پیش‌بینی جو بایدن از آغاز جنگ؛ زلنسکی: بی‌ثباتی داخلی اوکراین خطرناک‌تر از حمله روس‌هاست

09/11/1400 12:49:00 ق.ظ

در حالی‌که مقام‌های امنیتی ایالات متحده آمریکا از ارسال بسته‌های خون برای مداوای مجروحان احتمالی ارتش روسیه در مرز اوکراین خبر می‌دهند، ولودیمیر زلنسکی بی‌ثباتی داخلی در این کشور را از حمله خارجی نظامیان روسی خطرناک‌تر توصیف کرد.

در حالی‌که مقام‌های امنیتی ایالات متحده آمریکا از ارسال بسته‌های خون برای مداوای مجروحان احتمالی ارتش روسیه در مرز اوکراین خبر می‌دهند، ولودیمیر زلنسکی بی‌ثباتی داخلی در این کشور را از حمله خارجی نظامیان روسی خطرناک‌تر توصیف کرد. رئیس جمهوری اوکراین بار دیگر و بدون نام بردن از کشوری خاص گفت ممکن است برخی اعضای ناتو ما را دوست نداشته باشند. مقام‌های دولتی و رسانه‌های اوکراینی در روزهای اخیر بارها از موضع آلمان نسبت به این کشور در جریان بحران فزاینده با روسیه انتقاد کرده اند.

آلمان برخلاف بسیاری دیگر از اعضای کوچک و بزرگ ناتو اعلام کرد تصمیمی برای ارسال سلاح به اوکراین ندارد و تنها تجهیزات بیمارستانی به این کشور فرستاد.

پیش‌بینی جو بایدن از آغاز جنگ و «ذخیره خون روسیه در مرز» خبرگزاری رویترز جمعه شب به نقل از سه مقام رسمی ایالات متحده آمریکا گزارش کرد نظامیان روسیه همزمان با تقویت مواضع خود در مرز با اوکراین، تاسیسات درمانی و مرکزی برای نگهداری ذخیره خون به راه انداخته‌اند. امری که می‌تواند نشانگر قریب‌القوع بودن بروز درگیری نظامی باشد. همین مساله بر نگرانی واشنگتن بیش از پیش افزوده است.

در حالی که تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از برخورد نظامی میان روسیه و اوکراین همچنان ادامه دارد، جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده گفته است احتمال می‌دهد روسیه در ماه فوریه به اوکراین حمله کند. امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، در توئیتی نوشت که جو بایدن در مکالمه‌ای تلفنی به ولودیمیر زلنسکی گفته است «احتمال بارزی وجود دارد که روس‌ها در ماه فوریه به اوکراین حمله کنند». headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بعد از طلاق حضانت فرزند به کدام یک از والدین می‌رسد؟

سخنگوی کاخ کرملین: ولادیمیر پوتین از دعوت رجب طیب اردوغان به ترکیه استقبال کردسخنگوی کاخ کرملین: ولادیمیر پوتین از دعوت رجب طیب اردوغان به ترکیه استقبال کرد

ایران - عراق؛ جنگ صعود، با لشگری از کرونا‌زده‌ها

روانچی: اگر منابع مالی جدید نرسد قادر به ادامه حمایت از پناهجویان افغان نخواهیم بودنماینده ایران در نشست شورای امنیت در مورد وضعیت افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در چهل سال اخیر تمام توان خود را برای حمایت از مردم افغانستان بکار گرفته داده است. این سیاست رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران بوده، که مورد تایید مقام معظم رهبری است.

روسیه به رد خواسته‌های امنیتی خود از سوی آمریکا و ناتو واکنش نشان داددمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، گفت مسکو برای بررسی پاسخ به رد مطالبات خود و «غیرقابل قبول» خواندن آن از سوی آمریکا و ناتو به زمان نیاز دارد و در نتیجه‌گیری عجله نخواهد کرد.

شادی مردم تهران پس از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی- عکس خبری تسنیم | Tasnimشادی مردم تهران پس از صعود تیم ملی به جام جهانی Qatar2022 گزارش تصویری: اسگوزپیچ مربی تیم ملی که شایع است فردی همجنسباز و دلال است با دعوت از عیاش فحاش درتیم ملی،،،زنا،عیاشی، دختربازی ،عمل منافی عفت را آزاد کرد و امر به معروف و نهی از منکر را فاقد ارزش و اعتبار!!!! خخخخخخ دهها میلیون هواداران فوتبال از این صعود مشمئز کننده بیزار شدند نه خوشحال!!!! ای بابا عکس زن حرام بود (اون فرشته مرگ زن حساب نمیشه) عملکردمغرضانه ونوکر مآبانه اسکوچیچ عیاش دگرباش دلال وانتخابهای مشمئزکننده اش باعث رواج عیاشی،دختربازی وعمل منافی عفت وخاتمه وبی‌ارزش شدن امربه معروف ونهی ازمنکر خواهدشد!! که اگرغیرازاین‌عمل میشدبجای شرکت چندهزارنفری درجشن صعود &قطعا‌'۸۰میلیون نفر جمعیت ایران درجشن شرکت می‌کردند٪