چاووش اوغلو: جامعه جهانی بر خروج ارمنستان از اراضی اشغالی آذربایجان تاکید کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

◀️وزیر امور خارجه ترکیه: اگر علاوه بر درخواست آتش‌بس٬ شاهد فراخوان جامعه جهانی برای خروج ارمنستان از اراضی اشغال شده آذربایجان باشیم٬ آن وقت نیت واقعی آنان برای حل مساله (قره‌باغ) را باور خواهیم کرد

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که در صورتی می‌توانیم درخواست آتش‌بس جامعه جهانی را باور کنیم که بر خروج ارمنستان از اراضی اشغالی آذربایجان نیز تاکید کنند.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه در هر فرصت و بستری مواضع خود در رابطه با قره‌باغ را بیان می‌کند٬ افزود: قطعنامه‌های شورای امنیت و همچنین سازمان امنیت و همکاری اروپا در رابطه با اشغال قره‌باغ مشخص است. اگر غیر از آتش بس در خصوص خروج ارمنستان از اراضی اشغالی نیز فراخوان داده شود٬ آن وقت می‌توانیم به حسن نیت آنان باور کنیم.

چاووش اوغلو با اشاره به واکنش جامعه جهانی به اشغال بخشهایی از اوکراین و گرجستان٬ گفت: درخصوص اوکراین نیز گفتگو کردیم. ماموریت سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز در گرجستان فعال است. وقتی از تمامیت ارضی اوکراین یا گرجستان سخن می‌گوییم همه بر خروج ارتش روسیه یا دیگر عناصر تاکید می‌کنند. اما در مورد قره‌باغ چنین تاکیدی صورت نمی‌گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

وزیر امور خارجه شما با کل ترکیه گوه خور

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت دفاع ملی ترکیه: جامعه جهانی به نقض آتش‌بس توسط ارمنستان واکنش نشان دهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: تاکید بر رویکرد ایمنی جمعی برای مقابله با کرونا «غیراخلاقی» استتدروس آدانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت رویکرد ایمنی جمعی (گله‌ای) را که برخی کشورها برای مقابله با بیماری همه‌گیری کووید۱۹ در پیش گرفته‌اند، «کاملا غیراخلاقی» توصیف کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس مجلس ترکیه: ارمنستان دیگر یک مشکل جهانی است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا؛ رئیس سازمان بهداشت جهانی مصونیت گله‌ای را 'غیراخلاقی' دانست - BBC News فارسیتدروس آدهانوم گِبرِیِسوس رئیس سازمان بهداشت جهانی رویکرد مصونیت گله‌ای (ایمنی جمعی) را برای مقابله با همه‌گیری کرونا مردود دانست. بعضی کارشناسان این بحث را مطرح کرده‌اند که در نبود واکسن کرونا، باید اجازه داد ویروس شیوع طبیعی در جمعیت پیدا کند. این آدم رو باید بفرستن دادگاه بخاطر عدم مدیریتش توو این بحران. کاش این سازمان بهداشت جهانی WHO در کنار همه تلاشها برای ساخت واکسن کرونا، به صورت موازی بررسی هایی انجام میداد تا با تغییراتی، ویروس نتونه ۱۴ روز در افراد ناقل مخفی بمونه و زودتر علائمی نشون بده.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

درخواست قره‌باغ از ایران، روسیه و ارمنستان برای مقابله با تروریسمپارلمان منطقه قره‌باغ که از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته نمی شود از ایران، روسیه و ارمنستان درخواست کرد که مرکز مشترکی برای مبارزه با تروریسم تشکیل دهند روسیه ارمنستان 😀😀😀😀 ترویست از تروریست برای مقابله با تروریست !!! کمک می خواهد راه حل های جدید ترامپ برای مقابله با ایران 👇 فکر نمیکنید که بخاطر اینکه این منطقه جزیی از خاک آذربایجان است و توسط ارمنستان اشغال شده و بهمین خاطر جامعه جهانی آنرا به رسمیت نمی شناسد ؟ StopArmenianTerrorism Ganja
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت دفاع ملی ترکیه: جامعه جهانی به نقض آتش‌بس توسط ارمنستان واکنش نشان دهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »