چرا سرنوشت سیاسی بلاروس برای اتحادیه اروپا مهم است؟ | DW | 19.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اوضاع بلاروس را نمی‌توان با اوکراین مقایسه کرد. اکثریت مردم بلاروس رویکردی دوستانه نسبت به روسیه دارند. این کشور عضو 'سازمان پیمان امنیت جمعی' است و موقعیت جغرافیایی آن هم برای روسیه و هم برای اروپا بسیار حساس است.

اوضاع بلاروس را نمی‌توان با اوکراین مقایسه کرد. اکثریت مردم بلاروس رویکردی دوستانه نسبت به روسیه دارند. این کشور عضو"سازمان پیمان امنیت جمعی" است و موقعیت جغرافیایی آن هم برای روسیه و هم برای اروپا بسیار حساس است.دست‌یابی به یک توافق جمعی در ارتباط با یک موضوع خارجی در اتحادیه اروپا امر چندان ساده‌ای نیست. این در حالی است که موضوع در مورد بلاروس با سایر مسائل برخاسته از سیاست ‌بین‌الملل برای ۲۷ کشور عضو این اتحادیه تفاوت می‌کند.

از سوی دیگر، نمی‌بایست از نظر دور داشت که بلاروس در شمار اعضای"سازمان پیمان امنیت جمعی" است؛ پیمانی که دفاع مشترک کشورهای عضو از یکدیگر را پیش بینی می‌کند. در این پیمان در کنار روسیه و بلاروس، ارمنستان، قرقیزستان، قزاقستان و تاجیکستان نیز عضویت دارند.از همین روست که آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، پس از گسترش دامنه اعتراضات، به عضویت این کشور در پیمان یاد شده اشاره کرده است.لوکاشنکو اخیرا از افزایش حضور نظامی ناتو در لهستان سخن گفته بود.

در برخی از تحلیل‌ها حتی نسبت به حمایت ولادیمیر پوتین از آلکساندر لوکاشنکو ابراز تردید شده است. برای روسیه و رئیس جمهوری آن کشور، شخص لوکاشنکو اهمیت چندانی ندارد، برای پوتین سرنوشت بلاروس مهم است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رهبران اروپا برای بررسی وضعیت بلاروس نشست فوق العاده برگزار می‌کنندشارل میشل، رئیس شورای اروپا: «مردم بلاروس حق تصمیم‌گیری درباره آینده خود و انتخاب آزادانه رهبرانشان را دارند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رهبر مخالفان دولت بلاروس از اتحادیه اروپا خواست انتخابات را به رسمیت نشناسندبا ادامه اعتراضات در بلاروس اسوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر مخالفان دولت، از شورای اتحادیه اروپا خواست انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را به دلیل «تقلبی» بودن به رسمیت نشناسد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رهبر مخالفان دولت بلاروس: اتحادیه اروپا نتایج انتخابات را به رسمیت نشناسدسوتلانا تیخانووسکایا رهبر اپوزسیون بلاروس روز چهارشنبه ۱۹ اوت (۲۹ مرداد) از اتحادیه اروپا خواست تا نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری «متقلبانه» این کشور را رد کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پاریسی‌ها با اقتدار برای نخستین بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کردندپاریسی‌ها توانستند با برتری سه بر صفر مقابل تیم لایپزیش آلمان به بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کنند. این نخستین بار است که این تیم فرانسوی در تاریخ خود به فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌رسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صدها هزار نفر در بلاروس راهپیمایی کردند؛ پرزیدنت ترامپ: اوضاع در بلاروس را به دقت زیرنظر داریمصدها هزار نفر در بلاروس راهپیمایی کردند؛ پرزیدنت ترامپ: اوضاع در بلاروس را به دقت زیرنظر داریم رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه درباره وضعیت بلاروس گفت که اوضاع در این کشور وحشتناک است و آمریکا اوضاع را با دقت زیر نظر دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات بلاروس؛ کارگران لوکاشنکو را به هنگام بازدید از کارخانه هو کردند - BBC News فارسیالکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس که امیدوار بود با حضور در یک کارخانه و تصاویر استقبال کارگران از او پاسخی به افزایش دامنه اعتراضات به نتایج انتخابات ۹ اوت بدهد، با هو کردن کارگران و شعارهای آنها که خواستار استعفای رئیس‌جمهوری شدند روبرو شد. معترضان آقای لوکاشنکو را که از سال ۱۹۹۴ در قدرت بوده، متهم به تقلب انتخاباتی می‌کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »