چرا مهار همه‌‌گیری کرونا بسیار دشوار است؟ | DW | 17.05.2020

17/05/2020 08:00:00 ب.ظ

یک تیم تحقیقاتی در شهر مونیخ آلمان نتایج پژوهش خود در باره زنجیره‌های ابتلا به کرونا را منتشر کرد. گزارش آنها نشان می‌دهد که به چه دلیل مهار همه‌گیری این بیماری بسیار دشوار است.

کرونا, کرونا در جهان

یک تیم تحقیقاتی در شهر مونیخ آلمان نتایج پژوهش خود در باره زنجیره‌های ابتلا به کرونا را منتشر کرد. گزارش آنها نشان می‌دهد که به چه دلیل مهار همه‌گیری این بیماری بسیار دشوار است.

یک تیم تحقیقاتی در شهر مونیخ آلمان نتایج پژوهش خود در باره زنجیره‌های ابتلا به کرونا را منتشر کرد. گزارش آنها نشان می‌دهد که به چه دلیل مهار همه‌گیری این بیماری بسیار دشوار است.

یک تیم پژوهشی به سرپرستی مرله بوهمه، کارشناس دفتر امور بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایالت بایرن، اودو بوخ‌هولتس، کارشناس موسسه تحقیقاتی روبرت کُخ و ویکتور کورمن از بیمارستان شاریته برلین زنجیره‌های ابتلای افرادی را که در اثر تماس با کارکنان شرکت «وباستو» بیمار شده بودند بررسی کرده‌اند.

نخستین مورد ابتلا به کووید-۱۹ که در آلمان ثبت شد، یک کارمند چینی این شرکت است. او پیش از ورود به آلمان، در ایالت ووهان چین به‌سر برده بود.انتقال پیش از بروز عارضهبه گفته تیم تحقیقاتی مونیخ، مهم‌ترین عاملی که مقابله با بیماری کووید-۱۹ را مشکل می‌کند، قابلیت انتقال او پیش از بروز نشانه‌های بیماری در فرد مبتلا است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ترامپ: بسیار امیدواریم تا پایان امسال به واکسن کرونا دست یابیمترامپ: *بسیار امیدواریم تا پایان امسال به واکسن کرونا دست یابیم *آزمایش‌ها نتایج مثبتی در پی داشته‌اند *به محض اینکه به چیزی دست یابیم، آماده تولید انبوه و سریع آن هستیم *با همکاری پنتاگون، میلیون‌ها دوز از واکسن را تولید خواهیم کرد مواظب باش وایتکس نزنی ترامپ قبلا دست یافته بودید.تا کشت و کشتار مردم بیگناه تمام شد اونوقت واکسن را رو می کنی.چرا خودت بدون ترس از کرونا وارد جامعه می شوی.تو که مثل سگ از یک الله اکبر ترسیدی از کرونا نمی ترسی؟

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از 4 میلیون و 600 هزار نفر فراتر رفت

جستجو برای واکسن ویروس کرونا تنش‌هایی را به همراه داشته استجستجو برای واکسن ویروس_ کرونا تنش‌هایی را به همراه داشته است یک شرکت بزرگ داروسازی فرانسوی به نام «سانوفی» ادعاهای مطرح شده مبنی بر وعده این شرکت به آمریکا برای اولویت دادن به ایالات متحده در زمینه دسترسی به واکسن بالقوه این شرکت در آینده را تکذیب می‌کند

ترامپ: تا پایان سال واکسن کرونا را تولید می‌کنیمرئیس جمهور آمریکا از تولید واکسن کووید-19 تا پایان امسال و آغاز پروژه دسترسی سراسری به آن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سوگواری در ایام کرونا؛ کلک زدم تا خانواده‌ام مراسم ختم نگیرند

شمار قربانیان کرونا در ایتالیا به 31 هزار و 610 نفر رسیدتعداد جان باختگان ویروس کرونا در ایتالیا به 31 هزار و 610 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

چهار ماه پس از کشف نخستین مورد ابتلا به کووید-۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید (سارس‌کوو-۲)، نتایج پژوهش بر روی زنجیره‌های ابتلا به این بیماری در آلمان، در مجله علمی „The Lancet Infectious Diseases" منتشر شد.به گزارش ایسنا، به نقل از هیل، او در نشست خبری درباره تحولات مرتبط با کرونا گفت: «بسیار امیدواریم که تا پایان سال جاری و یا پیش از آن به واکسن دست پیدا کنیم.تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 4 میلیون و 600 هزار و 243 نفر افزایش یافت.بخش انگلیسی صدای آمریکا - در حال حاضر هیچ واکسنی برای «کووید۱۹» وجود ندارد، اما نبرد بر سر تولید آن شروع شده است.

یک تیم پژوهشی به سرپرستی مرله بوهمه، کارشناس دفتر امور بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایالت بایرن، اودو بوخ‌هولتس، کارشناس موسسه تحقیقاتی روبرت کُخ و ویکتور کورمن از بیمارستان شاریته برلین زنجیره‌های ابتلای افرادی را که در اثر تماس با کارکنان شرکت «وباستو» بیمار شده بودند بررسی کرده‌اند. نخستین مورد ابتلا به کووید-۱۹ که در آلمان ثبت شد، یک کارمند چینی این شرکت است.» ترامپ در ادامه با اشاره به اینکه آزمایش‌ها نتایج مثبتی در پی داشته‌اند، گفت: «به محض اینکه به چیزی دست یابیم، آماده تولید انبوه و سریع آن هستیم. او پیش از ورود به آلمان، در ایالت ووهان چین به‌سر برده بود.2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی براساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی «ورلدومتر» تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 4 میلیون و 600 هزار و 243 نفر رسید. انتقال پیش از بروز عارضه به گفته تیم تحقیقاتی مونیخ، مهم‌ترین عاملی که مقابله با بیماری کووید-۱۹ را مشکل می‌کند، قابلیت انتقال او پیش از بروز نشانه‌های بیماری در فرد مبتلا است. همگان در پی یافتن راه‌حلی برای کرونا هستند و کسی به سود فکر نمی‌کند. به این ترتیب، فرد ناقل پیش از آگاهی به ابتلای خود، ویروسی را با خود حمل می‌کند که به‌شدت واگیر است. سرژ واینبرگ، رئیس هیات مدیره سانوفی، در مصاحبه ای گفت برای هیچ کشوری امتیاز ویژه ای وجود نخواهد داشت.

عامل دیگر، دوره نهفتگی ویروس است که به گفته این تیم پژوهشی، به طور متوسط چهار روز است.» او همچنین به به خبرنگاران گفت که دولتش سعی دارد واکسن کرونا را به طور رایگان در اختیار عموم قرار دهد. طبق این آمار در اسپانیا 274 هزار و 367 نفر، در روسیه 262 هزار و 843 نفر، در انگلیس 236 هزار و 711 نفر، در ایتالیا 223 هزار و 885 نفر، در برزیل 212 هزار و 198 نفر، در فرانسه 178 هزار و 870 نفر و در آلمان 175 هزار و 223 نفر به کووید19 مبتلا شدند. آنها پرونده ۱۶ بیمار را بررسی کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که یک تا پنج تن از آنها پیش از بروز علایم بیماری، ویروس را به دیگران منتقل کرده‌اند. در چهار تا نُه مورد، فرد مبتلا ویروس را در روزی به دیگران منتقل کرده است که تازه علایم بیماری در او مشهود بوده‌اند. انتهای پیام. تیم پژوهشی پس از تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که مهار جهانی کرونا به آسانی صورت نخواهد گرفت. یک تیم پژوهشی دانشگاه کلن گزارش تیم مونیخی در Lancet را تایید کرده است. این واکنش ها بازتابی از نارضایی فزاینده از شرکت های داروسازی است که در پی سودجویی از خطرات متوجه سلامت و جان مردم هستند.

آنها برای مهار ویروس توصیه کرده‌اند، از فناوری‌های جدید مانند اپلیکیشن‌های ردیاب استفاده شود تا بتوان به زنجیره ابتلای ویروس دست یافت.  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید آنه‌لیز وایلدر اسمیث، کارشناس دانشکده بهداشت و پزشکی مناطق گرمسیری لندن هم نتایج تحقیقات پژوهشگران مونیخ را تایید کرده و نوشته است، بهترین راه مقابله با سارس‌کوو-۲ استفاره از فناوری‌های جدید و قرنطینه کامل است. او یادآور شده است که کشورهایی که بیش از دیگران به یافتن زنجیره ابتلا و همچنین به قرنطینه اهمیت داده‌اند، در زمینه جلوگیری از شیوع گسترده ویروس موفق‌تر بوده‌اند. وایلدر اسمیث در این رابطه به تایلند، تایوان، سنگاپور، کره جنوبی، ویتنام و هنگ‌کنگ اشاره کرده است. تاریخ . جدیدترین.