چالش بین دولت و ملت زیر سایه ویروس کرونا؛ کدام غالب می‌آید؟

20/01/1399 12:28 ق.ظ

ایران زیر سایه ویروس‌کرونا؛ ابتکار عمل و اجراء با ملت است یا دولت؟

گویی که از یک سو مردم نئورئالیست شده‌اند و بازیگر اصلی و محوری را دولت می‌دانند و برای دیگر بازیگران و از جمله خودشان نقش چندانی قائل نیستند و از سوی دیگر اما دولت در این مقطع انگار به نئولیبرالیسم پناه آوره است. جهان روزهای سخت و عجیبی را از سر می گذراند و دولت‌ها و ملت‌ها رفتارها و شیوه‌های متفاوتی را برای عبور از بحران کرونا در پیش گرفته‌اند.

همزمان، به نظر می‌رسد که رویکرد قرنطینه‌ خانگی یکی از موفق‌ترین روش‌ها برای کنترل و عبور از شیوع این ویروس مرگبار ناخوانده بوده است؛ اما در این میان یک پرسش اساسی وجود دارد که آیا این ملت‌ها هستند که از قدرت اجرایی برخوردارند تا آن را در جوامع پیاده کنند و یا دولت‌ها که ساز و کار و ابزار و منابع را در اختیار دارند؟

کرونا و چالش میان دولت‌ها و ملت‌ها؛ کدام قدرت و ابتکار عمل را بدست می گیرد با هشتک در خانه بمانیم در شبکه‌های اجتماعی از سوی مردم و دستگاه قدرت در حکومت‌ها روبرو هستیم که در جوامع مختلف البته با رویکردها و رفتارهای گوناگونی در این رابطه که چه کسی از توان اجرایی کردن قرنطینه خانگی برخوردار است، مواجه می‌باشیم. به عنوان مثال اگر ایران را به عنوان یک جامعه‌ی نمونه در این مورد در نظر بگیریم، تا پیش از آغاز تعطیلات نوروز، مردم بر ضرورت نقش دولت تاکید داشتند و بنیاد قدرت را برخوردار از توان اجرایی برای نهادینه کردن این موضوع می‌دانستند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ملت ودولت باهم دیگر دلیل اصلی یک پارچگی این جامعه است که در سخت ترین شرایط پشت یگدیگر بودند چنین جامعه ای در دنیا بی نظیر است

مشاهده کرونا در ۵۰ مرکز نگهداری از معلولان و سالمندان/ دیگر، ابتلای دسته‌جمعی نداریمرئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور از مشاهده موارد ابتلا به کرونا بین معلولان و سالمندان نگهداری شده در ۵۰ مرکز شبانه روزی تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: این در حالیست که ۳۰۰۰ مرکز تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

یکی دیگر از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ به زندان محکوم شدیکی دیگر از بازداشت‌شدگان اعتراضات_آبان ماه ۹۸ به زندان محکوم شد ابوالفضل نژادفتح، فعال دانشجویی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸، توسط دادگاه انقلاب به ۶ سال زندان محکوم شده است. زمان زیادی توی زندان نمی مونه این رژیم تموم شده است اقای رییسی داشت زندانیان ابان 98 راازاد می کرد حتی دراویش گنابادی ازاد می کرد دوتابعیتیها رامرخصی و ازاد می کرد, جناح اصلاح طلب مصدقی فعال شدبااتاق فکر لندن و پراگ و شورش در زندانها تاروند ازاد سازی متوقف شود تنها زندانیانی که حامیان اصلاح طلبان هستند امنیت جانی درزندانهای ایران دارندووکیل دارند مثل فعالان سال 88 و اعضای بیانیه 14. مظلومان ابان 98 و دی 96 وکیلنداشتند و ندارند و دربدترین زندانها نگه داشته شدند و کشته شدند

پیش‌نویس طرح حذف تدریجی قرنطینه از دو هفته دیگر در آلمان آماده شدپس از پایان قرنطینه عمومی، مغازه‌ها و مدارس در برخی مناطق اجازه بازگشایی خواهند یافت، گرچه اقدامات سختگیرانه و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان برقرار خواهد ماند.

مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا به بیش از ۹۰۰۰ تن رسیدمرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا به بیش از ۹۰۰۰ تن رسید دانشگاه جان هاپکینز در گزارشی اعلام کرد، بیش از ۳۳۷ هزار تن در ایالات متحده آمریکا به کروناویروس آلوده شده‌اند و تاکنون ۹۶۳۳ تن جان باخته‌اند. راستگوترین نظام جهانه...از آمریکا یاد بگیرین

بحران جهانی کرونا| تا کنون بیش از ۷۰هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند🔺بحران جهانی کرونا| تا کنون بیش از ۷۰هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند ⚡️در ادامه بحران کرونا در جهان، آمار مبتلایان به کرونا نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر رسیده است و تا کنون بیش از۷۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. فقط پروردگار عالم می تواند کرونا را نابود کند اگر نشود جهان روبه نابودی است چون حاکمان ظالم جهان و ایران خیلی به مظلومین جهان قدرت نمایی نشان دادند ودر حال نابودی اینهان پروردگار عالم هم کرونا آورد تا قدرت مافوقش را نشان حاکمان جهان ظالم و ایران نشان دهد بابا خدا هم هست

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ۵ هزار و آمریکا از ۱۰ هزار نفر گذشتشمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا از ۵ هزار و آمریکا از ۱۰ هزار نفر گذشت آخرین اخبار و اطلاعات در مورد شیوع نوع جدید ویروس کرونا در کشورهای مختلف در روز دوشنبه ششم آوریل (۱۸ فروردین) را می توانید در این صفحه دنبال کنید🔽 دلیل عدم کنترل کروناویروس در اروپا و به خصوص ایتالیا در چیست؟ امکانات نیست یا منابع انسانی ندارند؟