Newsletter, واکسن, چینی, سینوفارم, سینووک, اثربخشی, شیلی, کارآیی

Newsletter, واکسن

چرا واکسیناسیون شیلی با واکسن چینی آن طور که انتظار می‌رفت، موفق نبود؟

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

23/04/2021 05:13:00 ب.ظ

چرا واکسیناسیون شیلی با واکسن چینی آن طور که انتظار می‌رفت، موفق نبود؟ شیلی که یکی از سریع‌ترین کارزارهای واکسیناسیون جهان را با استفاده از واکسن چینی ساخت شرکت « سینووک » اجرا کرده بار دیگر با افزایش ناگهانی موارد ابتلا به ویروس کرونا دست به گریبان شده است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شیلی که یکی از سریع‌ترین کارزارهای واکسیناسیون جهان را با استفاده از واکسن چینی ساخت شرکت «سینووک» اجرا کرده، بار دیگر با افزایش ناگهانی موارد ابتلا به ویروس کرونا دست به گریبان شده است.به گزارش «وال استریت ژورنال»، بیش از ۷.۶ میلیون نفر، یعنی حدود نیمی از جمعیت بزرگسال شیلی، دست‌کم یک دز واکسن دریافت کرده‌اند.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 الکاظمی با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد/ بایدن: حضور نظامی ما در انتهای 2021 به پایان می‌رسد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

دولت شیلی تا پیش از اتخاذ تصمیم بازگشایی مرزهای خود به روی مسافران بین المللی در اواخر سال گذشته، یعنی از ماه مارس تا نوامبر پارسال، مرزهایش را بسته بود.متخصصان بهداشتی معتقدند تازه‌ترین موج کرونا در شیلی، تا حدی به پخش گونه‌های مسری‌تر کرونا، کاهش محدودیت‌ها، افزایش تحرک، و نادیده گرفتن اقدامات ساده - مانند فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک - ارتباط دارد.

اما ابهاماتی نیز در مورد اثربخشی واکسن چینی «کروناوک» (نام واکسن ساخته شده توسط شرکت «سینووک») مطرح شده است.به خصوص این که رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین نیز اوایل ماه جاری گفت چین ممکن است نیاز به اصلاح واکسن کرونای خود یا تغییر روش‌های تجویزی داشته باشد تا بتواند آنها را به اندازه کافی مؤثر کند. headtopics.com

همچنین پژوهش جدیدی که توسط دانشگاه شیلی انجام شده است نشان می‌دهد واکسن چینی «کروناوک» دو هفته پس از تجویز دزهای دوم ۵۶.۵ درصد مؤثر بوده است؛ اما دز نخست آن تنها ۳ درصد اثربخشی داشته است.شیلی و امارات متحده عربی در حال بررسی این هستند که دز سومی را برای افزایش حفاظت ایجاد شده توسط واکسن‌های چینی ارائه دهند.

مدیر مرکز کنترل بیماری چین: واکسن‌های چینی اثربخشی کمی دارندیک مقام ارشد کنترل بیماری چین در اذعانی کم‌سابقه گفت که اثربخشی واکسن‌های ویروس کرونای آن کشور پایین است و دولت در این فکر است که آنها را ترکیب کند تا شاید قوی‌تر شوند. ادامه مطلب: VOA Farsi »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

چرا اعتراضات کارگری با وجود سرکوب شدیدتر و شیوع کرونا افزایش یافت؟

میدان یا اقتصاد؛ چرا با انتخابات نمی‌توان مشکل اقتصاد ایران را حل کرد؟

چرا «فریز مزدی»؟ / پرداخت یارانه‌ی ۴۵هزارتومانی مشکل طبقات ضعیف را حل نمی‌کندعلی قنبری گفت: در حال حاضر به دلیل‌ عدم کارآمدی دولت، دخالتِ سایر ارگان‌ها در فرآیندهای تصمیم‌گیری، نبود یک حاکمیت کارآمد و وجود تفرقه بین نهادهای تصمیم‌گیر از یک طرف و سیاستهای تنش‌زا در منطقه و جهان از سوی دیگر، سرمایه‌گذاری‌ها عملا ناممکن شده و رفاه اجتماعی به محاق رفته است.

دیدگاه | چرا سعودی‌ها به ايران روی آورده‌انددیدگاه | چرا سعودی‌ها به ايران روی آورده‌اند از متن: ايلای لِيک، نویسنده وبسايت بلومبرگ، در یادداشتی با عنوان «چرا سعودی‌ها به ايران روی آورده‌اند»، نوشت: ماه گذشته محمد بن سلمان وليعهد عربستان شاخۀ زيتونی را به رقيب اصلی کشورش تعارف کرد. بخاطریکه اوضاع وخیم شده است. وخوف هم در این مورود بی تاثیر نیست. چون فهميدن آمريكاييها ترسو هستن و آمريكا كم آورده حالا که اربابشون چین، توی تاسیسات نفتی ارامکو عربستان سرمایه گذاری کرده بازم به موشک پرانی هاشون ادامه میدن؟؟؟؟

صدسالگی یک جدایی؛ چرا زخم تقسیم ایرلند هنوز تازه است؟درست صد و دو روز پیش، در سوم مه ۱۹۲۱، ایرلند با اجرای قانون مصوب پارلمان پارلمان بریتانیا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد؛ قانونی که قصد داشت حاکمیت بریتانیا بر هر دو بخش را تضمین کند ولی تاریخ سرنوشت ایرلند و این قانون را طور دیگری رقم زد. ایرلند یک ملت و کشور آزاد است چرا باید زیر یوغ و چکمه انگلیسی‌های کثیف و خاندان کثافتش باشد ملت ایرلند باید خاک انگلیس راا به طوربه بکشند