چرا زمستان امسال خاموشی داشتیم؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: هر کدام از دلایل خاموشی به مرحله‌ای از هشدار رسیدند که حتی اندک افزایش این دلایل می‌تواند باعث ناهنجاری بزرگ در تولید و ایجاد خاموشی گسترده‌تری شود و این پیام را می‌دهد که شاید توان تولید و میزان سوخت در حدی نیست که جوابگوی جامعه در سال‌های بعد باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حمیدرضا صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در ارزیابی دلیل خاموشی‌های اخیر در کشور اظهار داشت: خاموشی در فصل زمستان برای همه افرادی که با موضوع برق آشنا هستند، غافلگیرکننده بود زیرا هم مصرف برق در زمستان در حد پایینی است و هم اینکه با توجه به ظرفیت بالای نیروگاه نصب شده و عبور از پیک 60 هزار مگاوات در تابستان گذشته، بعید است که اشکال فنی در خاموشی‌ها دخیل باشد.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تصریح کرد: اگر موضوع حامل‌های انرژی در برنامه سوم توسعه، بخوبی مدیریت می‌شد و واقعی‌سازی نرخ حامل‌ها همانند برنامه سوم ادامه پیدا کرده و در برنامه چهارم تعطیل نمی‌شد، شاید امروز شاهد این اتفاقات نبودیم و می‌توانستیم به یک مصرف واقعی مناسب و با توجه به تراز انرژی نرمال دنیا برسیم و امروز در اوج تکنولوژی صنعت شاهد خاموشی برق به خاطر کمبود سوخت گاز نباشیم.

صالحی با بیان اینکه نبود مصرف بالای سوخت گاز می‌تواند یکی از دلایل اصلی خاموشی برق تلقی شود، گفت: مصرف برق از سوی ماینرها که تا 500 مگاوات رسیده و به اندازه مصرف یک شهر است، نمی‌تواند دلیل اصلی ماجرا باشد اما وقتی در شرایط بحرانی قرار می‌گیریم، قطعا تاثیرگذار است. رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: سال‌های قبل وقتی به کمبود گاز برمی‌خوردیم نیروگاه‌ها روی سوخت مازوت می‌رفتند اما امسال شاید مازوت هم کیفیت خود را بروز نشدن پالایشگاه‌ها و عدم افزایش راندمان ناشی از تحریم از دست داده باشند، علاوه بر این امسال بخاطر کرونا تردد اتومبیل‌های شخصی در سطح شهر افزایش یافته که خود منجر افزایش آلایندگی شده و شاید برای جلوگیری از آلایندگی بیشتر، نیروگاه‌ها کمتر به سمت استفاده از سوخت دوم رفته باشند و این خود دلیلی دیگر برای به مشکل خوردن تولید برق می‌تواند...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش بهای نفت؛ پیامد زمستان سرد و تهدید تاسیسات عربستان | DW | 15.02.2021بهای نفت در بازارهای جهانی به با بالاترین حد در ۱۳ ماه گذشته رسید. کارشناسان دو عامل را علت این افزایش چشمگیر می‌دانند؛ زمستان سرد در اروپا و آمریکا و تهدید تاسیسات نفتی عربستان از سوی حوثی‌ها به نیابت از ایران.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از زمستان سخت ترکیه و راهبندان ۲۵ کیلومتری در استان بالیکسیربارش برف در برخی از شهرهای غربی این کشور از جمله در شهر «سوسورلوک» استان بالیکسیر که سنگین‌ترین برف دو دهه اخیر را به خود می‌بیند، باعث ترافیک و تصادفات جاده‌ای و مسدود شدن راه‌‌ها شده است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصاویری از زمستان سخت تگزاس؛ شهر لوئیس ویلپلیس هیوستون، بزرگترین شهر ایالت تگزاس نیز روز پنجشنبه از مرگ زن و دختری خبر داد که داخل خودرو در گاراژی نشسته بوده‌اند و قربانی گاز مونواکسید کربن شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصويرى؛ رونمایی از جدیدترین مُد برند «هرمس» برای زمستان آیندهخانه مد هرمس «Hermes» فرانسوی که یکی از قدیمی ترین برندهای دنیای مد دنیا است و پیشینه‌ای بسیار غنی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

چرا وام مسکن در ایران جواب نمی‌دهد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »