چرا پاداش پایان خدمت کارگران «ناچیز» است؟!

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا بررسی کرد؛ چرا پاداش پایان خدمت کارگران «ناچیز» است؟!

به گزارش خبرنگار ایلنا، «بی‌ثبات کاری» و تعویض چندباره کارگاه‌های محل اشتغال در طول سی سال خدمتِ قبل از بازنشستگی، کارگران را از مزایای پایان خدمت محروم کرده است.

این ماده قانونی به صراحت در ارتباط با مزایای پایان خدمت، شرایط را مشخص کرده است؛ اگر کارگری قبل بازنشستگی ده سال در یک کارگاه اشتغال داشته باید ده برابر آخرین مزد به عنوان مزایای پایان خدمت دریافت کند. اما علاوه بر این اشکال کلی که ناشی از استیلای ب‌ ثبات کاری است و تنها با احیای قراردادهای دائم کار برطرف می‌شود، گاهاً کارفرمایان در پرداخت سنوات پایان خدمت کارگران تخلفاتی نیز صورت می‌دهند.به یک نمونه از این تخلفات اشاره می‌کند: برای نمونه اخیراً تعدادی از کارگران شرکتی بازنشسته شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست/ کووید ۱۹ با ما خواهد مانداستادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا معتقد است کرونا ۱۹ با ما خواهد ماند همانطوری که آنفلوانزا و بقیه ویروسهای کرونا مانده اند و این ما هستیم که باید یاد بگیریم با آنها زندگی کنیم و با رفتار خود خطر انتقال آنها را کم و کمتر کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جنجال انتشار داستان و تصویر یک نماینده فرانسوی در شمایل یک بردهانتشار تصاویر دنیل اوبونو، نماینده پارلمان فرانسه در شمایل یک برده و داستانی تخیلی درباره او در دوران برده داری در مجله محافظه‌کار ولور اکتول (Valeurs Actuelles) به یک جنجال سیاسی بزرگ در فرانسه بدل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امارات رسما به تحریم اسرائيل پایان داد🔺امارات رسما به تحریم اسرائيل پایان داد ⚡️به گزارش آسوشیتدپرس، رئیس امارات متحده عربی با صدور فرمانی در روز شنبه ۸ شهریور، رسما به تحریم اسرائیل پایان داد. این فرمان پس از توافق تاریخی دو کشور با میانجی‌گری آمریکا، برای عادی سازی روابط صادر می‌شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فلج اطفال یک هفته پس از ریشه‌کنی به آفریقا بازگشتاین خبر در حالی اعلام می‌شود که از بیش از یک دهه پیش هیچ موردی از بیماری فلج اطفال با پولیوویروس در سودان گزارش نشده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لاشه یک حیوان رو به انقراض در پیرانشهر پیدا شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شورای امنیت با تمدید یک ساله ماموریت یونیفل در لبنان موافقت کردشورای امنیت سازمان ملل ماموریت نیروهای بین‌المللی حافظ صلح این سازمان در لبنان را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »