چرا جهان مدیون سیاست کووید صفر دولت چین است؟

21/11/1400 09:01:00 ب.ظ

چرا جهان مدیون سیاست کووید صفر دولت چین است؟ جزئیات بیشتر🔽

انجام تست‌های پرشمار و فراگیر، برقراری قرنطینه‌های منطقه‌ای سفت و سخت و اعمال محدودیت‌های اجتماعی بی‌درنگ در چین بیش از دو سال است که به نام «سیاست کووید صفر» ادامه دارد ولی چرا اجرای این سیاست و تضمین ادامه اجرای آن برای جهان مهم بوده و خواهد بود؟ انجام تست‌های پرشمار و فراگیر، برقراری قرنطینه‌های منطقه‌ای سفت و سخت و اعمال محدودیت‌های اجتماعی بی‌درنگ در چین بیش از دو سال است که به نام «سیاست کووید صفر» ادامه دارد و با وجود ظاهر کلافه‌کننده و حتی به زعم برخی غیرانسانی آن نه تنها به داد...

انجام تست‌های پرشمار و فراگیر، برقراری قرنطینه‌های منطقه‌ای سفت و سخت و اعمال محدودیت‌های اجتماعی بی‌درنگ در چین بیش از دو سال است که به نام «سیاست کووید صفر» ادامه دارد و با وجود ظاهر کلافه‌کننده و حتی به زعم برخی غیرانسانی آن نه تنها به داد بسیاری از مردم جهان رسیده بلکه به نظر می‌رسد ادامه اجرای آن همچنان ضروری است.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس ماه گذشته برآورد کرد که اگر همه‌گیری سویه اومیکرون در چند استان چین طی زمستان جاری، دولت را ناچار به اجرای قرنطینه ملی کند، رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال جاری میلادی به ۱.۵ درصد کاهش می‌یابد که کمترین میزان از سال ۱۹۷۶ خواهد بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

جهان گوه خورد با تو گه نخورید حرومیا چقدر پول گرفتی این کوسشعرو بنویسی؟ قیمتت چنده؟ شبی چند میگیری؟! خاک بر سرتون ✋🏻 خیلی مدیونشون هستیم، کووید-۱۹ رو هم از اونا داریم. اون پشت اکانت هر کی هستی، زن قحبه ای بیش نیستی، حرومزاده. رپورتاژ آگهی خوبی بود.

چلسی با شکست الهلال به فینال جام باشگاه‌های جهان راه یافتآبی پوشان لندنی که در این مسابقه با پیراهن زرد به میدان رفته بودند موفق شدند حریف سعودی خود را با یک گل شکست دهند و به دیدار پایان یجام باشگاه‌های جهان راه یابند.

ترکیه سال گذشته در 15 کشور جهان 100 اثر ماندگار احداث کردبنیاد همیاری‌های بشری ترکیه سال گذشته در 15 کشور جهان آثار مادنگاری چون مسجد، مدرسه، پناهگاه و چاه آب احداث کرده است. - خبرگزاری آناتولی

سویه فرعی اومیکرون به نام BA.2 به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل می‌شودیک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید سویه فرعی اومیکرون که Omicron BA.2 نام دارد به زودی به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل خواهد شد و مقام نخست آلوده‌کننده‌ترین سویه ویروس کرونا را به خود اختصاص خواهد داد.

«معما» بزرگترین الماس سیاه جهان به قیمت ۳.۷۵ میلیون یورو فروخته شداین الماس منحصربفرد ۵۵ وجهی با وزن ۱۱۱.۱۱ گرم، پیش از این در سال ۲۰۰۶ میلادی به عنوان بزرگترین الماس تراش خوردۀ جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده بود.

مردان علیه خشونت؛ چرا مردان باید در مبارزه علیه زن‌ستیزی سهیم باشند؟

همجنسگراهراسی؛ چرا بازیکنان برزیلی پیراهن عدد ۲۴ به تن نمی‌کنند؟در لیگ دسته اول فوتبال برزیل هم‌اکنون از ۲۰ تیم تنها چهار تیم بازیکنی با پیراهن شماره ۲۴ دارند. این چهار بازیکن هم فوتبالیست‌های جوانی هستند که تازه اولین قرارداد حرفه‌ای خود را امضاء کرده‌اند. یه طوری تیتر زدی که انگار همجنسگرایی چیز خوبیه