چرا علی رضوانی از روح‌الله زم تشکر نکرد!

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

روح‌الله_زم در جواب مصاحبه‌کننده گفت شما می‌گویید اغتشاش، ما می‌گوییم اعتراضات. همین یک جمله کافی است که بدانیم او از این مصاحبه خرسند نیست اما مجبور به پاسخ‌گویی بوده است. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی گزارش نیلوفر رستمی niloufarrostam1 👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

چهار روز از پخش مصاحبه تلویزیونی با «روح‌الله زم» می‌گذرد. پیرامون این مصاحبه یا بازجویی تلویزیونی، حرف‌ها و نقدهای زیادی شد. اما آیا این مصاحبه را از نظر حقوقی می‌توان به چالش کشید؟ اما این مصاحبه که دو روز پس از اعلام وکیل روح‌الله زم برای درخواست تجدیدنظر به حکم اعدام موکلش پخش شد را می‌توان از نظر قانونی به چالش کشید؟

«محمد اولیایی‌فرد»، وکیل در گفت‌وگو با «خبرنگاری جرم نیست»، همین تشکر را تاییدی بر اعتراف اجباری روح‌الله زم می‌داند و می‌گوید: «در آخر گفت‌وگو، خبرنگار فقط از سپاه پاسداران برای مهیا کردن آن تشکر کرد. اگر مصاحبه به انتخاب روح‌الله زم و با رضایت او بود، باید در آخر مصاحبه از او هم تشکر می‌شد؛ مثلا گفته می‌شد از این که داوطلبانه حرف زدید، ممنون یا چنین چیزی.

اولیایی‌فرد با اشاره به جمله‌ای از روح‌الله زم در آن مصاحبه، تاکید می‌کند که همان یک جمله نشان می‌دهد روند بازجویی، دادگاه و صدور حکم به نفع او نبوده و به دفاعیاتش توجهی نشده است: «زم در جواب مصاحبه‌کننده گفت شما می‌گویید اغتشاش، ما می‌گوییم اعتراضات. همین یک جمله کافی است که بدانیم او از این مصاحبه خرسند نیست اما مجبور به پاسخ‌گویی بوده است. او همان طور که در جلسات دادگاهش گفته است که اتهاماتش را قبول ندارد، این‌جا هم می‌گوید کارهای او اغتشاش نبوده بلکه اعتراض بوده‌اند.

این وکیل در پاسخ به این سوال که آیا خانواده روح‌الله زم قادر به شکایت برای این گفت‌وگو هستند، می‌گوید: «در این گفت‌وگو، بین مصاحبه کننده و زم حرف‌های رد و بدل شده درباره خانواده زم نبود. اما با این عنوان که این گفت‌وگو لطمه به حیثیت خانواده وارد کرده است، می‌توانند در بخش مجازات‌های علنی شکایت کنند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد شدید آیت‌الله ‌مکارم‌شیرازی از گرانی‌های‌ لجام‌گسیخته / چرا مسئولان ‌از زیر بار گرانی سرسام‌آور‌ کنار می‌کشند‌؟- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimانتقاد آیت‌الله ‌مکارم‌شیرازی از گرانی‌های‌ لجام‌گسیخته: دیگر اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست مساله مهم، خونسردی مسئولان است! که با وعدۀ حل مشکلات، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند! تورم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چرا قانون جدید دولت هند،‌ مردم کشمیر را نگران کرده؟اقدام دولت فدرال هند مبنی بر صدور مجوز اقامت در منطقه تحت کنترل خود، کشمیر برای بیش از ۳۲ هزار نفر 'خارجی'، باعث افزایش ترس از تغییرات جمعیتی در این ناحیه شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چرا سپاه مدیر روابط عمومی استقلال را برکنار کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پاشازاده : دوستان جواب دهند چرا استقلال این‌همه مصدوم و کرونایی دارد؟/ تا سه هفته پیش صحبت از قهرمانی بود الان سهمیه هم به اگر و اما کشیده شده است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کاریکاتور هفته | DW | 13.07.2020
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو یا «بازی بازسازی» برای فوکوشیمامانابوو ناکائو، مشاور آژانس بازسازی برای از سرگیری بازیهای المپیک و پارالمپیک می گوید: «این نسخه از بازیهای المپیک، بازی بازسازی نامیده شده است زیرا اولین هدف، تشکر از کمک‌های بیشماری است که از سراسر جهان برای بازسازی ژاپن پس از زلزله دریافت کردیم.» Spotlight
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »