چاووش‌اوغلو: مسیحیت‌ستیزی، یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی جنایت علیه بشریت است

30/01/1401 03:49:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن انتقاد شدید از آتش زدن قرآن در سوئد، مسیحیت‌ستیزی، یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی را جنایت علیه بشریت دانست. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن انتقاد شدید از آتش زدن قرآن در سوئد، مسیحیت‌ستیزی، یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی را جنایت علیه بشریت دانست. - خبرگزاری آناتولی 19.04.

2022 آنکارا/خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز سه‌شنبه در یک نشست خبری مشترک با پیتر سیجارتو، وزیر امور خارجه و تجارت خارجی مجارستان در آنکارا در خصوص رفتار آتش زدن قرآن در سوئد گفت: «ما به عنوان ترک و مسلمان معتقدیم که مسیحیت‌ستیزی، یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی جنایت علیه بشریت است. باید در مقابل چنین اقدامات شنیعی ایستاد».

او با بیان این‌که حملات نژادپرستانه و اسلام‌هراسی در غرب در ماه رمضان افزایش یافته است، اظهارداشت: «یکی از سیاستمداران نئونازی در سوئد قرآن را زیر نظر پلیس سوزاند، از سوی دیگر، در 15 آوریل، یک شهروند ما در نیویورک مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفت. در آلمان، در 16 آوریل، نامه‌های تهدید آمیزی با عکس خوک به مسجد وابسته به DİTİP در دورتموند پست شد».

چاووش‌اوغلو خاطرنشان کرد: در کانادا در 25 آوریل بعد از تراویح به جماعت آتش گشوده شد و 5 نفر مجروح شدند، این نشان دهنده روند رو به افزایش نگرش نئونازی است. وی ضمن انتقاد از رویکرد غرب گفت: «اگر اکنون دلیل این اقدام شنیع از وزیر خارجه سوئد بپرسی آن را آزادی بیان می‌خوانند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

احتمال فراخوان مردم برای تزریق مجدد واکسن کرونا همزمان با پاییزوزیر بهداشت اعلام کرد: تحلیل‌مان این است که امسال احتمالا برای شهریور و مهر مجددا برای واکسیناسیون علیه کرونا اعلام کنیم تا مردم مراجعه کنند و مجددا واکسینه شوند.

اردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بوداردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود 📍اردوغان: نخست برقراری آتش‌بس و سپس ایجاد صلح پایدار در بین دو کشور همسایه (روسیه و اوکراین)، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود. 📍اردوغان: برای حصول نتایح قابل اطمینان در مذاکرات (اوکراین و روسیه) استانبول برای طرف‌ها و جامعه بین‌المللی به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.

آزمایش موشکی جدید کره شمالی با حضور کیم جونگ اون انجام شداین سیزدهمین آزمایش موشکی و تسلیحاتی کره شمالی در سال جاری میلادی است که به مناسبت یکصد و دهمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار این کشور انجام شده است. کیم ایل، هم خودش را با موشک هاش مشغول کرده واصلا خبر ازدنیای خارج از سرزمینش ندارد واسمش را گذاشته مبارزه با غرب ومردمش همچون ربات زیست میکنند ، اگر ربات بزرگ خندید ، بقیه ربات ها می خندند واگر گریه کرد...

وزیر خزانه‌داری آمریکا در نشست‌های آتی خواستار افزایش فشار اقتصادی بر روسیه خواهد شدخانم یلن قرار است در روزهای آینده در جلسات بهاره بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول و اجلاس وزیران دارایی کشورهای گروه هفت و کشورهای گروه بیست شرکت کند.

ایلان ماسک: هر دقیقه تفکر من ۱ میلیون دلار درآمدزایی دارد'ایلان ماسک' ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان و کارآفرین برتر و موسس شرکت‌های بزرگ 'تسلا' و 'اسپیس‌ایکس' در یک مصاحبه جدید به بیان نکات قابل توجهی پرداخته است. حاجی لاکن روایت داریم درهنگام خارج شدن... گفته یا صاحب زمان💲 در نظام سرمایه داری و سرمایه سالار نیازبه تفکر خاصی نیست بالنفسه پول ؛ پول سازی دارد؛ ایلان ماسک را هم همین سازوکار؛امروزه در تکنولوژی تبدیل به بت کرده است؛ همچون گذشته گانش جاب و گیتس و... هر دقیقه نفس کشیدن خامنه ای ۱۰۰ ملیون دلار خسارت به کشور وارد میکند.😒😒

امیدآفرینی ضرورت اصلی کشور و انسجام دولت و مجلس لازمه امیدآفرینی استرئیس جمهور تعامل و همکاری با مجلس را جزو اولویت‌های اصلی دولت دانست و تأکید کرد: امروز انسجام و هماهنگی کامل دولت و مجلس در همه مسایل کشور ضروری است و نباید تحت تأثیر مخالفت‌خوانی‌های بدخواهان قرار بگیرد. حرف مفت .... امید رو در دل مردم و کشور نا امید کردند این دولت و اون مجلس هر دو اخته! انسجام رو هم ک ش.ن ب مردم تقدیم کرده! ایشون تو یه عوالمی زیست میکنن خارج از این دنیا و مملکت انگار!