پیش بینی برداشت بیش از ۲۰۰۰ تُن کیوی از باغات املش

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

به گزارش ایلنا از املش، طاهر غلامی اظهار کرد: برداشت کیوی از ۸۰ هکتار باغات املش آغاز شده است. وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال دو هزار و ۵۶۰ تُن کیوی برداشت شود، افزود: ارزش این میزان کیوی ۵۱ هزار میلیارد تومان است. غلامی با تاکید بر اینکه طبق پیش بینی‌ها امسال با ۱۰ درصد افزایش تولید به دلیل شرایط مساعد جوی داشته باشیم اضافه کرد: بخشی از این مقدار کیوی در داخل گیلان و بقیه به دیگر استان‌ها و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود. وی ادامه داد: محمودی از کیوی کاران برتر گیلان و مازندران، بر

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال دو هزار و ۵۶۰ تُن کیوی برداشت شود، افزود: ارزش این میزان کیوی ۵۱ هزار میلیارد تومان است.

غلامی با تاکید بر اینکه طبق پیش بینی‌ها امسال با ۱۰ درصد افزایش تولید به دلیل شرایط مساعد جوی داشته باشیم اضافه کرد: بخشی از این مقدار کیوی در داخل گیلان و بقیه به دیگر استان‌ها و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود. وی ادامه داد: محمودی از کیوی کاران برتر گیلان و مازندران، برداشت کیوی از نوع «تو سرخ» را از ۷ هکتار از باغ کیوی خود در روستای سُورکوه از بخش مرکزی شهرستان املش آغاز کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی به دغدغه‌های کیوی کاران این شهرستان اشاره کرد و گفت: عدم فقدان سردخانه برای نگهداری محصولات کشاورزی در شهرستان املش، نوسان قیمت، بالا بودن هزینه برداشت سنتی و بالا بودن قیمت نهاده‌های مربوط به آن را از مهم‌ترین مشکلات کیوی کاران املشی است. غلامی با بیان اینکه برداشت این محصول از ۱۵ مهر ماه آغاز شده و تا ۵ آبان به طول می‌انجامد، افزود: ۴ چهار روستای چُماقستان، سُورکوه، اِشکَرمیدان و سیویر از مهم‌ترین روستاهای تولیدکننده کیوی در شهرستان املش به شمار می‌روند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیش از ۲۳ هزار تن انار از باغات خوزستان برداشت می‌شودمدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی از پیش‌بینی برداشت بیش از ۲۳ هزار تن انار از باغات استان خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیش‌بینی برداشت ۲۰ هزار تُن انار در گلستانمدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به آغاز برداشت انار در گلستان گفت: پیش‌بینی می‌شود، امسال حدود ۲۰ هزار تُن انار از باغ‌های استان برداشت شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیش بینی تولید بیش از ۷۰۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای در سراوانمدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: گلخانه داران سراوان کار برداشت محصول خیار گلخانه‌ای را آغاز کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برداشت بیش از ۱۸ هزار تن خرما از نخلستان های شهرستان سراوانمدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: کار برداشت محصول خرما از۳۵۰۰هکتار نخیلات این شهرستان پایان یافت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشته شدن ۶۰۰ صهیونیست و زخمی شدن بیش از ۲۰۰۰ تن در عملیات طوفان الاقصیرسانه‌های عبری از افزایش آمار کشته شدگان صهیونیست در عملیات طوفان الاقصی به ۶۰۰ تن و افزایش زخمی شدگان به بیش از ۲۰۰۰ تن خبر دادند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان سهم سیستان و بلوچستان از اعتبارات محرومیت زدایی سالجاریرئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار محرومیت‌زدایی در بودجه سال ۱۴۰۲، حدود ۲ هزار و ۱۴۴ میلیارد تومان سهم این استان است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »