چارچوب حکومتی جدید افغانستان طی هفته‌های آتی مشخص می‌شود | خبرگزاری ایلنا

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

سخنگوی طالبان: چارچوب حکومتی جدید افغانستان طی هفته‌های آتی مشخص می‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یک سخنگوی گروه طالبان امروز -‌شنبه- اعلام کرد که این گروه ظرف چند هفته آینده چارچوب حکومتی جدیدی را برای افغانستان رونمایی می‌کند.

وی گفت: «کارشناسان حقوقی‌، مذهبی و سیاست خارجی گروه طالبان اکنون در حال تلاش برای ارائه چارچوب جدید حکومتی طی چند هفته آینده هستند». این سخنگو افزود: «ممکن است مدل جدید حکومت طالبان در افغانستان، دموکراتیک مطابق با تعریف دقیق غرب نباشد‌، اما از حقوق همه محافظت می‌کند و رهبران گروه همچنان به رایزنی با رهبران ارشد سابق افغانستان و رهبران شبه‌نظامیان ویژه ادامه می‌دهند.»

وی تاکید کرد که گروه طالبان پس از اطلاع از ارتکاب برخی جنایت‌ها علیه غیرنظامیان‌، مشکلات قانونی ناشی از عملکرد برخی از اعضای گروه را بررسی خواهد کرد. این مقام طالبان همچنین تاکید کرد که رهبران گروه طی مذاکراتی نحوه تضمین خروج قدرت‌های غربی از افغانستان با شرایط دوستانه بحث خواهند کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طی یک روز 555 نفر در ایران بر اثر کرونا جان باختندطی شبانه‌روز گذشته 28 هزار و 833 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و 555 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چین: جامعه جهانی باید از افغانستان حمایت کندوزارت امور خارجه چین طی اطلاعیه ای اعلام کرد که جامعه جهانی به جای فشار باید از افغانستان حمایت کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاخ سفید: دیروز حدود 3 هزار نفر از افغانستان تخلیه شدندکاخ سفید از تخلیه حدود 3 هزار نفر از افغانستان طی روز گذشته خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بدترین روزهای کرونایی را می‌گذرانیم/ عوارض واکسیناسیون امروز بررسی می‌شود | خبرگزاری ایلنا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عملیات پیچیده برای نجات یک افسر ارشد افغان از دست طالباناین افسر ارشد پلیس که طی سال‌های اخیر در کنار نیروهای آمریکایی در افغانستان حضور مستمری داشت در نهایت با کمک آمریکایی‌ها و بریتانیایی‌ها موفق شد از افغانستان فرار کند. چقدر خوبه که ادمهای متعهد از این تحجر و خیانت نجات پیدا میکنن 😊 . امیدی میشه برای ادمهای متعهد دیگه ،که در مقابل بدویت به امید پیروزی ایستادگی کنن .
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »