پیش‌نویس طرح تأمین خوردو برای ۵ دهک پایین جامعه آماده شده است/ دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تحول در نهضت خودروسازی داخلی

08/06/1399 08:55 ق.ظ

موسوی در گفت‌وگو با ایلنا: پیش‌نویس طرح تأمین خوردو برای ۵ دهک پایین جامعه آماده شده است/ دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای تحول در نهضت خودروسازی داخلی

علی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره طرح تامین خودرو برای دهک‌های پایین جامعه گفت: طرحی در کمیسیون صنایع پیش‌نویسش آماده شده با عنوان «تامین خودرو برای دهک‌های پایین جامعه» که به زودی هم جزئیاتش نهایی خواهد شد.وی افزود: در حال حاضر کلیات طرح پیش نویس شده و آماده است، بعد از تعطیلات آن را بررسی خواهیم کرد و جزئیات در ارائه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر کلیات طرح پیش نویس شده و آماده است، بعد از تعطیلات آن را بررسی خواهیم کرد و جزئیات در ارائه می‌شود. وی خاطرنشان کرد: یک ماده در این طرح وجود دارد که می‌گوید خانواده‌های ۵ دهک پایین جامعه یا خانواده‌های نیازمند حداقل دارای خودرو شوند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

حکم حبس ابد بدون عفو مشروط برای قاتل مسلمانان نیوزیلندیحکم حبس ابد برای قاتل مسلمانان نیوزیلندی یک قاضی نیوزیلندی امروز (پنجشنبه) برنتون تارنت که در مرگبارترین تیراندازی ها جان ۵۱ نمازگزار مسلمان در این کشور را گرفت، به حبس ابد بدون عفو مشروط محکوم کرد و گفت این مجازات هم برای جرایم 'شرورانه' او کفایت نمی‌کند

جوانان برزیلی برای آرامش حاشیه‌نشینان کرونازده ساز زدندهلیوپولیس بزرگ‌ترین «فاوِلا» یا محله حاشیه‌ای سائوپائولوست، محله‌ای با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت که بی‌پولی و نداری در آن بیداد می‌کند و بحران اقتصادی ناشی از شیوع کووید ۱۹ نیز مزید بر علت فقر آن شده است.

جایزهٔ ۵ میلیون دلاری برای یافتن دو آمریکایی ناپدید شده در افغانستانپُل اُوِربی محقق ۷۷ ساله که در حال تحقیق برای کتابش دربارهٔ مردم افغانستان بود در سال ۲۰۱۴ نزدیکِ شهر خوست در مرز افغانستان و پاکستان ناپدید شد.

آیا تامین جهیزیه برای ازدواج از سوی خانواده زن اجباری است؟

مراسم عزاداری محرم برای خامنه‌ای بدون حضور جمعیت برگزار شد | DW | 27.08.2020علی خامنه‌ای برای نخستین بار اولین شب مراسم عزاداری محرم را بدون حضور جمعیت و در سالن خالی برگزار کرد. این مراسم در محل ملاقات‌های عمومی رهبر جمهوری اسلامی با حضور یک قاری قرآن و دو تن از نزدیکان خامنه‌ای برگزار شد.

ریزش اشتغال، تولید کار را بی‌اثر می‌کند/ برای جلوگیری از بیکاری کارگران نهادهای مختلف همکاری کنندسنگینی هزینه‌های تولید بر دوش تولیدی‌ها باعث می‌شود آنها حتی اگر تعطیل نشوند، زیر ظرفیت تولید کار کنند و این یعنی تعدیل نیرو و ریزش اشتغال.

علی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره طرح تامین خودرو برای دهک‌های پایین جامعه گفت: طرحی در کمیسیون صنایع پیش‌نویسش آماده شده با عنوان «تامین خودرو برای دهک‌های پایین جامعه» که به زودی هم جزئیاتش نهایی خواهد شد.

نماینده ملکان ادامه داد: طرح تامین خودرو برای دهک‌های کم‌درآمد جامعه است؛ امروز خانواده‌های نیازمند و کم درآمد در جامعه فاقد خودرو هستند و ما در کمیسیون صنایع به این فکر کردیم که چه باید کرد این قشر از جامعه حداقل دارای یک خودرو شود؟

وی افزود: در حال حاضر کلیات طرح پیش نویس شده و آماده است، بعد از تعطیلات آن را بررسی خواهیم کرد و جزئیات در ارائه می‌شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعتقاد ما بر این است طرحی که ارائه می شود اولاً به نفع مصرف‌کننده باشد و ثانیاً تولید اشتغال در صنعت خودروسازی انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: یک ماده در این طرح وجود دارد که می‌گوید خانواده‌های ۵ دهک پایین جامعه یا خانواده‌های نیازمند حداقل دارای خودرو شوند.

موسوی درباره منابع مالی این طرح عنوان کرد: این طرح منبع مالی خاصی ندارد و بار مالی بر روی دوش دولت نمی‌گذارد، زیرا محل منابع مالی آماده است.

وی ادامه داد: ما به دنبال آن هستیم برای هر خانواده نیازمند و آسیب‌پذیر یک خودرو تهیه کنیم؛ جزئیات طرح را که مطرح کنیم مشخص می‌شود اصل ۷۵ نمی‌خورد زیرا بسیاری از زمینه های محیطی منابع مالی آماده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در واقع ما در این طرح به دنبال عدالت اقتصادی و اجتماعی در نظام اسلامی هستیم و خانواده‌هایی که هیچ وقت فکر نمی‌کنند یک روز دارای خودرو شوند، وضعیت اقتصادی شان گشایش پیدا کند.

وی با اشاره به طرح مذکور گفت: یکی از موارد دیگر در این طرح‌ سامان دادن به وضعیت بازار خودرو است که انشاءالله ساز و کاری طراحی می‌کنیم تا بساط دلال‌بازی و خاصه قیمت‌های دستوری از میان برداشته شود.

نماینده ملکان تاکید کرد: امروز شرکت‌های اقماری خودروسازان دارند که بسیار هم قیمتشان و هم دارایی‌شان بالاست و می‌تواند منبع خوبی برای خودروسازان باشند و نقدینگی به بازار خود را تامین کنند تا سر و سامان صورت بگیرد.

وی ادامه داد: ماده دیگر این طرح بالا بردن کیفیت خودرو است از شرکت‌های دانش‌بنیان برای این کار دعوت کردیم تا نهضت خودروسازی داخلی دچار تغییر و تحول شود، چراکه ما می‌توانیم با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان قطعات استراتژیک و حساس که این روزها نبودشان خودروسازی را زمین‌گیر کرده فراهم کنیم و کاری انجام دهیم که خودروی با کیفیت از خود کارخانه‌‌ها بیرون بیایند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست امروز در انبارها خودروهای دپو شده‌اند که قطعات حساب‌شان در بازار نیست بنابراین از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان ما می‌توانیم این قطعات را تأمین و علاوه بر اینکه قیمت خودرو را پایین می‌آوریم مدت زمان تحویل را نیز کوتاه کنیم.