چرا جمهوری اسلامی در مذاکرات اتمی زمان می‌خرد؟

01/11/1400 11:36:00 ق.ظ

چرا دولت‌های غربی تصور می‌کنند احیای_برجام برجام اندک است؟ چون برنامه_اتمی جمهوری اسلامی شدیدتر و با غنی‌سازی ۶۰ درصدی در حال توسعه است. نه از نظارت آژانس یا تحریم‌های شورای امنیت خبری هست و نه حتی احتمال بازگشت کامل به برجام تضمین شده است. بمب_اتم

درصدی است.

باوری جدی در جمهوری اسلامی وجود دارد که افزایش این ذخایر، قدرت چانه‌زنی مذاکره کنندگانش را در برابر ایالات متحده افزایش می‌دهد. اما این اقدام باعث شده است که قدرت‌های غربی کم‌کم به این ارزیابی برسند که حتی در صورت نجات برجام، مفاد آن دیگر پاسخ‌گوی مهار برنامه اتمی جمهوری اسلامی نیست و به توافق جدید نیاز است و در صورت مقاومت تهران در برابر آن، پاسخ می‌تواند دور تازه‌ای از تحریم‌های بین‌المللی باشد.

جمهوری اسلامی با خرید زمان ممکن است چه اقدامی کند؟ دست‌کم ذخایر اورانیوم غنی شده‌اش را افزایش می‌دهد، برنامه تحقیق و توسعه خود را پیش می‌برد و با ماشین‌های غنی‌سازی اورانیوم نسل جدید کار می‌کند که سرعت و کیفیت غنی‌سازی اورانیوم در آن‌ها بالاتر از نسل‌های قبلی است. اورانیوم غنی شده یکی از اصلی‌ترین ماده‌های لازم برای ساخت سلاح اتمی است.

این‌ها کارهایی هستند که جمهوری اسلامی با خرید زمان، در حال انجام دادن آن‌ها است. اما نگرانی اصلی دولت‌های غربی فقط این‌ها نیست. جمهوری اسلامی با همین میزان اورانیوم غنی شده، ظرف مدت بسیار کوتاهی می‌تواند به سلاح اتمی برسد. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.

ریزش بی‌سابقه رضایت از بایدن در یک سالگی ریاست جمهوری اوریزش بی‌سابقه رضایت از بایدن در یک سالگی ریاست جمهوری او جو بایدن اولین سال حضور در کاخ سفید را با نارضایتی اکثریت قاطعی از آمریکایی‌ها در مواجهه با بحث مدیریت پاندمی کرونا و تورم سرسام‌آور به پایان رساند.

هواپیمای فرماندهان نیروی هوایی ارتش در سال ۷۳ چرا سقوط کرد؟از زمان سقوط هواپیمای منصور ستاری در سال ۱۳۷۳ تا به امروز بسیاری از افسران نیروی هوایی معتقدند مرگ او و همراهانش در اثر سوء‌قصد صورت گرفت، اما شواهد و بررسی‌ها چیز دیگری می‌گویند. BabakTaghvaee I recognize that unit emblem on the tail - the IRIAF military transport service. This is from a photo I took in Damascus in 1992.

چرا حوثی‌های یمن در این حجم به امارات حمله کردند؟حمله مرگبار حوثی‌ها به امارات عربی متحده، مرحله جدیدی از جنگ هفت ساله یمن است که صدها هزار کشته برجای گذاشته است.

نماینده آمریکا در امور ایران خواستار پایان اعتصاب غذای «بری روزن» گروگان پیشین جمهوری اسلامی ایران شدرابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران، شامگاه چهارشنبه ٢٩ دی با انتشار توئیتی از بری روزن گروگان سابق ایران خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد. روزن؛راستی دیپلمات بوده؟!🤣😂البته اسناد ِ جاسوسی های او ودیگر به اصطلاح دیپلمات های یانکی،درسفارت یا همان لانه جاسوسی ،بیشتر طنزی مضحک است،امان ازرسوایی های عموسام😂👎🏻💀👎🏻 تیم بایدن همه با هم دست به دست هم می دهند تا رسوایی ها و کثافت کاریهای رژیم ایران را از دید جامعه جهانی پنهان کنند. انها تنها به مشروعیت بخشیدن رژیم هسته ای فکر می کنند.

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟