چرا شاخص بورس دوباره نزولی شد؟

12/03/1400 07:36:00 ق.ظ

کارشناس بازار سرمایه: وقتی که سهام بورس برای دو روز با رشد پنج درصدی همراه می‌شود سهامداران از ترس از دست دادن بازدهی به سرعت اقدام به شناسایی سود می‌کنند که این امر باعث خواهد شد که رشد بازار استمرار نداشته باشد و بازار دوباره برای مدتی، منفی شود.

تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: وقتی که سهام بورس برای دو روز با رشد پنج درصدی همراه می‌شود سهامداران از ترس از دست دادن بازدهی به دست آمده به سرعت اقدام به شناسایی سود می‌کنند که این امر باعث خواهد شد که رشد بازار استمرار نداشته باشد و بازار دوباره برای مدتی موقت، منفی شود. چنین روندی در بازار با تداوم زیادی همراه نبود و شاخص بورس بار دیگر تحت تاثیر هیجانات ایجاد شده در بازار از سوی سهامداران قرمزپوش شد و نتوانست برای مدت طولانی تری موضع خود را در فاز صعودی حفظ کند.

این موضوع هجمه ای از نگرانی ها را در بین فعالان بازار ایجاد کرد؛ زیرا تصور آنها این بود که با توجه به اعتمادسازی های دوباره از سوی مسوولان برای سرمایه گذاری در بورس، زمینه ورود نقدینگی های حاضر در بازارهای موازی به بازار سهام فراهم شده است و این امر سبب تداوم روند صعودی شاخص بورس در بازار خواهد شد.

افت شاخص بورس تحت تاثیر رفتار هیجانی سهامداران "احمد اشتیاقی" امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به بازگشت شاخص بورس به مدار نزولی و عوامل تاثیرگذار بر آن اشاره کرد و افزود: اکنون روند بازار به گونه ای شده است که تا شاخص بورس برای چند روز متوالی وارد مدار صعودی می شود، سهامداران به سمت شناسایی سود پیش می روند، این موضوع به شدت بر روند بازار تاثیرگذار است و باعث بازگشت دوباره شاخص بورس به مدار نزولی می شود.

وی با تاکید بر اینکه سهامداران نباید در بازار در انتظار رشدهای غافلگیرکننده شاخص بورس همانند سال گذشته باشند، اظهار داشت: براساس پیش بینی های صورت گرفته به نظر می رسد که بازار سهام تا پایان سال جاری به حدود ۴۰ درصد بازدهی دست پیدا کند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

بایدن: به پوتین خواهم گفت که در برابر نقض حقوق بشر در روسیه سکوت نمی‌کنیمرئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته پیش در جریان یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که باور دارد ولادیمیر پوتین «یک قاتل» است. رئیس‌جمهوری روسیه نیز در واکنش گفته بود: «این صفت برازنده گوینده آن است.» فراموش نکنیدکه درموردنقض حقوق افغانهادرچهلسال اخیرهم چیزی بگوئید،اگراین ملت نصرف وسائل بازیهای سیاسی بلکه بحیث بشردرکرهٔ زمین محاسبه میشوند.زیرااین محاسبه در گفتاربوده امادرعمل صرف گروه خاص و ‌محدودی ضدبشریت که تیکه داران سیاسی ومذهبی اندازهمه حقوق وامتیازات بشری برخورداربوده اند سلطان نقض حقوق بشر از حقوق بشر میگه. پروژه های تروریستی امریکا در سراسر کشور های جهان بخصوص کشورهای اسلامی که روزانه به هزار ها نفر ره به قتل میرسانند چراحقوق بشر جهانی خاموش نشسته است.

مهرعلیزاده: فاجعه است که هنوز درباره ورود زنان به ورزشگاه بحث می‌شودیک از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه «وضعیت زنان، معیاری برای سنجش آزادی در یک کشور است»، اظهار کرد: اینکه هنوز در رابطه با بدیهیاتی مثل ورود زنان به ورزشگاه بحث می‌شود، فاجعه است. مردمی که سیاستمداران فاسد را انتخاب میکنند؛قربانی نیستند؛ بلکه شریک جرم اند.. رای_بی_رای نه_به_جمهوری_اسلامی فاجعه اونجاست که شما فکر میکنید با این کس شعرها هنوز میتونید رای جمع کنید رای_بی_رای خسته شدیم ازین وعده های تکراری...وعده جدید بدید😂

آیا کارگری که دزدی کرده می‌تواند به‌خاطر اخراج از کارفرما به اداره کار شکایت کند؟اگه حق و حقوقشو نمیدزدیدی ازت دزدی نمیکرد - اول تو از اون دزدی کردی حق و حقوقشو بده ، بخاطر چندرغاز تهمتی نزن که نتونی ثابت کنی بیمه اش که نکرده بودید !! از حداقل حقوق هم که کمتر پرداخت می کردید !! و در نهایت اخراجش کردید( به هر دلیلی) !! واسه قضاوت کردن در مورد یک چیزهایی، نه لازمه قاضی باشی، نه حقوقدان ! فقط کافیه کمی وجدان داشته باشی تا جواب سوال رو پیدا کنی !

چتر نگاه‌مان را به اندازه‌ای بدانیم که همه مشمول توجه باشندحجت الاسلام سیدحسن خمینی گفت: باید نسبت به جوانان سرزمین مان اعم از دختران و پسرانش امیدوار باشیم. آینده مال آنهاست و این نگاه را داشته باشیم که آنها حتما بهتر از نسل های پیش از خود، کشور را خواهند ساخت و اداره خواهند کرد و ما بخواهیم یا نخواهیم این اتفاق خواهد افتاد. این چترنگاه باهویت دروغین و تشگیلات شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرست شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران با علوم بی منطق جاهلیت هفتگانه، ممکن نیست.ساختار امور و حکومت کشور باید به هویت و مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه ی ملتهای موسسان ایران ایرانیان ده هزارساله برگردد

عده‌ای دنبالِ قانونی کردن استثمار هستند/ دولت ابزارهای لازم برای کمک به کارگران را در اختیار دارد/ سی سال است که به اسم خصوصی‌سازی منابع کشور را غارت می‌کنندیک اقتصاددان گفت: بیش از سی سال است که در این مملکت منابع بخش عمومی به حراج گذاشته می‌شود و عملا به اسم خصوصی‌سازی چپاول و غارت می‌شود و علی‌رغم همه‌ی اعتراض‌هایی که صورت گرفته و آسیب‌هایی که به نیروی کار و تولید وارد شده است، کماکان افرادی این طرح را پیش می‌برند. تشگیلات داخلی و خارجی شرکای اشرارفرقه فارسیسم مانع تغییر تحول حقیقی و بنیان حکومت حقیقی باهویت مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه ده هزارساله ایرانیانست بایستی هرچه سریعتر ایرانیان باتشگیلات ملی حضوریکتائی اتحادملتهای ایرانیان یکپارچه شده حکومت جاهلیت فرقه فارسیسم براندازیم

فصل رویایی لواندوفسکی؛ مهاجمی که از گل زدن خسته نمی‌شود - BBC News فارسیلواندوفسکی در ۳۲ سالگی همچنان یکی از آماده‌ترین مهاجمان فوتبال جهان است و اگر لهستان بتواند از مرحله گروهی عبور کند، مهاجم نخبه‌اش این شانس را دارد که برای به دست آوردن عنوان بهترین گلزن مسابقات یورو هم با چند مهاجم برجسته دیگر رقابت کند. چه بدنی دارن بعضیا! به به! حافظا!