حقوق_کودک

حقوق_کودک

پیمانکاران شهرداری‌ها به بهره‌کشی از کودکان پایان دهند

دبیر مرجع ملی کنوانسیون #حقوق_کودک: به پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری‌ها تذکر می‌دهم که بساط بهره‌کشی از کودکان که یکی از شنیع‌ترین انواع سوء‌استفاده از کودکان است، پایان دهند زیرا به زودی باید پاسخگوی رفتارهای غیرقانونی خود باشند.

04/12/2019 08:44:00 ق.ظ

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق_کودک : به پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری‌ها تذکر می‌دهم که بساط بهره‌کشی از کودکان که یکی از شنیع‌ترین انواع سوء‌استفاده از کودکان است، پایان دهند زیرا به زودی باید پاسخگوی رفتارهای غیرقانونی خود باشند.

تهران- ایرنا- دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: به پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری ها تذکر می دهم که بساط بهره کشی از کودکان که یکی از شنیع ترین نوع سوء‌استفاده از کودکان است، پایان دهند زیرا به زودی باید پاسخگوی رفتارهای غیرقانونی خود باشند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر از سازمان بهزیستی درخواست داریم برای حمایت از کودکان تدابیر لازم اتخاذ شود و آنها را مورد حمایت قانونی قرار دهد.دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک درباره تکلیف قانونی بهزیستی در قبال کودکان کار و خیابان اظهار داشت: مسئولیت مدیریت، ساماندهی و حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان بر اساس مصوبه شورای اجتماعی کشور بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و فعالیت ها در این راستا توسط سازمان بهزیستی به عنوان زیرمجموعه این وزارتخانه مدیریت می شود.

درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 دوز سوم واکسن فایزر میزان پادتن را '۱۱ برابر' می‌کند | DW | 29.07.2021 آمریکا سرکوب معترضان ایرانی را محکوم کرد و خواستار دسترسی آزادانه آنان به اینترنت شد

دستگاه‌ها به تکالیف قانونی خود در ساماندهی کودکان کار عمل نکرده‌اندعباسی با اشاره به اینکه ساماندهی کودکان کار و خیابان به عنوان اولویت مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک اعلام شده است، گفت: متاسفانه توفیقی در این زمینه حاصل نشده است و در واقع، دستگاه ها به وظایف و تکالیف قانونی خود آنگونه که شایسته است، عمل نکرده اند.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک اظهار داشت: کودکان همچنان در خیابان ها هستند البته این سخن به این معنا نیست که باید کودکان از سطح شهر جمع آوری شوند بلکه معتقدیم کودکان از آن جهت که کودک هستند، باید مورد حمایت قانونی قرار گیرند. جای آنها در خیابان نیست و باید در خانواده و مدرسه باشند. headtopics.com

وی با تاکید بر اینکه جمع‌آوری کودکان به شدت نقض حقوق کودک محسوب می شود، افزود: معتقدیم اگر دستگاه ها، آیین نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان سال ۱۳۸۴ مصوب هیأت وزیران را اجرا می کردند، بسیاری از مشکلات برطرف می شد اما متاسفانه دستگاه ها به تکالیف قانونی خود عمل نکردند و البته این عمل نکردن مسئولیت قانونی آنها را سلب نمی کند و باید پاسخگو باشند.

عباسی اضافه کرد: اعتقاد داریم با هماهنگی بین دستگاه ها و با بهره گیری از ظرفیت های تشکل های مردم نهاد می توان وضعیت کودکان کار و خیابان را بهبود بخشید.وی خاطرنشان کرد: البته چند سال است که آیین نامه ساماندهی کودکان قرار است اصلاح شود و جلسات بسیاری با  این هدف تشکیل شده است اما تاکید می کنم که اصلاح آیین نامه نباید اجرای آن را متوقف کند؛ چرا که اجرای قانون بد بهتر از عدم اجرای آن و بی سامانی است.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به اتفاقی که برای کودک زباله گرد در استان البرز رخ داد، گفت: بلافاصله بعد از شنیدن موضوع از دستگاه های ذیربط برای دستگیری سریع تر فردی که مرتکب عمل زشت، غیراخلاقی و غیرقانونی شده بود، تقاضای تعقیب و مجازات کردیم همچنین با معاون سازمان بهزیستی در تماس بودیم تا برای حمایت از آن کودک آسیب دیده هر تلاشی لازم است، انجام شود.

وی ادامه داد: شکایت از فرد خاطی در صلاحیت مدعی العموم است و مدعی العموم باید وارد شود و دستور تعقیب و مجازات خاطیان را صادر کند.معاون وزیر دادگستری اظهار داشت: بر اساس ماده ۶۶ قانون آیین دادرسی کیفری، سازمان های مردم نهاد نیز می توانند برای تحت تعقیب قرار دادن ناقضان حقوق کودک و شهروندی به دادگاه شکایت کنند اما لازمه اجرای آن ایجاد سازوکارهایی است که بخشی از آن به وزارت دادگستری و بخش دیگر به قوه قضائیه مربوط می شود. headtopics.com

اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم ماکرون با چهره هیتلر روی بیلبورد تبلیغاتی؛ رئیس جمهوری فرانسه شکایت کرد کاردینال آمریکایی سابق به اتهام تعرض جنسی به نوجوان ۱۶ ساله تحت پیگرد قرار گرفت

عباسی ادامه داد: باید فهرست اسامی سازمان های مردم نهاد واجد صلاحیت در حوزه های مختلف از جمله نقض حقوق شهروندی، حقوق کودک و محیط زیست باید به دادگستری ها معرفی شوند که بتوانند به عنوان شاکی خصوصی در این عرصه ها ورود کنند و درخواست تعقیب قضائی خاطیان در حوزه های فعالیت خود را داشته باشند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

کی میشود رهبر معظم هم جواب جوان کشی های خود را بدهد

آیا در قوانین ایران به طور خاص، قاچاق زنان به خارج به قصد فحشا مجازات دارد؟

فوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاجفوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاج به غیر از علیرضا بیرانوند، کتایون خسرویار، مربی ‌پیشین تیم دختران زیر ۱۹ سال ایران که نامزد دریافت جایزه بهترین مربی زن سال آسیا است در هنگ کنگ حضور یافته است.

گزارش بخش فارسی صدای آمریکا از دانشگاه پلی تکنیک‌ هنگ کنگ، دو‌ هفته پس از محاصرهگزارش بخش فارسی صدای آمریکا از دانشگاه پلی تکنیک‌ هنگ_کنگ، دو‌ هفته پس از محاصره دو‌هفته پس از پایان محاصره دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ و درگیری ها میان دانشجویان و‌ پلیس، این‌ دانشگاه‌ بطور کامل بازگشایی نشده است.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| فوت ۵۶ نفر از آغاز موج شیوع آنفلوانزا تاکنون

اغلب هنرمندان تئاتر زیر خط فقرند/به اندازه درآمد، از هنر مالیات بگیریدنشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر و نمایندگان مجلس پیرامون بودجه و مالیات، عصر امروز برگزار شد و هنرمندان در این نشست به بیان دغدغه‌های خود پرداختند و خواهان نگاه جدی‌تر و حمایتی دولت و مسئولان به این هنر شدند.

آمریکا کمک 105 میلیون دلاری به لبنان را از سر گرفت