کرونا در آلمان, واکسیناسیون پناهجویان در آلمان, آنته ویدمان-ماوتس

کرونا در آلمان, واکسیناسیون پناهجویان در آلمان

چاره‌جویی برای تسریع واکسیناسیون مهاجران و مهاجرتباران در آلمان | DW | 28.07.2021

واکسیناسیون مهاجران در آلمان به کندی پیش می‌رود. در چاره‌جویی برای این مسئله بر اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف و استقرار ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند تاکید شده است.

28/07/2021 12:48:00 ب.ظ

واکسیناسیون مهاجران در آلمان به کندی پیش می‌رود. در چاره‌جویی برای این مسئله بر اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف و استقرار ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند تاکید شده است.

واکسیناسیون مهاجران در آلمان به کندی پیش می‌رود. در چاره‌جویی برای این مسئله بر اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف و استقرار ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند تاکید شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته این مقام آلمانی آنچه مورد نیاز است، ارائه اطلاعات چند‌زبانه و واکسیناسیون در محلاتی است که مهاجران و مهاجرتباران زندگی می‌کنند.ویدمان-ماوتس به"نمونه‌های خوبی" اشاره کرده است که قبلا در محلات کروناخیز شهرهای آلمان اتفاق افتاده و با بلندگو در محلات مردم برای واکسیناسون دعوت شده و برای آنها ایستگاه‌های واکسیناسیون سیار ایجاد شده است.

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟ نیویورک تایمز: فخری‌زاده با تیربار هوشمند موساد کشته شد | DW | 18.09.2021 خامنه‌ای به مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک: کسب مدال با وطن‌فروشی و خودفروشی ناسالم است | DW | 18.09.2021

به گفته ویدمان-ماوتس این نوع اقدامات اکنون باید در محلاتی که مهاجران زندگی می‌کنند انجام بگیرد.او همچنین گفته است: «هر چهارنفر در آلمان دارای تبار مهاجرتی هستند و دسترسی به آنها بیشتر از طریق رسانه‌های آلمانی زبان انجام می‌گیرد اما برای افرادی که زبان آلمانی آنها خوب نیست باید امکان ارتباطی‌گیری دیگری جستجو کرد.»

کلاوس راینهارد، رئیس انجمن پزشکی آلمان نیز با توجه به کندی واکسیناسیون خواستار اقدامات بیشتر در مناطق محروم اجتماعی شد. او در مصاحبه با روزنامه"راینیشر پست" گفت برای دسترسی به گروه‌های ضعیف‌تر جامعه باید در محلات حضور یافت.بحث واکسیناسیون مهاجران و یا افراد مهاجر یا مهاجرتبار قبلا نیز مطرح شده و گفته شده است که مهاجران یا کسانی که پیشینه مهاجرت دارند در رابطه با واکسیناسیون چندان تمایل و کششی از خود نشان نمی‌دهند. headtopics.com

ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان اخیرا از روند ترویج واکسیناسیون میان مهاجران یا کسانی که پیشینه مهاجرت دارند به عنوان یک"چالش بزرگ" نام برد.گرچه بارها رسانه‌های آلمانی در گزارش‌های خود به معضل واکسیناسیون مهاجران و به تعداد چشمگیر مهاجران مبتلا به ویروس کرونا اشاره کرده‌اند، با این وصف هیچ آماری از تعداد مهاجران و مهاجرتباران واکسینه شده در آلمان وجود ندارد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

صدراعظمی به شیوه آنگلا مرکل

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیشتر اروپایی‌ها معتقدند با خداحافظی آنگلا مرکل از قدرت، آلمان از دوران طلایی خود فاصله خواهد گرفت. اما چرا آنگلا مرکل، صدراعظم و رئیس بزرگ‌ترین حزب سیاسی آلمان، قدرتمندترین سیاستمدارِ زن جهان است؟

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.

جو امنیتی و اختلال اینترنت در خوزستان؛ اعتراضات در ایران به کرج رسیدگروهی از مردم در استان البرز با حضور در خیابان‌ها شعارهای ضد حکومتی سر دادند و خشم خود را از وضعیت کنونی اداره ممکلت ابراز داشتند. 🍆 چرا؟!مشکل اقتصادی که دولت برای شما بوجود آورده را چرا به گردن حکومت می‌اندازید.خوب است والله

طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است🖊️اینفوگرافیک I طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است ◀️شبه‌نظامیان طالبان طی روزهای گذشته توانسته‌ اند بسیاری از مناطق افغانستان را به اشغال خود درآورده و کنترل بیش از 150 شهرستان را در اختیار بگیرند

ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند🔺ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند پرداخت حقوق‌های معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، و تعیین تکلیف مالکیت شرکت از مطالبات اصلی کارگران هفت تپه به شمار می‌رود.

آمار بی‌سابقه روزانه کرونا در ایران؛ تزریق روزانه واکسن در تهران به ۸۵ هزار دُز می‌رسدهمزمان با ثبت بالاترین شمار روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران، تعداد بیماران کرونایی دارای شرایط حاد بالینی نیز در این کشور به رتبه پنجم در میان کشورهای جهان رسید.