چالش‌های پیش‌روی دولت جدید آلمان؛ مقابله با کرونا و رویکردی نو در قبال مسکو و پکن

18/09/1400 07:31:00 ق.ظ

چالش‌های پیش‌روی دولت جدید آلمان؛ مقابله با کرونا و رویکردی نو در قبال مسکو و پکن جزئیات بیشتر🔽

اولاف شولتس روز چهارشنبه در راس ائتلاف «چراغ راهنمایی» سکان هدایت آلمان را از آنگلا مرکل، یکی از موفق‌ترین رهبران اروپا دراختیار گرفت. با این وجود دولت شولتس با چالش‌های متعددی برای اداره کشور روبروست. مهمترین چالش‌های پیش روی دولت جدید آلمان چیست؟ اولاف شولتس تجربه چند دوره وزارت و شهرداری هامبورگ را در کارنامه خود دارد. او در آخرین دولت آنگلا مرکل وزیر دارایی بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که طی هفته‌های گذشته با موج جدیدی از شیوع بیماری «کووید ۱۹» مواجه شده است. مسئولان دولت جدید آلمان پیش از آغاز دوره مسئولیت خود مجبور به برنامه‌ریزی برای مقابله با موج جدید همه‌گیری کرونا شدند. آنها همچنین به اجبار در برخی وعده‌های انتخاباتی خود در زمینه تدابیر مقابله با شیوع بیماری «کووید ۱۹» تجدیدنظر کردند.

به این ترتیب تزریق واکسن برای شهروندان آلمانی از اوایل سال ۲۰۲۲ اجباری خواهد شد. این در حالی است که اعمال محدودیت‌های جدید برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اعتراض‌هایی را در افکار عمومی برانگیخته است.

رشد اقتصادی کمتر از پیش‌بینی‌ها و تورم نیز از جمله تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا است که احتمالا طی ماه‌های آینده باید از سوی دولت جدید مورد توجه قرار گیرد. ایجاد توازن در ائتلاف «چراغ راهنمایی و رانندگی» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

دولت جدید آلمان به روایت تصویر؛ کابینه‌ای زنانه‌تر و جوانتر | DW | 07.12.2021گزاش تصویری: دولت جدید آلمان که از ائتلاف سه حزب سوسیال دموکرات، سبزها و دمکرات‌های آزاد تشکیل شده، روز چهارشنبه ۸ دسامبر ادای سوگند می‌کند. کابینه اولاف شولتس زنانه‌تر و جوان‌تر شده است. با دولت آلمان در این گزارش تصویری آشنا شوید: چیزی در عمل تو آلمان دیده میشه ( حق آزادی زنان از هر لحاظ ) مقایسه کنید با ج.ا

رئیسی: همانطور که فاصله بین دولت و ملت کاهش یافت باید فاصله با دانشگاه هم کاهش یابد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرئیس‌جمهور: عده‌ای در تلاشند، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند برخی از این افراد در داخل و برخی نیز در خارج از کشور در محافل و فضای مجازی و واقعی به دنبال بالا بردن قیمت ارز هستند کاپیتان دکتر خلبان استاد قالیباف به دکتر آیت الله همه چیز دان رییسی سلام رساند خب رییس خوب و‌ فهمیده شماهم سعی کن نرخ ارز بیاری پایین که نشون بدی اقتصاد ربطی به مذاکرات نداره عوام فریبی تا کی؟

ارزیابی عملکرد 100روزه دولت رئیسیارزیابی کارنامه ۱۰۰ روزه دولت رئیسی سید محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در پاسخ به اعتمادآنلاین: به عملکرد رئیسی در حوزه سلامت نمره مثبت می‌دهم و در حوزه معیشت منفی در دنیای فعلی امکان ندارد معیشتی بدون شکل‌گیری ارتباطات جهانی درست شود

سن بازنشستگی در فرانسه چند سال است و برای دولت چقدر هزینه دارد؟سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که سن قانونی بازنشستگی در فرانسه که در حال حاضر ۶۲ است برای تضمین تامین مالی حقوق بازنشستگان در مواجهه با پیری مورد انتظار جمعیت این کشور، بسیار پایین به نظر می‌رسد.

بنگلادش: حکم اعدام برای ۲۰ نفر به اتهام مشارکت در قتل یک دانشجوی منتقد دولتجسد ابرار فهد ۲۱ ساله، در اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی در خوابگاهش در دانشگاه مهندسی و فناوری بنگلادش پیدا شد.

کلیات بودجه سال ۱۴۰۱ در دولت تصویب شدبررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در دولت پایان یافت و هیات وزیران این لایحه را تصویب کرد.