چاووش‌اوغلو: مشکل ما تروریست‌ها هستند

18/07/1398 03:42 ق.ظ

وزیر امور خارجه ترکیه با شاره به عملیات چشمه صلح گفت که نگرانی و مشکل ما تروریست‌ها هستند.آنکارا/خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در رابطه با عملیات چشمه صلح در گفتگویی زنده با شبکه «ان.تی.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در رابطه با عملیات چشمه صلح در گفتگویی زنده با شبکه «ان.تی.وی » و «آ خبر» اظهار داشت: نگرانی و مشکل ما تروریست ها هستند. هیچ کس نباید با اتکا به مسائل دیگر با این عملیات مخالفت کند. هدف پ.

ک.ک/ ی.پ.گ تجزیه سوریه است.

وی گفت: این عملیات با هدف خنثی کردن تلاش‌ها برای ایجاد یک کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و در راستای برقراری صلح و آرامش در منطقه صورت می گیرد. چاووش اوغلو ضمن واکنش به انتقادهای ناعادلانه برخی اکشورها مبنی بر اینکه مبارزه با داعش مختل شده و بحران های بشردوستانه ایجاد می شود گفت: ما از به رخ کشیدن ریاکاری آنها خسته شده ایم. متاسفانه آنها از دو رویی خسته نمی شوند. اما ما نیز همچنان ریاکاری شان را به رخشان خواهیم کشید و به آنها نشان خواهیم داد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه ترکیه از نظر حفاظت از غیرنظامیان حساس ترین کشور است گفت: این امر را در عملیات شاخه زیتون و سپر فرات نشان داده ایم. چاووش‌اوغلو ضمن خاطرنشان کردن اینکه فرانسه قصد دارد تا در این منطقه دولتی تاسیس کند تصریح کرد که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه یکی از اعضای ی.پ.گ را در کاخ الیزه میزبانی کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

توپخانه‌های ارتش ترکیه، اهداف تروریست‌ها در تل ابیض را هدف قرار دادنددر چارچوب عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه٬ توپخانه‌های ارتش کشور اهداف تروریست‌ها در تل ابیض را هدف قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی

چاووش‌اوغلو: سفیر ایران در ترکیه را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیمچاووش‌اوغلو: سفیر ایران در ترکیه را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیم

چاووش‌اوغلو: عملیات چشمه صلح مطابق با قوانین بین‌المللی اجرا می شود

گفتگوی تلفنی چاووش‌اوغلو و پمپئوگفتگوی تلفنی چاووش‌اوغلو و پمپئو

۳۴ درصد بیکاران 'زن' هستند۳۴ درصد بیکاران 'زن' هستند از جمعیت حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفری بیکار، ۳۴ درصد زن و ۶۶ درصد مرد هستند؛ بر این اساس مردان دو برابر زنان بیکارند. زني كه شوهرش كار ميكنه بايد راه رو باز كنه كه أفايون كا داشته باشند ويك خانواده حديد بتونه تشكيل بده اين يك لازمه است حالا اگه اضافه اومد كار يا طلبه نداشت بدن خانومهاي محترم

ترامپ: کردها مردمانی خاص و جنگجویانی عالی هستندرئیس جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیترش نوشت: «شاید ما در حال ترک سوریه باشیم اما به هیچ وجه کردها را رها نمی کنیم. آنها مردمانی خاص و جنگجویانی عالی هستند. همانطور که رابطه مان با ترکیه به عنوان عضو ناتو و شریک تجاری مان خیلی خوب بوده است.» امپراطوری رو به افول🇺🇸📉🆘️ جراارتش آمریکا استخدامشون نمیکنه . منظورم بطوررسمیه . یعنی می توانند در برابر ارتش ترکیه مقاومت کنند؟ کمتر از چند صد کرد با تجهیزات سبک و نیمه سنگین در برابر ماشین جنگی ترکیه؟ نظر ترامپ عالی است!

وزیر امور خارجه ترکیه با شاره به عملیات چشمه صلح گفت که نگرانی و مشکل ما تروریست‌ها هستند.آنکارا/خبرگزاری آناتولی

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در رابطه با عملیات چشمه صلح در گفتگویی زنده با شبکه «ان.تی.وی » و «آ خبر» اظهار داشت: نگرانی و مشکل ما تروریست ها هستند. هیچ کس نباید با اتکا به مسائل دیگر با این عملیات مخالفت کند. هدف پ.ک.ک/ ی.پ.گ تجزیه سوریه است.

وی گفت: این عملیات با هدف خنثی کردن تلاش‌ها برای ایجاد یک کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و در راستای برقراری صلح و آرامش در منطقه صورت می گیرد.

چاووش اوغلو ضمن واکنش به انتقادهای ناعادلانه برخی اکشورها مبنی بر اینکه مبارزه با داعش مختل شده و بحران های بشردوستانه ایجاد می شود گفت: ما از به رخ کشیدن ریاکاری آنها خسته شده ایم. متاسفانه آنها از دو رویی خسته نمی شوند. اما ما نیز همچنان ریاکاری شان را به رخشان خواهیم کشید و به آنها نشان خواهیم داد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه ترکیه از نظر حفاظت از غیرنظامیان حساس ترین کشور است گفت: این امر را در عملیات شاخه زیتون و سپر فرات نشان داده ایم.

چاووش‌اوغلو ضمن خاطرنشان کردن اینکه فرانسه قصد دارد تا در این منطقه دولتی تاسیس کند تصریح کرد که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه یکی از اعضای ی.پ.گ را در کاخ الیزه میزبانی کرده است.

وی همچنین با یادآوری اظهارات مقامات فرانسه و برخی کشورهای دیگر مبنی بر عدم ارایه کمک‌های مالی به منطقه امن طراحی شده در شمال سوریه افزود: کارهایمان را خودمان انجام خواهیم داد و این عملیات نظامی را که از اهمیت حیاتی برای ما برخوردار است با موفقیت به پایان خواهیم برد.

وی با بیان اینکه تهدیدات تروریستی، به منزله تهدید علیه امنیت ملی ترکیه است تصریح کرد: در راستای منافع ملی و نیز تامین امنیت منطقه تمامی تدابیر لازم انجام خواهد شد.

وزیر خارجه ترکه ضمن ارزیابی اجلاس شورای امنیت سازمان ملل در قبال این موضوع اظهار داشت: ما در حال مبارزه ای حیاتی هستیم و تا پاکسازی تمامی تروریست‌ها به اقدامات خود ادامه خواهیم داد.

چاووش اوغلو تاکید کرد که به همان میزان که در عملیات نظامی فعال بوده و در میز مذاکره نیز حضور داریم. علاوه بر کشورها با نهادهای بین المللی نیز در ارتباط هستیم.

وی ضمن واکنش نشان دادن به ادعاهای موجود در زمینه هدف قرار گرفتن کردهای منطقه از سوی ترکیه تصریح کرد: آنهایی که به کردها می اندیشند زمانی که که مادران در دیاربکر فریاد می زدند تروریست‌ها فرزندان ما را پس دهند، کجا بودند؟

وزیر خارجه ترکیه در زمینه ادعای بروز بحران انسانی نیز اظهار داشت:"شما تعداد زیادی از مردم یمن را کشته و گرسنه نگه داشته‌اید. حالا چگونه مخالف این عملیات هستید".

لازم به ذکر است عملیات چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شرق فرات امروز 9 اکتبر با هدف جلوگیری از ایجاد یک کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه آغاز شد.