چرا وقتی گرسنه نیستید شکمتان سروصدا می‌کند؟

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

سروصدا یا قاروقور شکم کاملاً طبیعی است و ما اغلب آن را به گرسنگی ربط می‌دهیم. اما سروصدای شکم همیشه هم به دلیل گرسنگی یا خالی بودن معده نیست، بلکه می‌تواند دلایل پزشکی دیگری داشته باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش مشرق، وقتی شکمتان سروصدا می‌کند؛ اما واقعاً گرسنه نیستید حتماً از خود می‌پرسید این سروصدا چه دلیلی دارد. بُربُریگموس یا غرغر شکم، سروصدای روده‌هاست وقتی که حرکات شدید روده‌ها، محتوای مایعات و گازها را در روده‌ها به این طرف و آن طرف می‌برند. اما لازم است بدانید همه سروصداها به‌تنهایی از معده نیستند، هر چند ممکن است این‌طور به نظر برسد. صداها از تمام سیستم گوارش از جمله روده باریک یا کولون به گوش می‌رسند.

صدای غرغر از معده، بخشی طبیعی از فرایند گوارش و شیوه بدن برای اعلام گرسنگی است. در معده چیزی وجود ندارد که این صداها را بپوشاند و به همین دلیل اغلب شنیده می‌شوند. دو ساعت بعد از آخرین غذایی که از معده‌تان خارج شده، معده شما هورمونی به نام گرلین تولید می‌کند که سیگنال گرسنگی را به مغز ارسال می‌نماید و باعث می‌شود سیستم گوارش شما دوباره حرکات دودی خود را شروع کند.

سروصدای روده لزوماً به این دلیل نیست که لازم است غذا بخورید. بلکه می‌تواند علامت این باشد که آخرین غذایی که خورده‌اید در سیستم گوارش شما پایین‌تر رفته است.هرچند غرغر شکم معمولاً چیزی نیست که نگران‌کننده باشد؛ اما گاهی می‌تواند نشانهٔ وجود مشکلی در سلامتی باشد. همان‌طور که گفتیم در چنین حالتی علائم دیگری نیز وجود خواهند داشت، مثلاً یبوست یا اسهال. برخی از عوارضی که می‌توانند با غرغر شکم مرتبط باشند:.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بد صحبت کردن والدین با کودک، چه بلایی بر سر او می آورد؟یک مدرس فن بیان با اشاره به اینکه نوع و مقدار تکلم والدین با کودک در قدرت سخن گفتن او در آینده تاثیر جدی دارد، گفت: والدین وقتی با فرزند خود صحبت می‌کنند، با صدای آرام و ملایم حرف بزنند چرا که وقتی ارتفاع صدا بالا می‌رود بچه از والدینی که مرکز آرامش و امنیت او هستند، احساس خطر می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

استقلال-تراکتور/ماموریت ویژه شاگردان خمس برای طلسم‌شکنی در آزادیاستقلال در حساس‌ترین دیدار هفته دهم لیگ‌برتر از تراکتور پذیرایی می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نقـشه عجیـب پـدر برای جلوگیری از مهاجرت پسرشوقتی پسر جوان یک روز قبل از پرواز به آلمان از سوی ۲ مرد ناشناس ربوده شد، هیچکس باورش نمی‌شد که پشت پرده این گروگانگیری پدر خانواده است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

گرد و غبار فراموشی بر هنر سنتی گیوه‌دوزی آبادههنر سنتی گیوه‌دوزی آباده چندین سال می‌شود که از عمرش می‌گذرد ولی چند وقتی است که پاپوش خارجی رمق راه رفتن را از او گرفته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وقتی قدر این‌همه تماشاگر را نمی‌دانیمدر شب زیبای حافظیه که با جشن صدرنشینی طلایی پوشان همراه بود، تنها نقطه تاریک را می‌توان رعایت نکردن احترام به هواداران عنوان کرد. هوادارانی که به زعم همگان 'سنگ تمام' گذاشته و مثل همیشه برادری‌شان را اثبات کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شفافیت و صداقت عامل کاهش تنش‌­ها/ لزوم رعایت روانشناسی محیط در دانشگاه‌هایک کارشناس خبره حوزه دانشگاهها اینگونه اظهار می کند: دانشجوها متوجه می‌شوندکه به آنها صادق و شفاف هستیم یا نه؛ وقتی شما به عنوان مسئول خوابگاه پیگیر زیرساخت ها نیستید و رسیدگی‌ها به موقع انجام نشده و با تاخیر مواجه می­‌شوند سبب ایجاد عدم اعتماد در دانشجویان می­‌شوید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »