چالش‌های پیش‌روی اتحادیه اروپا در سال جدید ۲۰۲۲

12/10/1400 08:15:00 ب.ظ

چالش‌های پیش‌روی اتحادیه اروپا در سال جدید ۲۰۲۲

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ برای تبدیل شدن به قدرت ژئوپلیتیکی که رهبرانش به دنبال آن هستند با چالش‌های بزرگی مواجه خواهد بود که حل و فصل آنها چندان ساده نخواهد بود. اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ برای تبدیل شدن به قدرت ژئوپلیتیکی که رهبرانش به دنبال آن هستند با...

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ برای تبدیل شدن به قدرت ژئوپلیتیکی که رهبرانش به دنبال آن هستند با چالش‌های بزرگی مواجه خواهد بود که حل و فصل آنها چندان هم ساده نخواهد بود. بحران مهاجرت در مرز اتحادیه اروپا با بلاروس، تحرکات نظامی روسیه در مرز اوکراین و سرکشی اعضایی همچون لهستان و مجارستان از یک سو و ادامه تهدید‌های تجاری چین از سوی دیگر، اتحادیه اروپا را به مرحله‌ای رسانده که نیازمند اتخاذ یک استراتژی کارآمد برای حل مسائل خود با جهان خارج از مرزهای خود است، پیش از آن که ادامه این بحران‌ها منجر به تضعیف آن شود.

البته پیشنهادهای جسورانه‌ای از سوی کمیسیون اتحادیه اروپا ارائه شده، به نظر می‌رسد که می‌تواند تا حدودی این مشکلات را حل کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چالش ک بسیار دارند اگر با اسرائیل همراهی و هَمکاری نکنند، عَواقب آن را خواهند دید 👌🏼

شمار مبتلایان به کرونا در اروپا از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفتمرکز کرونای دانشگاه جان هاپکینز آمریکا می‌گوید٬ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا از زمان شروع همه‌گیری تقریباً در دو سال پیش تاکنون٬ از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

آغاز ریاست فرانسه بر اتحادیه اروپا؛ حاشیه‌سازی نامزدهای راست افراطیمارین لوپن و اریک زمور، نامزدهای راست افراطی ریاست‌جمهوری فرانسه از این که پرچم اتحادیه اروپا بر فراز مقبره سربازان گمنام در زیر «طاق پیروزی» جایگزین پرچم فرانسه شده، انتقاد کردند.

رهبر کره شمالی سال ٢٠٢٢ را سال «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» توصیف کردکیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز جمعه ١١ دی گفت هدف کشورش در سال ٢٠٢٢ جهش اقتصادی و بهبود معیشت مردم در «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» است. درست مثل خامنه‌ای جاکش. این نام گذادی ها برای خودمون هم اشنا هستند مردم بدبخت کره شمالی این کشور کومونیستی با آش علف کوهی و یونجه و ماخی دودی شُده خود را سیر میکنند ماهی دودی شُده چرا!؟ زیرا مردم کره شُمالی اکثرا یخچال ندارند و در فقر مُطلق بسر میبرند و ناچار میباشند ماهی را دودی کُنند.با موشک‌اتمی خودشان را سیر کُنند

شناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نوشناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نو بر اساس بیانیه کمیسیون ملی بهداشت چین، در اولین روز سال نو میلادی، 191 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

خبرگزاری آناتولیجشن آغاز سال 2022 در استرالیا

تصاویری از جشن‌های آغاز سال نو ۲۰۲۲ در عصر همه‌گیری جهانی کروناحدود ۲۵۴ میلیون نفر از چنگال ویروس کرونا رهایی یافته‌اند، رقمی قابل توجه که اغلب کمتر در اخبار منعکس می‌شود، آماری که امیدبخش است.