چرا برخی معلمان کمتر از همکارانشان حقوق می‌گیرند؟ / قانونِ 'شغل یکسان، مزد یکسان' در نظام آموزشی اجرا نمی‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گلایه‌های معلمان پیمانی ورودی ۹۸ از شرایط شغلی؛ چرا برخی معلمان کمتر از همکارانشان حقوق می‌گیرند؟ / قانونِ 'شغل یکسان، مزد یکسان' در نظام آموزشی اجرا نمی‌شود

به گزارش خبرنگار ایلنا، گروه‌بندی مشاغل در رده‌ها و دسته‌های مختلف، موجب ایجاد تبعیض در دریافتی مزدبگیران شده است؛ به گونه‌ای که شاغلان در یک «شغل یکسان» دریافتی و حقوق یکسان ندارند.

یک نمونه از این تبعیض، تفاوت در دریافتی و مزایای شغلی معلمانی است که از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش جذب شده‌اند و قرار است چند سالی به عنوانِ «پیمانی» کار کنند.گروهی از این معلمان که از ابتدای سال جاری شروع به تدریس کرده‌اند، در ارتباط با شرایط شغلی تبعیض‌آمیز خود می‌گویند: سال ۹۷ آزمون استخدامی شرکت کردیم و قبول شدیم؛ قرار شد بر طبق روال همه ارگان‌ها، پنج سال به صورت پیمانی کار کنیم و بعد آزمایشی و سپس رسمی شویم.

معلمان پیمانی ورودی ۹۸ ادامه می‌دهند: براساس تبصره ۱۲ قانون بودجه، ضریب ریالی را افزایش داده‌اند؛ اگر قرار بر افزایش نبوده، چرا ده درصد افزایش را انجام داده‌اند اما ۴۰۰ هزار تومان را اعمال نکرده‌اند؛ آنها زیر بار ۱۰ درصد افزایش رفته‌اند چراکه اگر می‌خواستند آن را هم در نظر نگیرند، دریافتی ما از حداقل مجاز حقوق‌های دولت یعنی از «کف قانونی» نیز کمتر می‌شد.

معلمان پیمانی ورودی ۹۸ که ۱۶ هزار نفر با تحصیلات و مدارک متفاوت هستند، در استان‌های مختلف کشور مشغول به کار هستند، اما همه‌ی آنها دریافتی‌شان به مراتب پایین‌تر از همتایان شغلی‌شان است و ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق مصوب مجلس که در قانون بودجه آمده، شامل حال آنها نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش شمار مجروحان در تظاهرات مردم عراقتعداد مجروحان اعترضات شب گذشته در استان ذی‌قار عراق به 146 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش عوارض طرح ترافیک و احتمال تعطیلی مهدکودک‌ و دبستان‌ها در پی تداوم آلودگی هوااحتمال تعطیلی مهدکودک‌ و دبستان‌ها در پی تداوم آلودگی هوا استانداری تهران: اگر شاخص کیفیت هوای تهران بالاتر از عدد ۱۵۰ رفت و در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار گرفت، احتمال تعطیلی مهدکودک‌ها و مدارس در مقاطع پیش‌دبستانی و دبستان طی ۳ روز آینده وجود دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جمهوری اسلامی ایران به رعایت حقوق بشر در رسیدگی‌های قضایی بسیار جدی استتهران- ایرنا- معاون حقوقی قوه قضائیه در نشست یو. پی. آر. با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در رعایت حقوق بشر در رسیدگی های قضایی بسیار جدی است، گفت: در این خصوص کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ای برای کلیه قضات مخصوصاً قضات دادگاه‌های اطفال و نوجوانان با همکاری یونیسف برگزار شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

تاکید آنکارا بر دفاع از حقوق خود در مدیترانه شرقیوزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که آنکارا از دفاع از حق و حقوق خود در راستای قوانین بین المللی در مدیترانه شرقی و همچنین حقوق و منافع جمهوری ترک قبرس شمالی دست بر نخواهد داشت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد از کوتاهی و تسامح شورای شهر تهران در مقابل شهرداری/ افزایش آمار موتورسیکلت‌ها در حلقه دوم طرح ترافیک/آمارها درباره کاهش آلودگی هوا ساختگی استرئیس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران گفت: آمارهای معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک در خصوص طرح کاهش آلودگی هوا ساختگی بوده و اکنون نمود پیدا کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بلیت نیم‌بهای مترو و اتوبوس و افزایش عوارض طرح ترافیک تهران از فردابلیت اتوبوس و مترو از فردا نیم بها می‌شود معاون استانداری تهران با اشاره به تداوم آلودگی هوا از افزایش عوارض محدوده طرح ترافیک و نیم بها شدن بلیت حمل و نقل عمومی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »