چرا باید خطر "اُزن" را برای هوای تابستان تهران جدی گرفت؟!- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

01/05/1399 08:56:00 ق.ظ

چرا هوای تهران در تابستان هم آلوده است؟ در ۴ سال اخیر هوای شهر تهران در تابستان نیز مانند زمستان در برخی مناطق به سطح هشدار رسیده است این بار هوای تهران نه به دلیل غلظت ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون بلکه به دلیل گاز اُزُن ناسالم است آلودگى_هوا

در 4 سال اخیر هوای شهر تهران در تابستان نیز مانند زمستان به سمت آلودگی و وضعیت ناسالم برای همه گروههای جامعه و حتی در برخی مناطق به سطح هشدار رسیده است اما این بار نه به دلیل غلظت ذرات کمتر از 2.5 میکرون بلکه این بار به دلیل گاز اُزُن! ؛ هوای شهر تهران زمستان هر سال به دلایل مختلف از جمله افزایش غلظت مونوکسید کربن یا ذرات با قطر کمتر از 2.5 میکرون روزهای آلوده ای را سپری می‌کند و در فصل سرد سال، تعطیلی‌های فراوانی را در کلانشهر تهران شاهد هستیم.

اما در سالهای اخیر روزهای آلوده تهران را در تابستان هم شاهدیم که به دلیل افزایش غلظت گاز ازن در هوای پایتخت است؛ روز یکشنبه 29 تیر ماه شهر تهران، نخستین روز ناسالم خود در سال 99 را به‌دلیل بالا بودن غلظت گاز ازن به ثبت رساند؛ هم‌اکنون نیز شاخص هوای شهر تهران روی عدد 157 و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

اُزُن چیست؟ گاز ازن (o 3 ) از ترکیب سه اتم اکسیژن ایجاد می‌شود و یک اکسیدکننده قوی است؛ ازن گازی تقریباً بی‌رنگ با بویی خاص شبیه بوی هوای تازه که در دمای معمولی به صورت گاز وجود دارد. اُزُنِ خوب از ورود اشعه ماوراء بنفش نور خورشید به زمین جلوگیری می‌کند و ازون در سطح زمین یا ازن بد که به عنوان آلاینده از آن یاد می‌شود، جزو آلاینده های ثانویه است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

خطر کرونا برای گوریل‌های در معرض انقراض در آفریقا - BBC News فارسیبیماری همه‌گیر کرونا، تاثیرات مخرب زیادی داشته‌است. حتی زندگی گوریل‌های در خطر انقراض کنگو را هم مختل کرده‌است.

یارانه ۵۳۶ میلیون دلاری توکیو به شرکت‌های ژاپنی برای کاهش اتکا به چینبا افزایش تنش‌های تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، کشورهایی که روابط نزدیکی با آمریکا دارند هم در این جنگ تجاری وارد می‌شوند. تصمیم ژاپن مشابه اقداماتی است که تایوان در سال ۲۰۱۹ میلادی برای بازگرداندن سرمایه‌های خود از چین اتخاذ کرد.

پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است🔺پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است ⚡️با کاهش محدودیت‌های قرنطینه اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا، بسیاری از افراد تشنه بازگشت به روند عادی و انجام زندگی معمول خود، از جمله فعالیت‌های ورزشی‌شان، هستند.

آغاز اعتصاب غذا در کنتاکی و اعتصابات سراسری در اعتراض به خشونت پلیس آمریکامعترضان در کنتاکی آمریکا خواستار اخراج دو مامور پلیس که در کشته شدن بریونا تایلر، زن جوان آفریقایی تباری که ماه مارس گذشته با شلیک پلیس در آپارتمان خود کشته شده، هستند. همزمان در چند ایالت دیگر از جمله نیویورک معترضان به نابرابری نژادی و تبعیض در محل کار اعتراض کرده‌اند و اعتصابات و تحصن‌های متعددی هم در میسوری و دیگر ایالات آمریکا برگزار می‌شود.

کرونا در ایران؛ هشدار عضو ستاد ملی کرونا در مورد نسل‌کشی کرونا در ایران

۱۹ سال زندان برای شش بهایی در شیراز