چرا جمهوری اسلامی در مذاکرات اتمی زمان می‌خرد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چرا دولت‌های غربی تصور می‌کنند احیای_برجام برجام اندک است؟ چون برنامه_اتمی جمهوری اسلامی شدیدتر و با غنی‌سازی ۶۰ درصدی در حال توسعه است. نه از نظارت آژانس یا تحریم‌های شورای امنیت خبری هست و نه حتی احتمال بازگشت کامل به برجام تضمین شده است. بمب_اتم

باوری جدی در جمهوری اسلامی وجود دارد که افزایش این ذخایر، قدرت چانه‌زنی مذاکره کنندگانش را در برابر ایالات متحده افزایش می‌دهد. اما این اقدام باعث شده است که قدرت‌های غربی کم‌کم به این ارزیابی برسند که حتی در صورت نجات برجام، مفاد آن دیگر پاسخ‌گوی مهار برنامه اتمی جمهوری اسلامی نیست و به توافق جدید نیاز است و در صورت مقاومت تهران در برابر آن، پاسخ می‌تواند دور تازه‌ای از تحریم‌های بین‌المللی باشد.

برای قدرت‌های غربی مشخص نیست که نیت جمهوری اسلامی از این اقدامات، فقط بالا بردن قدرت چانه‌زنی است یا یکی از سه احتمال کلاسیک اتمی در پیش است.احتمال اول این است که هدف از خرید زمان، رسیدن به «آستانه اتمی» است. منظور از این اصطلاح این است که یک دولت به حدی توانایی اتمی کسب کرده باشد که تمام مقدمات ساخت سلاح اتمی آن مهیا و برای این کار فقط به تصمیم نهایی نیاز باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ریزش بی‌سابقه رضایت از بایدن در یک سالگی ریاست جمهوری اوریزش بی‌سابقه رضایت از بایدن در یک سالگی ریاست جمهوری او جو بایدن اولین سال حضور در کاخ سفید را با نارضایتی اکثریت قاطعی از آمریکایی‌ها در مواجهه با بحث مدیریت پاندمی کرونا و تورم سرسام‌آور به پایان رساند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هواپیمای فرماندهان نیروی هوایی ارتش در سال ۷۳ چرا سقوط کرد؟از زمان سقوط هواپیمای منصور ستاری در سال ۱۳۷۳ تا به امروز بسیاری از افسران نیروی هوایی معتقدند مرگ او و همراهانش در اثر سوء‌قصد صورت گرفت، اما شواهد و بررسی‌ها چیز دیگری می‌گویند. BabakTaghvaee I recognize that unit emblem on the tail - the IRIAF military transport service. This is from a photo I took in Damascus in 1992.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چرا حوثی‌های یمن در این حجم به امارات حمله کردند؟حمله مرگبار حوثی‌ها به امارات عربی متحده، مرحله جدیدی از جنگ هفت ساله یمن است که صدها هزار کشته برجای گذاشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نماینده آمریکا در امور ایران خواستار پایان اعتصاب غذای «بری روزن» گروگان پیشین جمهوری اسلامی ایران شدرابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران، شامگاه چهارشنبه ٢٩ دی با انتشار توئیتی از بری روزن گروگان سابق ایران خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد. روزن؛راستی دیپلمات بوده؟!🤣😂البته اسناد ِ جاسوسی های او ودیگر به اصطلاح دیپلمات های یانکی،درسفارت یا همان لانه جاسوسی ،بیشتر طنزی مضحک است،امان ازرسوایی های عموسام😂👎🏻💀👎🏻 تیم بایدن همه با هم دست به دست هم می دهند تا رسوایی ها و کثافت کاریهای رژیم ایران را از دید جامعه جهانی پنهان کنند. انها تنها به مشروعیت بخشیدن رژیم هسته ای فکر می کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »