پیش از ترور سردار سلیمانی با او قرار داشتم/ اعتماد بین ما و آمریکا از بین رفته است

15/10/1398 08:42:00 ب.ظ

عبدالمهدی در جلسه پارلمان عراق: پیش از ترور سردار_سلیمانی با او قرار داشتم/ اعتماد بین ما و آمریکا از بین رفته است

نخست وزیر مستعفی عراق در جلسه فوق العاده پارلمان گفت که پیش از ترور فرمانده سپاه قدس با او قرار داشتم. عبدالمهدی گفت: هواپیماهای آمریکایی بدون اجازه دولت عراق در آسمان کشور به پرواز درآمدند. وی تأکید کرد: اعتماد بین ما و آمریکا از بین رفته است زیرا ما خارج از محور تحریم­‌ها علیه ایران هستیم.

نخست وزیر عراق گفت: «من با سردار قاسم سلیمانی پیش از ترور او در فرودگاه بین المللی بغداد قرار داشتم تا وی پاسخ دولت ایران به نامه سعودی‌ها را به دست من برساند».

عبدالمهدی در ادامه سخنان خود در پارلمان گفت: «خروج نیروهای آمریکائی از کشور به ویژه پس از تحولات اخیر و به نفع عراق خواهد بود». وی گفت: «پارلمان در زمینه حضور نیروهای عراقی دو گزینه پیش رو دارد، نخست: پایان دادن به حضور نیروهای آمریکائی با اقدامات سریع و انجام مقدمات لازم و یا بازگشت به پیش نویس قانونی که پیش از روی کار اتمدن دولت فعلی مطرح بود و به حضور نیروهای خارجی در عراق محدود به آموزش نیروهای امنیتی عراق و کمک به کشور برای تعقیب عناصر تروریستی با نظارت و موافقت دولت عراق در هر تحرک زمینی و یا هوائی.

عبدالمهدی گفت: خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران در سال ۲۰۱۸ باعث افزایش تنش بین دو طرف شد و درست ۱۰ روز پس از تشکیل دولت فعلی بسته نخست تحریم‌ها علیه ایران اعمال شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ترامپ هدف از ترور سردار سلیمانی را جلوگیری از جنگ خواندرئیس جمهور آمریکا امشب در سخنانی حمله جنایتکارانه پهپادهای این کشور به بغداد را که به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران انجامید تایید و اعلام کرد این حمله به دستور وی صورت گرفته است. آقای پرزیدنت، دوستت داریم ❤️ realDonaldTrump TnxPOTUS4Soleimani مش قاسم به جهان بی باقی در ناکجاآباد شتافتنش... قاعش سید علی شاه ترامپ گوه خورد .

با ترور سردار سلیمانی از جنگ با ایران جلوگیری کردیم!دونالد ترامپ به بیان گزافه‌گویی‌های تازه در مورد ایران پرداخت و مدعی شد: ترور سردار سلیمانی با هدف جلوگیری از وقوع جنگ صورت گرفت، نه با هدف آغاز آن. اتفاقا احمقانه ترین اقدام بود که باعث روشن شدن جرقه جنگ شد تمام فتنه های جهان زیر سر توست

برنامه‌ریزی‌ها برای ترور سردار سلیمانی پس از ۲۷ دسامبر آغاز شدعملیات ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی در عرض چندین روز سازماندهی شد.

جزئیات عملیات ترور سردار سلیمانی/ پهپاد آمریکایی از قطر برخواسته بوددیلی میل مدعی شد؛ جزئیات عملیات ترور سردار_سلیمانی/ پهپاد آمریکایی از قطر برخواسته بود ببینیم با قطر که بعد از ترکیه شاهراه اصلی دور زدن تحریم هاست چه برخوردی خواهند داشت!!!

بیش از 40 تظاهرات و تجمع در آمریکا در اعتراض به ترور سردار سلیمانی برگزار می‌شودیک روزنامه آمریکایی اعلام کرد که قرار است در آمریکا بیش از چهل تظاهرات و تجمع در اعتراض به اقدام تروریستی دولت این کشور در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و سیاست‌های جنگ‌طلبانه‌ ترامپ برگزار شود. چقدر نکبت_زاده فرستادید آمریکا ؟! باز چارتا حرومزاده نایکی میخوان برن جلو کاخ سفید قر کمر بدن:)))))) اون یک روزماله نگار آمریکایی غلط کرده با شما!

'با رویکردی که یک قطره نفت را ارزشمند‌تر از یک قطره خون می‌داند، صلح برقرار نمی‌شود'مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملت کبیر ترکیه: 'با رویکردی که یک قطره نفت را ارزشمند‌تر از یک قطره خون می‌داند، صلح در خاورمیانه برقرار نمی‌شود. مردمان این منطقه ابتدا باید از آرامش و صلح حمایت کنند' مصطفی شن‌توپ رئیس مجلس ملت کبیر ترکیه (درباره کشته شدن قاسم سلیمانی): کشته شدن یک مقام دولتی کشوری مستقل و دارای حقوق حاکمیت توسط مقامات یک کشور دیگر در یک کشور ثالث از لحاظ حقوق بین‌الملل نگران‌کننده است.