پیش‌بینی مدیرعامل مدرنا: همه‌گیری کرونا تا سال دیگر همین موقع به پایان می‌رسد

01/07/1400 10:02 ب.ظ

🔺پیش‌بینی مدیرعامل مدرنا: همه‌گیری کرونا تا سال دیگر همین موقع به پایان می‌رسد ▪️مدیرعامل مدرنا معتقد است کسانی که نمی‌خواهند واکسینه شوند نیز به دلیل شیوع سریع سویه مسری «دلتا» به آن مبتلا خواهند شد و به این ترتیب، به صورت طبیعی ایمنی پیدا می‌کنند.

مدیرعامل شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش‌بینی کرده است تا سال آینده واکسن کرونا برای بیشتر جمعیت کره زمین تأمین شده و همه‌گیری کووید۱۹ به پایان خواهد رسید.گفت، افزایش مداوم ظرفیت تولید واکسن در جهان باعث می شود تا اواسط سال آینده دزهای کافی برای پوشش کل جمعیت جهان در دسترس باشد.

مدیرعامل مدرنا معتقد است کسانی که نمی‌خواهند واکسینه شوند نیز به دلیل شیوع سریع سویه مسری «دلتا» به آن مبتلا خواهند شد و به این ترتیب، به صورت طبیعی ایمنی پیدا می‌کنند. او شرایط را تا آن موقع به وضعیتی مشابه آنفولانزا تشبیه می‌کند که عده‌ای واکسن می‌زنند و زمستان خوبی دارند، یا نمی‌زنند و با خطر بیماری و شاید حتی بستری شدن در بیمارستان روبرو می‌شوند.

به گفته استفان بنسل، سالانه ده‌ها هزار نفر در اروپا و آمریکا بر اثر ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست می‌دهند. اما کارشناسان معتقدند پیش‌بینی او مستلزم «دسترسی برابر» کشورهای دنیا به واکسن است؛ موضوعی که از آغاز واکسیناسیون در دنیا کانون توجه سازمان ملل متحد بوده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تایید «ورود» واکسن فایزر ساخت بلژیک به ایران یک سال پس از منع خامنه‌ایحیدر محمدی، مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت اعلام کرده است که این ایران واکسن فایزر- بیونتک را تائید کرده و قرار است 2 میلیون ولی فقیه امام خامنه ای روحی و ارواحکم فداه فرمودند از مقصد شیطان بزرگ و انگلیس مکار ممنوع هست برای سوزوندن جیگر شماها😌😂

سوء قصد به جان مشاور اول رئیس جمهوری اوکراین؛ زلنسکی: به شدت برخورد می‌کنیمترور با اسلحه گرم در اوکراین به دلیل درگیری‌های مسلحانه جاری در بخش‌های شرقی کشور، پدیده نادری نیست و در سال‌های اخیر چندین تن از سیاستمداران یا روزنامه نگاران در این کشور هدف عملیات ترورموفق و غیرموفق قرار گرفته‌اند.

اروپا: ایران آمادگی دارد به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازگردددر حالی که ترکیب تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای دولت رئیسی و زمان از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی همچنان نامعلوم است

ادعاهای هسته‌ای رئیسی در سخنرانی مجازی سازمان ملل؛ از «عمل به تعهدات هسته‌ای» تا «حرام بودن سلاح اتمی»🔺ادعاهای هسته‌ای رئیسی در سازمان_ملل؛ از «عمل به تعهدات هسته‌ای» تا «حرام بودن سلاح اتمی» رئیسی بدون اشاره به ممنوعیت واردات واکسن کرونا توسط آیت الله خامنه‌ای، مدعی شد که «تحریم‌های دارویی مقابل ملت ایران قرار گرفت.» یعنی ادعای مقامات دولت روحانی در مورد اثر تحریم رو تایید کرده!؟ کثافت بیسواد و حیله گر 🤮🤮🤮🤮🤮🤮 رئیسی دروغ میگویداگر سلاح هسته ای حرامه چرا خودشون سوخت هسته ای با غنای شصت درصداونم خیلی زیاد برای ساخت بمب دارن،ثانیا داروتحریم نیست چطورواسه عراق ولبنان دارودارن بفرستن واسه مردم ایران ندارن چون مردم ایران مهم نیستن،دروغه اینهادارو وواکسنهای جامعه جهانی رومیفروشن واسه سودشون

ابراهیم رئیسی: به آمریکا اطمینان نداریم | DW | 21.09.2021ابراهیم رئیسی در یک سخنرانی از پیش ضبط شده، دولت آمریکا را متهم کرد که تحریم را روش جدید 'جنگ با ملت‌ها' کرده است. او بازگشت به مذاکره را مستلزم رفع تحریم‌ها دانست و تکرار کرد که جمهوری اسلامی به آمریکا اعتماد ندارد. از پیش ضبط شده؟ دولت آمریکا دولت جنایتکار است

واکنش آمریکا به تغییر تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایرانواکنش آمریکا به تغییر تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران یک مقام وزارت خارجه آمریکا با ادعای اینکه واشنگتن آماده بازگشت فوری به مذاکرات وین است، گفت که شواهد نشان می‌دهد تیم مذاکره‌کننده جدید ایران چارچوب رایزنی‌های انجام شده در وین را نخواهد پذیرفت. ایران معطل فریب کاری خارجی نباشد با قدرت صنعت هسته ای اش را ادامه بدهد

مدیرعامل شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش‌بینی کرده است تا سال آینده واکسن کرونا برای بیشتر جمعیت کره زمین تأمین شده و همه‌گیری کووید۱۹ به پایان خواهد رسید.گفت، افزایش مداوم ظرفیت تولید واکسن در جهان باعث می شود تا اواسط سال آینده دزهای کافی برای پوشش کل جمعیت جهان در دسترس باشد.

مدیرعامل مدرنا معتقد است کسانی که نمی‌خواهند واکسینه شوند نیز به دلیل شیوع سریع سویه مسری «دلتا» به آن مبتلا خواهند شد و به این ترتیب، به صورت طبیعی ایمنی پیدا می‌کنند.

او شرایط را تا آن موقع به وضعیتی مشابه آنفولانزا تشبیه می‌کند که عده‌ای واکسن می‌زنند و زمستان خوبی دارند، یا نمی‌زنند و با خطر بیماری و شاید حتی بستری شدن در بیمارستان روبرو می‌شوند.

به گفته استفان بنسل، سالانه ده‌ها هزار نفر در اروپا و آمریکا بر اثر ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست می‌دهند.

اما کارشناسان معتقدند پیش‌بینی او مستلزم «دسترسی برابر» کشورهای دنیا به واکسن است؛ موضوعی که از آغاز واکسیناسیون در دنیا کانون توجه سازمان ملل متحد بوده است.

برنامه توسعه سازمان ملل متحد در گفتگو با سارا دهقان خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت، دسترسی مقرون به صرفه و بدون تبعیض به روش‌های تشخیصی، درمانی و واکسن، «حقوق بشر» محسوب می‌شود و حق سلامتی به طور خاص شامل دسترسی به کالاهای مربوط به سلامت مانند واکسن های ایمن و مؤثر است.که داده‌های مربوط به همه‌گیری کرونا و واکسیناسیون در سراسر جهان را جمع‌آوری می‌کند، نشان می‌دهد تاکنون ۴۳.۹ درصد از جمعیت جهان حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند. اما این رقم در کشورهایی با درآمد کم تا متوسط، کمتر از ۳۰ درصد و در کشورهای کم‌در‌آمد، ۲.۱ درصد تخمین زده شده است.در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد ایالات متحده میزان خرید واکسن فایزر را دو برابر خواهد کرد تا هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت جهان تا سال آینده همین موقع دست‌یافتنی شود.