چرا چالش مومو ترسناک است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مومو چشم‌های برآمده‌ای دارد با موهای شلال سیاه که به پوست پیشانی بلندش چسبیده. نیمه‌شب وقتی شما خوابید ممکن است به کودک‌تان یک پیام اغواکننده بفرستد و برای دقایقی ذهنش را به کار بگیرد. گزارش ماهرخ غلامحسین پورMahrokhbanoo 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

گفت نسبت به آن‌چه در حال رخ دادن برای کودکان جهان است، احساس مسئولیت می‌کند و به همین دلیل هم عروسکش را نابود کرده است.

با این‌‌همه چالش مومو بسیاری از والدین را درگیر خود کرده است. پسر دوازده‌ ساله «فرشته ایازی» که خودش نیز معلم یکی از مدارس متوسطه اول شهر کرج است، بعد از این ماجراها حاضر نیست شب‌ها در اتاقش بخوابد. فرشته می‌گوید: «مجبورش هم که بکنی تا دم صبح چندین بار با فریاد و جیغ و داد بیدار می‌شود.»به گفته او:‌«ویدیوهای ترسناکی از طرف دوستان و همکلاسی‌های آریا برایش فرستاده شده‌اند و من از خودم سوال می‌کنم آن‌ها هم لابد از جایی دریافت کرده‌اند.

فرشته ایازی ویدیوهای ارسالی از سوی دوستان پسرش را پاک کرده است، اما می‌گوید تصویر شخصی با ماسک مومو و یک لباس سفید بلند را نشان می‌داد که به دوربین خیره شده است و یک چاقو در دست دارد. او رو به دوربین می‌گوید اگر با من بازی نکنی تو را می‌کشم و چاقو را به سمت دوربین تکان می‌دهد. فضای اطراف شبح چنان تاثیرگذار و ترسناک است که بی‌تردید من بزرگسال هم از خیالش نمی‌توانم بخوابم. به هر حال می‌توانید تصور کنید یک کودک ده یا یازده‌ ساله چه تاثیر ناخوشایندی از چنین ویدیوهایی در ذهنش باقی خواهد ماند.

«گفته می‌شود که مومو از کودکان شما درخواست می‌کند همه کارهایی را که می‌خواهد مو به مو انجام بدهید و شما را تهدید می‌کند که اگر این کار را نکنید تمام اطلاعات تلفن شما را تخلیه خواهد کرد و به شما یا به عزیزان‌تان آسیب خواهد زد. همه این موارد با آموزش صحیح به کودک قابل کنترل است. وظیفه شما این است که شبکه‌های مورد استفاده کودکان‌تان را تبدیل به یک فضای ایمن کنید. تنظیمات لازم را به کار ببرید تا ورود هر گونه عنصر مزاحمی را به فضای امن کودکان محدود کنید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری دور دوم انتخابات قبرس ترک نشین با چالش «روابط با ترکیه»رئيس جمهوری و نخست وزیر کنونی قبرس شمالی در حالی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این منطقه با یکدیگر رقابت می‌کنند مسئله چگونگی روابط با ترکیه به اصلی‌ترین چالش انتخاباتی بدل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قالیباف: ارز ترجیحی به‌کام دلال است/سال 97 هم با خاصه‌خرجی دلار 4200 تومانی کشور را به چالش کشاندیم- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimقالیباف: همانطور که در سال ۹۷، با خاصه خرجی ارز_۴۲۰۰_تومانی کشور را دچار چالش کردیم، امروز هم با تخصیص ارز ترجیحی به نام مصرف کننده و به کام دلال، منابع کشور را هدر می‌دهیم وظیفه ما مسئولان است که نگذاریم، فشار‌های اقتصادی به اقشار کم درآمد منتقل شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری دور دوم انتخابات قبرس ترک نشین با چالش «روابط با ترکیه»رئيس جمهوری و نخست وزیر کنونی قبرس شمالی در حالی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این منطقه با یکدیگر رقابت می‌کنند مسئله چگونگی روابط با ترکیه به اصلی‌ترین چالش انتخاباتی بدل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

با اجرای مقررات منع تردد شبانه خیابان‌های چند شهر بزرگ فرانسه خالی از مردم شد🔺با اجرای مقررات منع تردد شبانه خیابان‌های چند شهر بزرگ فرانسه خالی از مردم شد ⚡️در نخستین روز اجرای مقررات منع تردد شبانه در فرانسه، خیابان‌های پاریس و هشت شهر بزرگ دیگر آن کشور شنبه شب خالی از مردم شدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

Home Pageبا کلیک روی یکی از این سه لینک، بدون فیلتر و با استفاده از فیلترشکن سایفون به سایت صدای آمریکا بروید: کلیک کنید: 👇👇👇
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هیأت آمریکایی به ریاست استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری، در نخستین پرواز مستقیم تجاری از اسرائیل به بحرین مقامات اسرائیلی را همراهی کرد🔺هیأت آمریکایی به ریاست استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری، در نخستین پرواز مستقیم تجاری از اسرائیل به بحرین مقامات اسرائیلی را همراهی کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »