پیش‌بینی غلط بارش باران مدیران سازمان هواشناسی مجارستان را از کار بیکار کرد

01/06/1401 11:22 ب.ظ

دولت مجارستان مدیر و معاون سازمان هواشناسی این کشور را به دلیل پیش‌بینی غلط بارش باران که باعث تعویق مراسم آتش‌بازی در یک جشن ملی شده بود، از کار برکنار کرد.

دولت مجارستان مدیر و معاون سازمان هواشناسی این کشور را به دلیل پیش‌بینی غلط بارش باران که باعث تعویق مراسم آتش‌بازی در یک جشن ملی شده بود، از کار برکنار کرد. دو مقام ارشد سازمان هواشناسی مجارستان، پس از پیش‌بینی نادرست باد و باران که باعث به تعویق افتادن مراسم آتش‌بازی در مراسم جشن ملی این کشور شده بود، از کار برکنار شدند.

لازو پالکوویچ، وزیر صنعت و فناوری مجارستان طی بیانیه‌ کوتاهی اخراج رئيس و معاون سازمان هواشناسی ملی را به صورت رسمی اعلام کرد.

مراسم آتش‌بازی سالانه روز سنت استفان قرار بود غروب روز شنبه ۲۰ اوت، در امتداد رودخانه دانوب در بوداپست برگزار شود اما پیش‌بینی سازمان هواشناسی این بود که در حدود ساعت ۹ شب وزش شدید باد و بارش باران مانع از برگزاری این مراسم خواهد شد و در نتیجه این برنامه به تعویق افتاد.

اما این پیش‌بینی غلط از آب در آمد و هوای بوداپست در این روز بدون هیچ بادی سپری شد و همین مسئله خشم مقام‌های دولت دست راستی ویکتور اوربان را برانگیخت. کورنلیا رادیکس، رئیس اخراج شده هواشناسی، از سال ۲۰۱۳ و معاون او، گیولا هوروات، از سال ۲۰۱۶ در این سمت حضور داشتند.در حالی که وزیر دلیلی برای برکناری‌ها ارائه نکرد اما رسانه‌های همسو با دولت مجارستان به شدت به سازمان هواشناسی تاختند و از مدیران این نهاد به دلیل پیش‌بینی اشتباه که باعث به تعویق افتادن نمایش آتش‌بازی شده بود، انتقاد کردند. headtopics.com

🤭🤭🤭

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شمار قربانیان سیل افغانستان به 20 نفر رسیدشمار قربانیان سیل ناشی از بارش شدید باران در ولایت لوگر افغانستان به 20 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی بما چه ^^؟

ویدیوها : سیل در پی باران‌های موسمی در پاکستان جان نزدیک به ۸۰۰ نفر را گرفته استویدیوها : در فصل بارش باران‌های موسمی امسال در پاکستان که عموما از ماه ژوئيه تا پاکستان ادامه دارد، دست‌کم ۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

تمجید راسل کرو از زیبایی‌های ترکیهراسل کرو، بازیگر برنده اسکار از زیبایی‌های ترکیه تمجید و هواداران خود را به بازدید از کشور دعوت کرد. - خبرگزاری آناتولی

خودداری دوباره طالبان از رهاسازی حق‌آبه هیرمند؛ آب «به سمت شوره‌زار» منحرف شدمدیرکل دفتر حفاظت تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد طالبان با وجود وعده تعیین حق‌آبه هامون، مسیر رودخانه هیرمند را به سمت «گودزره» منحرف کرده است.

آمریکا نسبت به تشدید درگیری‌ها در شمال سوریه «شدیدا» ابراز نگرانی کردآمریکا نسبت به تشدید درگیری‌ها در شمال سوریه ابراز نگرانی شدید کرد و از همه طرف‌ها خواست تا تدابیر لازم را برای رعایت خطوط آتش‌بس فعلی اتخاذ کنند.

نخست‌وزیر سابق مالزی به جرم «اختلاس» برای ۱۲ سال راهی زندان شددادگاه فدرال، عالی‌ترین مرجع قضایی مالزی، روز سه‌شنبه اول شهریور حکم دادگاه بدوی در مورد نجیب رزاق، نخست‌وزیر سابق، را تایید کرد و او به جرم اختلاس چندین میلیارد دلاری از صندوق...