چرا «فریز مزدی»؟ / پرداخت یارانه‌ی ۴۵هزارتومانی مشکل طبقات ضعیف را حل نمی‌کند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

در گفت‌وگو با یک اقتصاددان مطرح شد؛ چرا «فریز مزدی»؟ / پرداخت یارانه‌ی ۴۵هزارتومانی مشکل طبقات ضعیف را حل نمی‌کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

معتقد است دولت در زمینه‌ی تعیین دستمزد کارگران کوتاهی می‌کند. به گفته‌ی او تعیین حداقل دستمزد براساس میزان تورم و سبد معیشت خانوار، مسئله‌ای نیست که هرساله درمورد آن بحث و جدل صورت گیرد بلکه باید قانون تعیین دستمزد، بدون هیچ بحثی اجرا شود. مشروح گفتگو با این استاد دانشگاه در ادامه می‌آید.

دولت آینده برای بهبود شرایط اقتصادی و همچنین بهبودِ وضعیتِ کارگران و اقشار ضعیف جامعه چه اقدامی باید انجام دهد؟ اما در عمل این اتفاق نمی‌افتد؛ یعنی حتی دستمزد براساس سبد معیشت و نرخ تورم که در قانون ذکر شده است، تعیین نمی‌شود و به بهانه‌هایی از جمله افزایش تورم و بیکاری با پدیده‌ی فریز دستمزدی مواجه هستیم.

در حال حاضر به دلیل‌ عدم کارآمدی دولت، دخالتِ سایر ارگان‌ها در فرآیندهای تصمیم‌گیری، نبود یک حاکمیت کارآمد و وجود تفرقه بین نهادهای تصمیم‌گیر از یک طرف و سیاستهای تنش‌زا در منطقه و جهان از سوی دیگر، سرمایه‌گذاری‌ها عملا ناممکن شده و رفاه اجتماعی به محاق رفته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویدیو؛ چرا سعودی در مراسم استقبال رسمی از فرش بنفش استفاده می‌کند؟پادشاهی عربی سعودی رنگ بنفش را بعنوان رنگ فرش‌ مراسم استقبال و پذیرایی از میهمانان رسمی این کشور، از جمله روسای جمهوری، نخست وزیران، سفرا و نمایندگان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

میدان یا اقتصاد؛ چرا با انتخابات نمی‌توان مشکل اقتصاد ایران را حل کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دیدگاه | چرا سعودی‌ها به ايران روی آورده‌انددیدگاه | چرا سعودی‌ها به ايران روی آورده‌اند از متن: ايلای لِيک، نویسنده وبسايت بلومبرگ، در یادداشتی با عنوان «چرا سعودی‌ها به ايران روی آورده‌اند»، نوشت: ماه گذشته محمد بن سلمان وليعهد عربستان شاخۀ زيتونی را به رقيب اصلی کشورش تعارف کرد. بخاطریکه اوضاع وخیم شده است. وخوف هم در این مورود بی تاثیر نیست. چون فهميدن آمريكاييها ترسو هستن و آمريكا كم آورده حالا که اربابشون چین، توی تاسیسات نفتی ارامکو عربستان سرمایه گذاری کرده بازم به موشک پرانی هاشون ادامه میدن؟؟؟؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس قوه قضائیه: یک کارآفرین چرا باید برای گرفتن یک مجوز به 18 مرکز و ساختمان مراجعه کند / بازرسی کل کشور مسئول تسهیل راه‌ها برای ‌فعالان اقتصادی شد- اخبار همدان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimدستور رئیسی برای تسهیل صدور مجوز کسب و کارها یک کارآفرین چرا باید برای گرفتن یک مجوز به ۱۸ مرکز و ساختمان مراجعه کند و با مراکز مختلف تماس بگیرد و مدت ها معطل بماند و در نهایت دچار پشیمانی شود بازرسی کل کشور مسئول تسهیل راه‌ها برای ‌فعالان اقتصادی شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »