چرا القاعده در سوریه ساکت است؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چرا القاعده در سوریه ساکت است؟

هیات تحریر شام هر گونه فعالیت موازی با اتاق فرمان فتح المبین را ممنوع کرده است

آخرین پیام ائتلاف ثابت قدم روز ۲۶ ژوئن منتشر شد و بعد از آن کلیه فعالیت‌های رسانه‌ای این ائتلاف متوقف شد.سکوت این ائتلاف تنها می‌تواند دو معنی داشته باشد: یا تحت فشار هیات تحریر شام منحل شده است، یا این که به امید فرصت مناسب در آینده به فعالیت مخفیانه روی آورده است.توضیح تصویر،بعضی از حامیان القاعده می‌گویند که حراس الدین شرایط هیات تحریر شام برای ادامه فعالیت در شمال غربی سوریه را نپذیرفته است.

ایمن جواد تمیمی، کارشناس مسائل امنیتی، که اخیرا با اعضای این گروه مصاحبه کرده است می‌گوید که "انصار الاسلام با هیات تحریر شام به توافق رسیده است. این توافق به این گروه اجازه می‌دهد که در شمال غربی سوریه فعالیت کند، به این شرط که به هیچ اتاق عملیات جدیدی نپیوندد." حساب‌های کاربری معروف حامی القاعده این گروه را تحسین کرده‌اند، اما چیزی از هویت و وابستگی آن نگفته‌اند. مساله مهم به گفته آن‌ها عملکرد این گروه و تاثیراتش است، نه کسانی که آن را سازمان‌دهی کرده‌اند.بعید است که القاعده در پی اقدامات هیات تحریر شام دست از سوریه کشیده باشد. این کشور برای چهره‌های جهادی اهمیت زیادی دارد و القاعده منابع انسانی و غیرانسانی زیادی را صرف آن کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دانش‌آموزان در مناطقی که امکان حضور فراهم است از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوندتهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیلی خود حاضر شوند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ روند ابتلا در قم صعودی و نگران‌کننده است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دیدار لاوروف با نماینده سازمان ملل در امور سوریهوزیر امور خارجه روسیه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در مسکو دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زالی: کنترل کرونا در تهران دشوار است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه علی‌رغم تمام اقدامات تحریک آمیز در مدیترانه شرقی خواستار مذاکره است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اوکراین: ترکیه در صنایع دفاعی مثال‌زدنی استمعاون نخست‌‌وزیر اوکراین ضمن اشاره به توان مثال‌زدنی ترکیه در صنایع دفاعی تاکید کرد سخت‌کوشی تُرک‌ها برای ساخت تسلیحات تولید داخل چشمگیر است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »