چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

29/07/2021 06:30:00 ق.ظ

چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

ایالات متحده آمریکا, بیماری همه‌گیر

چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا دلیل عمده این تغییر رویکرد را همه‌گیری ویروس جهش یافته دلتا عنوان کرده‌ است.

این توصیه اما تنها به کشور ایالات متحده منحصر نمی‌شود؛ مقامات اروپایی نیز همچنان به شهروندان خود توصیه می‌کنند که برغم دریافت واکسن برای جلوگیری از انتشار ویروس‌های جهش‌یافته اغلب توصیه‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن در مکان‌های بسته را همچنان رعایت کنند.

سازمان یاد شده همچنین پس از آن اعلام کرده بود که بزرگسالان و نوجوانان واکسینه شده دیگر نیازی به ماسک زدن در اردوهای تابستانی و مدارس ندارند.مسئولان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا می‌گویند افرادی که به صورت کامل واکسینه شده‌اند اگر در جایی زندگی می‌کنند که ابتلا به ویروس رو به افزایش است باید دوباره ماسک زدن در محیط‌های داخلی را آغاز کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

بخاطریکه کرونا مثل سم پاشی توسط طیاره بدون سرنشین است. چرا؟ چون واکسن ها عمدتا … هستند 🤦‍♂️ و کلا سرکاریم اینو نمی‌دونستم. امیدوارم شرایط یکم برقرارتر بشه تا بشه با زدن واکسن خیالمون راحت باشه. من فکر می‌کردم با زدن فایزر از شر این مسائل رها میشم.

بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران؛ نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران در حیرت استسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ایران، هشدار داد که اگر پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت نشود، امید چندانی به خارج شدن از وضعیت قرمز در اکثر شهرهای کشور وجود حیرتی هم باشه از شدت حماقت نمکی و جنایت خامنه‌ای میتونه باشه

تتو جرم نیست، چه در دنیای واقعی، چه در فضای مجازی!

فیفا میزبانی در بصره را نپذیرفت/ بازی ایران و عراق در زمین بی طرففدراسیون بین‌المللی فوتبال درخواست عراق برای برگزاری بازی‌های خانگی خود در بصره را رد کرد.

ادامه اعتراضات در ایران؛ تجمعات در اصفهان و ایوان غرب | DW | 28.07.2021در بهارستان اصفهان و ایوان غرب ایلام تظاهرات اعتراضی برگزار شد. در بهارستان اصفهان تصویر بزرگ آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به آتش کشیده شد. اعتراضات در ایران از خوزستان آغاز شده و ۱۳ روز است که ادامه دارد. بزودی خودشو و کل حکومت داعشی رو با انش میکشیم چهل ساله دلتون رو به همین چیزا خوش کردید،هنوز نفهمیدید ایرانی ها خودشون میتونن مشکلاتشون رو حل کنند و نیازی به فضولی دیگران ندارن،دلتون رو به کامنت چهارتا مزدور بی وطن خوش نکنید،به کوری چشم دشمنان ایران و مزدوران سعودی صهیونی،ایران پابرجاست و پابرجا میمونه جاکش پدر دویچه وله برا خامنه ای میگه آیت الله خامنه ای اونوقت برا شاهزاده میگه رضا پهلوی. ریدم سر قبر پدرت آقا یا خانم سردبیر.

آیا در صورت باکره نبودن زن می‌شود به اتهام فریب در ازدواج او را طلاق داد؟

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها: ایران باید در قبال اقدامات تروریستی‌ در آمریکا پاسخگو شودکلیفورد می، مدیر «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» در مقاله‌ای برای روزنامه «واشینگتن تایمز» نوشته است که ایالات متحده اگر می‌خواهد رژیم ایران را متقاعد کند که

Aa آیا بعد از این همه توصیه به انجام واکسیناسیون و امید به گشایش‌های قابل انتظار پس از دریافت دوزهای واکسن باز هم باید به ماسک زدن توصیه شویم؟ آسوشیتدپرس در گزارشی ضمن طرح این سوال به توصیه مجدد مسئولان بهداشتی ایالات متحده، کشور تولید کننده یکی از موثرترین واکسن‌های کرونا، برای ماسک زدن در مکان‌های بسته پرداخته است.نخواهد داشت.بازداشت و تشکیل پرونده قضایی برای شهروندان به دلیل فعالیت در فضای مجازی طی سال‌های اخیر افزایش یافته است.به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت عراق، فدراسیون فوتبال عراق امید زیادی داشت که فیفا میزبانی این کشور در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را بپذیرفت.

این توصیه اما تنها به کشور ایالات متحده منحصر نمی‌شود؛ مقامات اروپایی نیز همچنان به شهروندان خود توصیه می‌کنند که برغم دریافت واکسن برای جلوگیری از انتشار ویروس‌های جهش‌یافته اغلب توصیه‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن در مکان‌های بسته را همچنان رعایت کنند. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در ایالات متحده طی هفته جاری با انتشار دستورالعمل‌های جدید و بازنگری شده به شهروندان توصیه کرد که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مکان‌های بسته از ماسک استفاده کنند.» Advertisement این ادعا در حالی مطرح می‌شود که با جهش موارد ابتلا به کرونا، تهران برای شش روز تعطیل شد اما شیوع این ویروس هنوز کاهش نیافته است و وزارت بهداشت روز گذشته از شناسایی نزدیک به 35 هزار بیمار کرونایی خبر داد. این توصیه در حالی مطرح شده که مرکز کنترل و پیشگیری‌ بیماری‌ها دو ماه پیش با نرم‌تر کردن توصیه‌های قبلی در خصوص استفاده از ماسک اعلام کرده بود که افراد دریافت کننده دو دوز واکسن نیازی به پوشاندن صورت در مکان‌های عمومی سربسته ندارند. در این بین، برخی کسب و کارهای پنهانی هم در فضای مجازی در امان نیستند؛ از جمله این مشاغل، فعالیت افراد به اصطلاح «تتوکار» است که با وجود اذعان کارشناسان مذهبی مبنی بر عدم مغایرت میان تتو و مسایل دینی، هم‌چنان از گوشه و کنار ایران خبرهایی در خصوص بازداشت آن‌ها منتشر می‌شود. سازمان یاد شده همچنین پس از آن اعلام کرده بود که بزرگسالان و نوجوانان واکسینه شده دیگر نیازی به ماسک زدن در اردوهای تابستانی و مدارس ندارند.» او همچنین از کشورش به عنوان «یکی از بزرگترین سازندگان واکسن دنیا» یاد کرد و افزود: «امروز واکسیناسیون در کشور فراتر از آنچه قول داده بودیم پیش می‌رود. دانشمندان آمریکایی: استفاده از دو ماسک احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد چه چیزی تغییر کرده است؟ مسئولان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا می‌گویند افرادی که به صورت کامل واکسینه شده‌اند اگر در جایی زندگی می‌کنند که ابتلا به ویروس رو به افزایش است باید دوباره ماسک زدن در محیط‌های داخلی را آغاز کنند.

این شرایط طبق گزارش آسوشیتدپرس در اغلب نقاط ایالات متحده و یا دست کم در بیش از ۶۰ درصد از آن جریان دارد. بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، روز گذشته گفت که اکنون حدود 10 هزار مبتلا در بیمارستان‌های تهران بستری‌اند و بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران جدید با «محدودیت شدید» مواجه‌اند. این افراد با اتهاماتی تحت عنوان «مصادیق مجرمانه»، بازداشت و راهی دادسراها می‌شوند. در بخش دیگری از توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا تاکید شده است که معلمان و دانش‌آموزان باید در سال تحصیلی جدید ماسک به صورت داشته باشند حتی اگر شیوع ویروس در منطقه‌ زندگی آنها رو به افزایش نباشد. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا نخستین نهادی نبود که خواستار استفاده مجدد از ماسک در محیط‌های داخلی شده است. او با اشاره به اینکه «برپایی بیمارستان‌های صحرایی» ضروری است، افزود: «پیک پنجم از تمام پیک‌ها بدتر بوده است، زیرا در پیک‌های قبلی در بیشترین حالت ابتلا، 9 هزار بیمار بستری کردیم. مسئولان شهری در برخی مناطق که موارد افزایش بیماری کووید در آن گزارش شده نیز با بخشنامه‌هایی استفاده از ماسک در مکان‌ها سربسته را بار دیگر الزامی کردند. حال این که خود افراد نیز اساساً به ارتکاب به جرم خود آگاه نیستند. چرا این تغییر رویکرد صورت گرفت؟ مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها دلیل عمده این تغییر رویکرد را همه‌گیری ویروس جهش یافته دلتا عنوان کرده‌ است. در همین راستا، شماری از کاربران رسانه‌های اجتماعی از خرید «رمدسیویر» برای بیماران کرونایی به قیمت 3 تا 11 میلیون تومان بدون پوشش بیمه خبر دادند.

این سویه سبب افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در اغلب کشورهای جهان شده و در ایالات متحده آمریکا نیز هم اکنون منشا بیش از هشتاد درصد موارد ابتلا را تشکیل می‌دهد. مقامات بهداشتی آمریکا می‌گویند پس از مطلع شدن از داده‌های جدید در خصوص شیوع این ویروس جهش‌ یافته مجبور به تغییر رویکرد در قبال استفاده از ماسک شده‌اند. با کندی روند واکسیناسیون و شدت یافتن آمار ابتلا به سویه «دلتا» طبق «آمار رسمی» وزارت بهداشت ایران در طول 24 ساعت گذشته 357 شهروند جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به 89 هزار و 479 نفر رسید. اخیراً نیز طرح پرحاشیه «صیانت از فضای مجازی» واکنش‌های بسیاری را به همراه داشته است؛ طرحی که به گفته کارشناسان، در صورت اجرا، دنیای اینترنت در ایران را متحول می‌کند اما در جهت عکس! اقدامات پیچیده پلیس برای بازداشت یک شهروند گره زدن «خال‌کوبی» یا «تتو» با مقوله «شیطان‌پرستی» اولین برخورد جمهوری اسلامی با افزایش تمایل جوانان به این مساله بود. آنچه باید دربارهٔ نوع دلتای ویروس کرونا بدانیم با این حال اکثریت قریب به اتفاق موارد جدید ابتلا در ایالات متحده در بین افراد واکسینه نشده به ثبت رسیده است. بر اساس گزارش‌های رسیده، افراد واکسینه شده در برخی موارد نادر به کووید مبتلا می‌شوند اما نقش واکسن در این میان کاستن از شدت عوارض بیماری است.. دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در ایالات متحده می‌گوید پیش از این افراد واکسینه شده‌‌ای که به عفونت‌های ویروسی جدید مبتلا می‌شدند ناقل سطح نازلی از ویروس بودند و احتمال اینکه ویروس را به دیگران منتقل کنند بسیار پایین بود؛ اما داده‌های جدید نشان می‌دهند که این مورد در خصصوص ویروس دلتا صدق نمی‌کند. روز دوشنبه پنجم مرداد ۱۴۰۰، پلیس استان البرز از بازداشت یک شهروند به دلیل اقدام به انتشار تصاویر خال‌کوبی و شیطان‌پرستی در فضای مجازی توسط عوامل پلیس امنیت عمومی این استان خبر داد .

به گفته این متخصص علوم پزشکی افراد واکسینه شده بر اساس داده‌های جدید از پتانسیل انتقال ویروس به دیگران برخوردارند. چه چیزی تغییر نکرده است؟ توصیه‌ها برای افرادی که واکسن کووید۱۹ را دریافت نکرده‌اند تقریبا همان همیشگی است: زدن ماسک در محیط‌های داخلی و سربسته؛ تقریبا در همه جا. دیگر اینه همه، صرف نظر از واکسیناسیون یا مکانی که در آن زندگی می‌کنند یاید هنگام حضور در فرودگاه، ایستگاه‌های قطار یا هنگام سوار شدن در اتوبوس، قطار یا سایر وسائل حمل و نقل عمومی ماسک به صورت بزنند. براساس گفته این مقام انتظامی، در چهار ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، دست‌کم ۲۰ نفر با اتهام‌های مشابه و مرتبط با انتشار محتوا در فضای مجازی در البرز بازداشت شده‌اند. بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها و شرکت‌ها تجاری نیز از جمله مکان‌هایی است که ممکن است برای ورود از شما بخواهند که ماسک به صورت داشته باشید. مناطق «داغ» کجاست؟ راهنمای جدید ارائه شده در خصوص مناطق داغ جدید یا شهرهایی که افزایش موارد به ابتلا در آنها زیاد و قابل توجه بوده بیشتر معطوف به مناطق جنوب و جنوب غربی ایالات متحده معطوف می‌شود.

آرکانزاس، لوئیزیانا و فلوریدا از جمله ایالت‌هایی هستند که اغلب مناطق آنها با افزایش موارد ابتلا همراه بوده است. در واقع، جرم، فعل یا ترک فعلی است که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد. این وضعیت در ایالت‌های آلاباما، می سی سی پی و میسوری نیز گزارش شده است. .