چاره‌جویی برای تسریع واکسیناسیون مهاجران و مهاجرتباران در آلمان | DW | 28.07.2021

28/07/2021 12:48:00 ب.ظ

واکسیناسیون مهاجران در آلمان به کندی پیش می‌رود. در چاره‌جویی برای این مسئله بر اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف و استقرار ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند تاکید شده است.

کرونا در آلمان, واکسیناسیون پناهجویان در آلمان

واکسیناسیون مهاجران در آلمان به کندی پیش می‌رود. در چاره‌جویی برای این مسئله بر اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف و استقرار ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند تاکید شده است.

واکسیناسیون مهاجران در آلمان به کندی پیش می‌رود. در چاره‌جویی برای این مسئله بر اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف و استقرار ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند تاکید شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته این مقام آلمانی آنچه مورد نیاز است، ارائه اطلاعات چند‌زبانه و واکسیناسیون در محلاتی است که مهاجران و مهاجرتباران زندگی می‌کنند.ویدمان-ماوتس به"نمونه‌های خوبی" اشاره کرده است که قبلا در محلات کروناخیز شهرهای آلمان اتفاق افتاده و با بلندگو در محلات مردم برای واکسیناسون دعوت شده و برای آنها ایستگاه‌های واکسیناسیون سیار ایجاد شده است.

به گفته ویدمان-ماوتس این نوع اقدامات اکنون باید در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند انجام بگیرد.او همچنین گفته است: «هر چهارنفر در آلمان دارای تبار مهاجرتی هستند و دسترسی به آنها بیشتر از طریق رسانه‌های آلمانی زبان انجام می‌گیرد اما برای افرادی که زبان آلمانی آنها خوب نیست باید امکان ارتباطی‌گیری دیگری جستجو کرد.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.

جو امنیتی و اختلال اینترنت در خوزستان؛ اعتراضات در ایران به کرج رسیدگروهی از مردم در استان البرز با حضور در خیابان‌ها شعارهای ضد حکومتی سر دادند و خشم خود را از وضعیت کنونی اداره ممکلت ابراز داشتند. 🍆 چرا؟!مشکل اقتصادی که دولت برای شما بوجود آورده را چرا به گردن حکومت می‌اندازید.خوب است والله

طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است🖊️اینفوگرافیک I طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است ◀️شبه‌نظامیان طالبان طی روزهای گذشته توانسته‌ اند بسیاری از مناطق افغانستان را به اشغال خود درآورده و کنترل بیش از 150 شهرستان را در اختیار بگیرند

ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند🔺ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند پرداخت حقوق‌های معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، و تعیین تکلیف مالکیت شرکت از مطالبات اصلی کارگران هفت تپه به شمار می‌رود.

آمار بی‌سابقه روزانه کرونا در ایران؛ تزریق روزانه واکسن در تهران به ۸۵ هزار دُز می‌رسدهمزمان با ثبت بالاترین شمار روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران، تعداد بیماران کرونایی دارای شرایط حاد بالینی نیز در این کشور به رتبه پنجم در میان کشورهای جهان رسید.

آنته ویدمان-ماوتس، مقام مسئول در دولت آلمان در زمینه پیش‌برد برنامه‌های هموندی خارجی‌تباران و آلمانی‌ها (انتگراسیون)، خواستار واکسیناسیون بهتر و مناسب‌تر مهاجران و مهاجرتباران شده است.آرشیو ثبت نام واکسیناسیون کرونا در ایران، از روز دوشنبه ۴ مرداد به علت آن چه که «قطعی سرویس استعلام هویت ثبت احوال» ذکر شده است،‌ مختل شد.آرشیو طرح «صیانت از فضای مجازی» که بنا به درخواست گروهی از نمایندگان قرار بود دوشنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود، از دستور کار کنار گذاشته شد، اما گفته می‌شود امروز سه‌شنبه پنجم مرداد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.Aa دامنه اعتراضاتی که در روزهای اخیر در شهرهای مختلفی از ایران مشاهده شده بود، دوشنبه شب به کرج هم رسید.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید  به گفته این مقام آلمانی آنچه مورد نیاز است، ارائه اطلاعات چند‌زبانه و واکسیناسیون در محلاتی است که مهاجران و مهاجرتباران زندگی می‌کنند. ویدمان-ماوتس به"نمونه‌های خوبی" اشاره کرده است که قبلا در محلات کروناخیز شهرهای آلمان اتفاق افتاده و با بلندگو در محلات مردم برای واکسیناسون دعوت شده و برای آنها ایستگاه‌های واکسیناسیون سیار ایجاد شده است. اما با وجود اختلال در سیستم ثبت‌نام برای واکسیناسیون و مرتفع نشدن آن، سعید نمکی، وزیر بهداشت، روز دوشنبه خواستار «نوبت‌دهی به گروه‌های سنی جدید شد. به گفته ویدمان-ماوتس این نوع اقدامات اکنون باید در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند انجام بگیرد. ایسنا به نقل از سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گزارش داده است که طرح کنونی ۷۰ درصد با طرح اولیه تفاوت کرده و نسخه کنونی «هیچ اولویتی نسبت به موضوع فیلترینگ مطرح نمی‌کند»، بلکه به «سامان‌دهی فضای مجازی و ارائه خدمات در این فضا» می‌پردازد. او همچنین گفته است: «هر چهارنفر در آلمان دارای تبار مهاجرتی هستند و دسترسی به آنها بیشتر از طریق رسانه‌های آلمانی زبان انجام می‌گیرد اما برای افرادی که زبان آلمانی آنها خوب نیست باید امکان ارتباطی‌گیری دیگری جستجو کرد. نمکی در نامه‌ای به معاون خود نوشته است که در استان‌های خراسان جنوبی، خوزستان، بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، ۴۵ تا ۴۸ ساله‌ها برای واکسیناسیون ثبت نام کنند، در بقیه استان‌ها ۵۵ تا ۵۸ ساله‌ها، و در تهران سنین بین ۵۸ تا ۶۰ تحت پوشش سامانه نوبت‌دهی قرار گیرند.» کلاوس راینهارد، رئیس انجمن پزشکی آلمان نیز با توجه به کندی واکسیناسیون خواستار اقدامات بیشتر در مناطق محروم اجتماعی شد. شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند روز دوشنبه بعد از آنکه برق پاساژ علاءالدین تهران قطع شد، گروهی از کاسبان و همچنین مردم در ابتدا در اعتراض به این وضعیت شعار دادند و در ادامه شعارها رنگ و بوی سیاسی گرفت.

او در مصاحبه با روزنامه"راینیشر پست" گفت برای دسترسی به گروه‌های ضعیف‌تر جامعه باید در محلات حضور یافت. به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز پیش‌بینی کرد که در روزهای آینده اهواز و چند شهر دیگر خوزستان نیز در وضعیت قرمز کرونا قرار بگیرند. منتقدان می‌گویند هدف حامیان تصویب طرح صیانت از فضای مجازی اعمال محدودیت شدید در دسترسی به اینترنت است. بحث واکسیناسیون مهاجران و یا افراد مهاجر یا مهاجرتبار قبلا نیز مطرح شده و گفته شده است که مهاجران یا کسانی که پیشینه مهاجرت دارند در رابطه با واکسیناسیون چندان تمایل و کششی از خود نشان نمی‌دهند. ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان اخیرا از روند ترویج واکسیناسیون میان مهاجران یا کسانی که پیشینه مهاجرت دارند به عنوان یک"چالش بزرگ" نام برد.» خبرهای بیشتر. گرچه بارها رسانه‌های آلمانی در گزارش‌های خود به معضل واکسیناسیون مهاجران و به تعداد چشمگیر مهاجران مبتلا به ویروس کرونا اشاره کرده‌اند، با این وصف هیچ آماری از تعداد مهاجران و مهاجرتباران واکسینه شده در آلمان وجود ندارد. خبرهای بیشتر با وجود فیلترینگ گسترده در ایران، خامنه‌ای می‌گوید فضای مجازی رها و بی‌قید و بند است به رغم وجود فیلترینگ گسترده و محدودیت‌های شدید در زمینه استفاده از اینترنت در ایران، رهبر جمهوری اسلامی که پیش از این فضای مجازی در ایران را «واقعا ول» توصیف کرده بود، بار دیگر تاکید کرده که «فضای مجازی رها و بدون قید و بند» است. تاریخ . هنوز جزئیات بیشتری در این خصوص و اینکه این دستگیری ارتباطی با ناآرامی‌ها در بخش‌های مختلف کشور داشته است یا خیر از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی منتشر نشده است.