چاووش اوغلو: جامعه جهانی بر خروج ارمنستان از اراضی اشغالی آذربایجان تاکید کند

22/07/1399 03:02:00 ب.ظ

◀️وزیر امور خارجه ترکیه: اگر علاوه بر درخواست آتش‌بس٬ شاهد فراخوان جامعه جهانی برای خروج ارمنستان از اراضی اشغال شده آذربایجان باشیم٬ آن وقت نیت واقعی آنان برای حل مساله (قره‌باغ) را باور خواهیم کرد

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که در صورتی می‌توانیم درخواست آتش‌بس جامعه جهانی را باور کنیم که بر خروج ارمنستان از اراضی اشغالی آذربایجان نیز تاکید کنند. - خبرگزاری آناتولی 13.10.

2020 آنکارا/خبرگزاری آناتولی مولود چاووش اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با «آن لینده» همتای سوئدی خود با اشاره به اینکه جامعه جهانی از آتش بس اعلامی در قره‌باغ اشغالی استقبال کرده٬ اظهار داشت: اگر علاوه بر درخواست آتش‌بس٬ شاهد فراخوان جامعه جهانی برای خروج ارمنستان از اراضی اشغال شده آذربایجان باشیم٬ آن وقت حسن نیت آنان برای حل مساله (قره‌باغ) را باور خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه در هر فرصت و بستری مواضع خود در رابطه با قره‌باغ را بیان می‌کند٬ افزود: قطعنامه‌های شورای امنیت و همچنین سازمان امنیت و همکاری اروپا(OSCE) در رابطه با اشغال قره‌باغ مشخص است. اگر غیر از آتش بس در خصوص خروج ارمنستان از اراضی اشغالی نیز فراخوان داده شود٬ آن وقت می‌توانیم به حسن نیت آنان باور کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

وزیر امور خارجه شما با کل ترکیه گوه خور

وزارت دفاع ملی ترکیه: جامعه جهانی به نقض آتش‌بس توسط ارمنستان واکنش نشان دهد

سازمان جهانی بهداشت: تاکید بر رویکرد ایمنی جمعی برای مقابله با کرونا «غیراخلاقی» استتدروس آدانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت رویکرد ایمنی جمعی (گله‌ای) را که برخی کشورها برای مقابله با بیماری همه‌گیری کووید۱۹ در پیش گرفته‌اند، «کاملا غیراخلاقی» توصیف کرد.

رئیس مجلس ترکیه: ارمنستان دیگر یک مشکل جهانی است

کرونا؛ رئیس سازمان بهداشت جهانی مصونیت گله‌ای را 'غیراخلاقی' دانست - BBC News فارسیتدروس آدهانوم گِبرِیِسوس رئیس سازمان بهداشت جهانی رویکرد مصونیت گله‌ای (ایمنی جمعی) را برای مقابله با همه‌گیری کرونا مردود دانست. بعضی کارشناسان این بحث را مطرح کرده‌اند که در نبود واکسن کرونا، باید اجازه داد ویروس شیوع طبیعی در جمعیت پیدا کند. این آدم رو باید بفرستن دادگاه بخاطر عدم مدیریتش توو این بحران. کاش این سازمان بهداشت جهانی WHO در کنار همه تلاشها برای ساخت واکسن کرونا، به صورت موازی بررسی هایی انجام میداد تا با تغییراتی، ویروس نتونه ۱۴ روز در افراد ناقل مخفی بمونه و زودتر علائمی نشون بده.

درخواست قره‌باغ از ایران، روسیه و ارمنستان برای مقابله با تروریسمپارلمان منطقه قره‌باغ که از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته نمی شود از ایران، روسیه و ارمنستان درخواست کرد که مرکز مشترکی برای مبارزه با تروریسم تشکیل دهند روسیه ارمنستان 😀😀😀😀 ترویست از تروریست برای مقابله با تروریست !!! کمک می خواهد راه حل های جدید ترامپ برای مقابله با ایران 👇 فکر نمیکنید که بخاطر اینکه این منطقه جزیی از خاک آذربایجان است و توسط ارمنستان اشغال شده و بهمین خاطر جامعه جهانی آنرا به رسمیت نمی شناسد ؟ StopArmenianTerrorism Ganja

وزارت دفاع ملی ترکیه: جامعه جهانی به نقض آتش‌بس توسط ارمنستان واکنش نشان دهد