرا درآورده ‌است. جزئیات قانون جدید چیست و در عمل به چه معنی است؟ در این بند آمده که هر کسی که برای تحریک مردم به"نفرت" از دولت، یا مقامات هنگ‌کنگ با خارجیان تبانی کند می‌تواند مرتکب یک جرم جنایتکارانه شده باشد.

روز چهارشنبه گذشته در جلسه اطلاعاتی برای رسانه‌ها از ترزا چنگ، وزیر دادگستری هنگ کنگ خواسته شد بند ۲۹ را دقیقا تشریح کند. او نتوانست پاسخ روشنی بدهد.

در بند ۵۵ به عوامل امنیتی خاک اصلی چین حق رسیدگی به بعضی از پرونده‌های امنیت ملی که"پیچیده"،"جدی" یا مشکل هست، داده شده‌است. سازمان‌های مدافع حقوق بشر می‌گویند به نظر می‌رسد این قانون حمایت‌هایی را که متهمین قبلا از آن برخوردار بودند، نادیده گرفته است.

EPA در بند ۴۲ نیز این حق که می شود فرد مظنون با پرداخت وثیقه موقتا آزاد شود، لغو شده است. به موجب بند ۵۶، تمام مراحل پرونده‌ها-از مرحله بازجویی تا صدور رأی تا مجازات- همه را می‌شود به مقامات خاک اصلی چین ارجاع کرد. headtopics.com

دونالد کلارک، در وبلاگ China Collection که به مسائل مرتبط با چین می‌پردازد، نوشته یک آمریکایی که ستون نویس روزنامه است و از استقلال تبت طرفداری می کند، ممکن است مشمول قانون جدید واقع شود. آقای کلارگ، از دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن، می‌گوید بزرگترین نگرانی، نهادها و روندی است که این قانون را وضع کرده‌است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

دیپلمات ارشد آمریکا در هنگ کنگ: قانون جدید امنیت ملی یک «تراژدی» استدیپلمات ارشد آمریکا در هنگ کنگ: قانون جدید امنیت ملی یک «تراژدی» است مخالفان قانون پکن، از جمله دولت پرزیدنت ترامپ، می‌گویند که این قانون در تضاد با اصل «یک کشور، دو نظام» برای پاسداری از آزادی‌های هنگ‌کنگ است.

واکنش وزیر خارجه بریتانیا درباره اجرای قانون امنیتی در هنگ کنگ: نمی‌توان به چین اعتماد کردواکنش وزیر خارجه بریتانیا درباره اجرای قانون امنیتی در هنگ کنگ: نمی‌توان به چین اعتماد کرد آقای راب گفت: «مساله اعتماد در میان است و کشورهای بسیاری در سراسر جهان این سوال را مطرح می کنند: آیا چین به تعهدات بین‌المللی خود عمل می‌کند؟»

ماکرون اعضای هیات دولت جدید فرانسه را برای ۲ سال پایانی قدرت معرفی کردژان ایو لودریان، وزیر خارجه و فلورانس پارلی، وزیر نیروهای مسلح در دولت جدید در سمت خود ابقاء شده‌اند.

کرج یک هفته تعطیل شد/اعلام محدودیت‌های جدید کرونایی در چند روز آیندهمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان کرج در شرایط هشدار، فعالیت مراکز و صنوف پرخطر شهرستان کرج نیز به مدت یک هفته تعطیل خواهد شد.

شناسایی ۲۶۱۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۶۰ بیمار در شبانه‌روز گذشتهلاری خبر داد: شناسایی ۲۶۱۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۶۰ بیمار در شبانه‌روز گذشته

شاخه جدید کروناویروس شیوع بیشتری دارد ولی مریض‌تر نمی‌کند!شاخه جدید کروناویروس شیوع بیشتری دارد ولی مریض‌تر نمی‌کند! بنا به مطالعات جدید محققان، گونه جدید کروناویروس که در حال گسترش در آمریکا است، نسبت به گونه قبلی، افراد بیشتری را آلوده می‌کند ولی مردم را نسبت به گذشته بیمارتر نمی‌کند.