چرا مطالعه روی جسد انسان در هوای آزاد جنجالی شده؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 81 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 51%

گورزار چیست و چرا مطالعه روی جسد انسان در هوای آزاد جنجالی شده؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هشدار: این گزارش حاوی تصاویر و توصیف‎هایی است که ممکن است ناراحت کننده باشند.

در بخشی از این مرتع که کمی بیش از یک هکتار وسعت دارد، ۱۵ جسد برهنه به طور پراکنده قرار داده شده‎اند. بعضی از این اجساد در محفظه‎های فلزی هستند و برخی دیگر را با پلاستیک آبی رنگ پوشانده‎اند. تعداد کمی از آن‎ها را در قبرهای کم‎عمق گذاشته‎اند اما بیشترشان به طور کامل در معرض عوامل محیطی قرار دارند. این‎ها مکان‎هایی علمی به حساب می‎آیند، هر چند در آن‎ها اتفاقاتی برای بقایای انسان می‎افتد که با بیشتر آداب و رسوم رایج مربوط به مرگ مغایرت دارد.

دانشمندان امیدوارند با این کار به اطلاعات مهمی دست یابند که می‎تواند به حل جنایات و بهبود تکنیک‎های تشخیص هویت پزشکی قانونی کمک کند. ۳- پوسیدگی فعالانه: در این مرحله بیشترین میزان از توده بدن از بین می‎رود. بخش عمده‎ای از بافت نرم بدن یا خوراک کرم‎ها می‎شود و یا به شکل مایع درمی‎آید و در محیط اطراف نفوذ می‎کند.

دانشمندان اتفاقاتی که در روند پوسیدگی همه این اجساد به طور یکسان رخ می‎دهد را زیر نظر می‎گیرند: این که کرم‌ها از بافت نرم بدن تغذیه می‎کنند و پوست و استخوان را به جا می‎گذارند.اما اجسادی که زیر محفظه‎های فلزی نگهداری نمی‌شوند، علاوه بر این حیوانات مردارخوار از جمله کرکس‎ها، کایوت‎ها، جوندگان کوچک و صاریغ‌ها ( یکی از انواع کیسه‎داران) را به خود جذب می‎کنند.

اجساد تبدیل شده به اسکلت در نهایت به مکانی برده می‎شوند که در علم پزشکی قانونی به آن"آزمایشگاه خشک" گفته می‎شود. آنجا استخوان‎ها تمیز و برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران نگه‎داری می‎شوند.دسترسی به اطلاعات مفصل در رابطه با فرایند پوسیدن جسد می‎تواند در تشخیص مدت زمانی که از مرگ یک نفر گذشته کمک کنداطلاعات جمع‎آوری شده توسط دانشمندان سنگواره‎شناسی - که به طور خاص روی پوسیدگی جانداران مطالعه می‎کنند- کمک بزرگی برای تحقیقات پزشکی قانونی به حساب می‎آید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ژنرال مارک میلی: احتمال موفقیت در مذاکرات صلح افغانستان در آینده نزدیک وجود داردرئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا از احتمال موفقیت در مذاکرات صلح افغانستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.\r\n به گزارش رویترز، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، روز چهارشنبه ۶ آذرماه پس طالبان هم مثل حوثی ها ، دولت_اسلامی_ایران را روی هوا فروختند!بعدی؟قطعا بعدی دولت عراق است!و در نهایت حزب الله!و در آخر خامنه ای و دارودسته ملتزمان میمانند و یک ملت خشمگین ایران!کی؟خیلی زووود! بهتر آمریکا گورش ار منطقه گم کنه بیرون ژنرال ! کدام صلح ؟همان صلح امریکایی که از صلح رومیان گرفته شده ( رومیان قدیم صلح اعلان می‌کردند ولی جنگ ادامه داشت ؟) ۲۰۰۱م جنگ علیه تروریسم را آغاز کردید اکنون با همان تروریسم در میز مذاکره ملاقات میکنید ؟شما مثل ویتنام در افغانستان با ایجاد یک رژیم پوشالی بازهم شکست خوردید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه: موضع خامنه‌ای در قبال اعتراضات در جهت از بین بردن شعله تنش‌ها نیستجان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه چهارشنبه 27 نرامبر 2019 گفت، موضع علی خامنه‌ای رهبر ایران درباره باید از جناب لودریان پرسید : موضع یکساله دولت فرانسه در برابر شنبه های اعتراضی جلیقه زردها در فرانسه 'در جهت از بین بردن شعله تنش ها'بوده است؟! اروپائی های مدّعی،چه زمانی می خواهند دست از این 'دوگانگی ها'ها و 'ظاهر سازی های ریاکارانه'بردارند؟!😀
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هشدار نمایندگان شیلی به خشونت در کشور؛ دموکراسی ۳۰ ساله در خطر استقانونگذاران شیلی می‌گویند که «خشونت و خرابکاری»‌ در اعتراضات اخیر، دموکراسی ۳۰ ساله این کشور را به خطر می‌اندازند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سرکوب معترضان در ایران ادامه دارد؛ از جمله بازداشت‌شدگان سه زن معترض در کرج هستند🔺سرکوب معترضان در ایران ادامه دارد؛ از جمله بازداشت‌شدگان سه زن معترض در کرج ⚡️در ادامه سرکوب گسترده معترضان در ایران، گزارش‌ها حاکی از بازداشت چندین معترض دیگر از جمله سه زن، در شهرهای مختلف ایران است. دروغ نگو هرچند گرفتن پیاده نظام شما غنیمته انشاالله تا ریشه کن شدن کل شون ادامه داشته باشه تا دیگه گوه 💩 خوری نکنن و با مال و جان و ناموس مردم و بیت المال بازی نکنن ، تکررررررررررررار کنید انشاالله
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفارت آمریکا در بغداد سانسور رسانه‌ای در این کشور را محکوم کرددر پی اعتراضات اخیر در عراق و اعمال محدودیت در برخی رسانه‌های این کشور، سفارت آمریکا در بغداد این سانسور رسانه‌ای را محکوم کرد.\r\n سفارت آمریکا در بغداد روز پنجشنبه ۷ آذرماه با صدور بیانیه ای با محکوم یعنی بی شرفی ،از سر و روتون میباره،توآمریکا اونقدر سیل وطوفان میاد،ی عکس نباید منتشر بشه ،اون وقت اراذل و اوباش اجیر شده شما هرکاری میخان بکنن ،منتشرم بکنند،خیلی خبیثید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روز خونین در عراق؛ شمار کشته‌شدگان در سه شهر به ۳۰ تن رسیددست‌کم۳۰ معترض عراقی در جریان ناآرامی‌های این کشور در روز پنجشنبه ۲۸ نوامبر (هفت آذر) در سه شهر نجف، ناصریه و بغداد کشته شدند. خدا کمکتون کنه متاسفانه نفرین بر سر این ملت سایه انداخته.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »