چالش کارآیی برای دولت جانسون؛ تلفات کرونا در بریتانیا از ایتالیا گذشت

06/05/2020 06:35:00 ب.ظ

چالش کارآیی برای دولت جانسون؛ تلفات کرونا در بریتانیا از ایتالیا گذشت #ویروس_کرونا #کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

چالش کارآیی برای دولت جانسون؛ تلفات کرونا در بریتانیا از ایتالیا گذشت ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ایتالیا فراتر رفت؛ رخدادی که توان بوریس جانسون ، نخست وزیر و دولت او را برای مهار بحران سلامت شهروندان این کشور به چالش کشید.

گزارش اداره آمار بریتانیا بر پایه شمارش تمامی گواهی‌های فوت صادر شده برای بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ و نیز موارد مشکوک به ابتلا به این بیماری بوده است. حتی با حذف مرگ‌های مشکوک به کرونا تعداد جانباختگان ناشی از این ویروس در بریتانیا به ۲۹ هزار و ۴۲۷ تن می‌رسد که باز هم از ایتالیا بیشتر است.

احزاب مخالف معتقدند که این رقم ثابت كرده است كه دولت برای تهیه تجهیزات درمانی كافی و انجام آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا بسیار كُند عمل کرده است.در مقابل، دومینیک راب، وزیر خارجه کابینه آقای جانسون یاد آور شد که کشورهای مختلف جهان معیارهای متفاوتی برای اعلام آمار مرگ و میر ناشی از کرونا دارند و مقایسه عملکرد دولت‌ها بر پایه این اعداد منطقی و منصفانه نیست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

دوست دختر بازی و کنار بذار😂😂😂 بوریس؟؟تو که اینجوری نبودی،درست کار کن دیگه؟!!

اهوازی‌ها در برابر کرونا بی‌مبالات شده‌اند / نمی‌توانیم اقتصاد را برای کرونا متوقف کنیماستاندار خوزستان گفت: رفتار مردم باعث تصمیم‌گیری ما در ستاد مدیریت کرونا و شورای تامین خوزستان است؛ اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده را رعایت نکنند و رفتارهای پرخطر داشته باشند، مجبور به برگشت به عقب و اعمال محدودیت‌ها هستیم که در این شرایط ممکن است به معیشت مردم آسیب وارد شود اما سلامت مهم‌تر است. سلام قرار بود یکشنبه این هفته تاریخ برگزاری کنکور اعلام شود ولی خبری نشد و هنچنین نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها مشخص نیست با تشکر از پیگیری شما گوگوش ایران میدان_شهیاد nikahang همیشه مردم مقصر هستند و جمهوری اسلامی اصلا مسولیتی نداره تف به جمهوری اسلامی و حامیانش

دولت افغانستان برای مبارزه با کرونا طالبان را به آتش‌بس فراخوانددولت افغانستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور طالبان را به آتش‌بس فراخواند. - خبرگزاری آناتولی

کشورهای جهان هشت میلیارد دلار برای واکسن، آزمایش و داروی کرونا اختصاص دادنددر نشستی مجازی که روز دوشنبه از سوی اتحادیه اروپا، بریتانیا ، نروژ و عربستان سعودی برگزار شده بود، دولت‌های شرکت‌کننده از سراسر جهان مبلغ هشت میلیارد دلار کمک برای پیشگیری، تشخیص و درمان کرونا اختصاص دادند.

سازمان جهانی بهداشت: کرونا برای مدت طولانی با ما خواهد بود

اختصاص ۸ میلیارد دلار برای مقابله جهانی با کرونا | DW | 05.05.2020سران ده‌ها کشور و نهاد بین‌المللی تعهد کردند ۸ میلیارد دلار برای تولید واکسن و مقابله با بیماری کووید- ۱۹ اختصاص دهند. در یک کنفرانس ویدئویی که به دعوت اتحادیه اروپا و به این منظور برگزار شد نماینده آمریکا حضور نیافت. تاکی میخواهید دنبال ابر احمق [امریکا ]باشید!؟ شما باید دست از سر امریکا بر دارید و وابستگی خود را با این کشور تروریست جانی به صفر برسانید امریکا اگر شما راهم تحریم کنه خودتان می سازید ایران برای شما یک دانشگاهه خوب یاد بگیرید.

تشکر لبنان از کمک‌های پزشکی ایران برای مقابله با کروناقدردانی لبنان از کمک‌های پزشکی ایران برای مقابله با کرونا وزرای خارجه، بهداشت و خدمات عمومی لبنان از کمک‌های پزشکی جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کردند. خواهش میکنم! بى شرف ها تو همه ى شرايط به فكر لبنان و سوريه و عراق و كوفت و زهرمارن هروقت مردم ايران تامين بودن، بى نياز بودن برو به بقيه كمك كن.! از اعتراضات لبنان خبر بزنيد...

تازه‌ترین داده‌های منتشر شده توسط اداره ملی آمار بریتانیا نشان می دهد که تعداد جانباختگان ناشی از شیوع ویروس کرونا در این کشور به ۳۲ هزار و ۳۲۳ نفر رسیده است.غلامرضا شریعتی دوشنبه شب در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به موارد سندروم تنفسی و بیماران بستری کرونا در سطح کشور، اظهار کرد: در کشور و خوزستان با هر دو مورد دست و پنجه نرم می‌کنیم و موارد سندروم تنفسی و کرونا تقریبا نزدیک به هم هستند.دولت افغانستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور طالبان را به آتش‌بس فراخواند.لار کمک برای پیشگیری، تشخیص و درمان کرونا اختصاص دادند.

بدین ترتیب در میان کشورهای درگیر با گسترش بیماری کووید-۱۹، آمریکا با جمعیتی در حدود ۵ برابر بریتانیا تنها کشوری است که بیش از این رقم قربانی داده است. گزارش اداره آمار بریتانیا بر پایه شمارش تمامی گواهی‌های فوت صادر شده برای بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ و نیز موارد مشکوک به ابتلا به این بیماری بوده است. شریعتی بیان کرد: در طول یک هفته گذشته به تدریج موارد سرپایی روز به روز افزایش یافته و موارد بستری کاهش یافته است؛ یعنی تعداد بیمارانی که از طریق مراجعه به مراکز جامع سلامت شناسایی شده‌اند، از موارد بستری و دارای علائم بارز بیشتر شده است. حتی با حذف مرگ‌های مشکوک به کرونا تعداد جانباختگان ناشی از این ویروس در بریتانیا به ۲۹ هزار و ۴۲۷ تن می‌رسد که باز هم از ایتالیا بیشتر است.2020 کابل/ خبرگزاری آناتولی صدیق صدیقی، سخنگوی دولت افغانستان طی نشست خبری در کابل ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در این کشور جهت مبارزه با این بیماری از طالبان خواست آتش‌بس برقرار کند. احزاب مخالف معتقدند که این رقم ثابت كرده است كه دولت برای تهیه تجهیزات درمانی كافی و انجام آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا بسیار كُند عمل کرده است. استاندار خوزستان ادامه داد: پیش از این یک آزمایشگاه کروناویروس در اهواز داشتیم اما در حال حاضر سومین آزمایشگاه نیز در اهواز فعال شده است و دو آزمایشگاه نیز در دزفول و آبادان فعال هستند. در مقابل، دومینیک راب، وزیر خارجه کابینه آقای جانسون یاد آور شد که کشورهای مختلف جهان معیارهای متفاوتی برای اعلام آمار مرگ و میر ناشی از کرونا دارند و مقایسه عملکرد دولت‌ها بر پایه این اعداد منطقی و منصفانه نیست. اگرچه مبلغ هشت میلیارد دلار مورد توافق منطبق با پیش‌بینی‌های صورت گرفته است، اما این تنها مرحله‌ای ابتدایی است و آن‌گونه که ارسلا ون‌درلین، رییس‌ کمیسیون اروپا عنوان کرده است به تدریج به پول بیشتری نیاز پیدا خواهد شد.

ویروس کرونا مساجد بریتانیا را به سردخانه تبدیل کرد همزمان برخی دیگر از اعضاء دولت بریتانیا تاکید کرده‌اند که شتاب شیوع ویروس و شدت کشتار آن می‌تواند متاثر از عوامل متفاوتی از جمله یکسان نبودن میانگین سنی جمعیت کشورها باشد؛ بنابراین برای قضاوت عادلانه برای کارآیی سیاست‌ها در مقابل این ویروس باید تا پایان دوره شیوع آن و آغاز یک بررسی بین‌المللی مستقل صبر کرد. وی گفت: نکته مثبت تشخیص زودهنگام مبتلایان، جداسازی سریع از جامعه و  آلوده کردن موارد کمتر است. صدیقی در ادامه گفت طالبان حملات خود را اخیرا تشدید کرده و این موضوع باعث ناامیدی مردم نسبت به برقراری صلح شده است. با این وجود، رویترز روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی مدعی شد که دولت بریتانیا در عمل به وعده خود برای افزایش امکانات مراقبت از سالخوردگان تعلل کرده و تاکنون ۱۲ هزار و ۷۰۰ تن از افرادی که در آسایشگاه‌های سالمندان حضور دارند به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. . شریعتی تصریح کرد: پیشگیری از آلوده شدن و خودمراقبتی، بهترین کار است و نباید این مسائل کنار گذاشته شوند اما اگر فردی آلوده شد نیز با تشخیص سریع، افراد کمتری را آلوده می‌کند و سریعا درمان می‌شود و احتمال بحرانی شدن حال بیمار کاهش می یابد در نتیجه مرگ و میر کمتر می‌شود؛ مهمترین اولویت در اپیدمی نیز کنترل مرگ و میر است.