چرا فرانسوی‌ها دوست دارند غر بزنند؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چرا فرانسوی‌ها دوست دارند غر بزنند؟

در فرانسه بسیاری از مکالمه‌ها با آه و افسوس شروع می‌شود: هوا بد است؛ محصول انگور بدتر شده؛ سیاست‌مداران بی‌عرضه و احمق هستند.

در فرانسه چندین کلمه برای شکایت کردنی که بیشتر قانونی است، وجود دارد. اما لغت دیگری هم هست raler به معنی غرغر کردن و نق زدن، که صرفا به منظور شوخی و تفریح است.موقعی که من برای دریافت اجازه اقامت فرانسه تقلا می‌کردم، و شهروندی فرانسه هنوز یک رویای پربها بود، به شوخی می‌گفتم قبل از دریافت نامه شهروندی، خواهم فهمید یک فرانسوی واقعی هستم چون مطمئنا میل غیرقابل کنترلی برای ناله و شکایت پیدا خواهم کرد.

در فرانسه شکایت در شروع صحبت جایز است و غالبا اتفاق می‌افتد. شخص ممکن است هنگام خوردن یک غذای عالی به این که سرویس رستوران بد است، تکیه کند یا اینکه به این واقعیت اشاره کند که به دلیل این که پنجره‌های آپارتمان تازه شما رو به شرق است باید پرده بخرید.

آنا پولونی، این موضوع را هنگامی که فرانسه را که در آنجا بزرگ شده بود ترک کرد و به ایالت آیوا در آمریکا رفت، شخصا تجربه کرد. در آنجا متوجه شد مردم تا آنجا که ممکن بود از صحبت‌های منفی پرهیز می‌کردند و تنها وقتی کاسه صبرشان لبریز می‌شد، سر گله و شکایت‌شان باز می‌شد."این، شکایتی که ما از آن برداشت می‌کنیم نبود بلکه دق دل خالی کردن بود. مثل این بود که مردم به خودشان اجازه نمی‌دادند که به ترتیبی که در حقیقت باعث صمیمیت و دوستی نزدیک می‌شود، شکایت کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

زبان فرانسه زبان غر زدن است

چونکه از کون بیرون امده اند

اروپای غربی تقریبا وضع مالی خوبی دارن بخاطر همین غر میزنن،چون وضعشون خوبه،بعدم احتمالا سکس خوبی ندارن که غر میزنن،

tgeik خدمت شما.

کی دوست نداره؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در انتخابات آمریکا چه می‌گذرد؟دونالد_ترامپ از بیمارستان مرخص شده و حالا انتخابات ۲۰۲۰ وارد مسیر تازه‌ای شده است | از آنچه که هفته گذشته در انتخابات آمریکا گذشت را، در دو دقیقه ببینید وقتی بشرتفکرنکند،حاصل ان میشودکه درجهان،رایج است وانکه ازطرف مردم ،افراد برای اداره کشورها انتخاب میشوندکه معمولاهدفهارانمیشناسندکه براساس ان اقدام کنند،که ان تنظیم برنامه ها براساس رفع جامع نیازاحادمردم براساس قران کریم به زمان،است که خداوندمتعال انرابه زمان،تنظیم فرموده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

در سفر همتی به عراق چه گذشت؟امروز رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به عراق سفر کرد که طی آن توافقات و مذاکراتی با مسئولان بانکی و اقتصادی این کشور صورت گرفت که مهم‌ترین دستاورد این سفر آزادسازی منابع ارزی و رفع محدودیت هاست. بفرض که آزاد شده .چه فرقی واسه حال ملت می‌کنه...اینم چند وقت دیگه میشه پرونده ی اختلاس دیگه آنقدر ریال بدون پشتوانه چاپ کردید که با این اخبار جعلی دردی ازتون دوا نمیشه کاراین حکومت به کجا کشیده شده که برای زنده نگه داشتن مردم دست به دامن دشمن دیروزخودشده لعنت برشما که یک جو غیرت ودرایت دروجودکثیفتان پیدا نمی شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا؛ ثبت ۱۵۰ هزار مرگ در برزیل، ۷ میلیون مبتلا در هند - BBC News فارسیدر دو کشوری که بعد از آمریکا بحرانی‌ترین کشورها هستند، آمار مرگ و ابتلا به شدت افزایش یافته است. در برزیل مرگ ثبت شده از ۱۵۰ هزار نفر گذشته و در هند هم مبتلایان به هفت میلیون نفر رسیده است. پیش‌بینی می‌شود هند تا پایان این ماه از آمریکا پیشی بگیرد. هند کله دنیارو میتونه ب گا بده تا حالا فکر میکردیم فقط تو ایران کرونا هست . مرسی بی ترف 😂 عوضش چینیها دارن جشن میگیرن و به ریش دنیا میخندن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن موافقت کردند که در آخرین مناظره در نشویل شرکت کنند🔺پرزیدنت ترامپ و جو بایدن موافقت کردند که در آخرین مناظره در نشویل شرکت کنند ⚡️پرزیدنت دونالد ترامپ و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ۱۰ روز دیگر در دومین و واپسین مناظره انتخاباتی خود در شهر نشویل شرکت خواهند کرد. این همه تضاد و کنتراست چجوری ممکنه ؟! بالاخره آمریکا پولدار تر شده یا فقیر تر ، طبق چه سندی ؟ بالاخره این حجم از اتحاد اعراب با اسرائیل خوبه یا بد ؟! به اضافه ی تحریم ایران منطقه و جهان رو آرام کرده یا پر تنش ؟! ج.ا ضعیف شده یا قوی ؟! ترامپ مالیات داده یا نه ! چرا هیچ سندی نیست ؟ گفتم که! از نقش جیمی کارتر در انقلاب ایران صحبت کنید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نرخ بیکاری در ترکیه در ماه جولای 13.4 درصد اعلام شدنرخ بیکاری در ترکیه در ماه جولای با 0.5 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 13.4 درصد رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ابزار آموزش مجازی در بازار نیست/ فقط ۸۰ هزار تبلت در سال تولید می‌شودمشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد گفت: ابزار آموزش مجازی در بازار وجود ندارد، چرا که فقط حدود ۸۰ هزار تبلت در سال تولید می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »