پیشگام فهرست‌نویسی کتاب کودک | DW | 04.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۳ مهر ۱۳۰۸: ۹۱ سال پیش در چنین روزی لیلی آهی ایمن در تهران زاده شد. می‌گفت: 'برنامه دهقان رادیو ایران را کودک روستایی بلوچستان چطور بفهمد، خدا می‌داند'.

۱۳ مهر ۱۳۰۸: ۹۱ سال پیش در چنین روزی لیلی آهی ایمن در تهران زاده شد. می‌گفت:"برنامه دهقان رادیو ایران را کودک روستایی بلوچستان چطور بفهمد، خدا می‌داند".او در کنار درس‌های دبیرستان، فرانسه آموخت و بر زبانهای روسی، فرانسه و انگلیسی مسلط شد.۱۹ ساله بود که به تهران بازگشت و در دانشگاه تهران فلسفه و علوم تربیتی خواند و دو سال بعد رشته تعلیم و تربیت را در دانشگاه لندن و کلمبیای آمریکا تکمیل کرد. او در ۲۳ سالگی به ایران بازگشت.

۲۴ ساله بود که یک"مدرسه تابستانه" برای کودکان سه تا ۱۴ ساله بنیاد نهاد:"با همفکران جایی را گرفتیم، بچه‌ها صبح‌ها می‌آمدند و انواع فعالیت‌ها مثل شعر خواندن و بازی و نقاشی و شنا و انواع سرگرمی‌ها را داشتند تا ظهر که می‌رفتند به منزلشان. سه ماه تابستان. آن موقع هیچ مدرسه تابستانی برای بچه‌ها نبود".۳۰ ساله بود که عضو"شورای عالی تهیه کتاب‌های درسی" شد:"ما را به عنوان گروه برای کار روی کتاب‌های درسی به آمریکا و انگلیس و فرانسه فرستادند.

۳۳ ساله بود که"شورای کتاب کودک را با گروهی از کارشناسان همسنگ خود بنیاد نهاد و با همکاری ثمینه باغچه‌بان"کتاب کلاس اول" را به شیوه‌ای نوین نگاشت. می‌گفت: «تا آن زمان بچه‌ها تا کلاس پنجم فقط می‌توانستند کتاب‌های درسی را خوب بخوانند، ولی با روش ما از همان کلاس دوم کتاب‌های غیر درسی را هم خوب می‌خواندند».

او ۳۹ کتاب و مقاله بلند در زمینه آموزش و پرورش کودکان نوشته و نگاشته که بسیاری از آنها فهرست‌ها و کتاب‌های مرجع مربوط به نوآموزان کودک و بزرگسال است.۵۱ ساله بود که مجبور به کوچ از ایران به آمریکا شد ولی در آنجا هم به کار برای کودکان ایرانی که به یادگیری زبان فارسی گرایش داشتند، پرداخت:"از تحقیق بر روی پایه زبان فارسی، با مصاحبه، مطالعه داستان‌ها و ... ۱۰ میلیون کلمه جمع‌آوری و تحلیل و شمارش کردیم و هزار واژه پایه به دست آمد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Correct your ideology

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ممنوعیت هرگونه پیاده‌روی و برپایی ایستگاه صلواتی در دهه پایانی صفر در مشهد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان؛ شناسایی 5 مورد مثبت در شبانه‌روز گذشتهسلام پیرو هدایتگرترین پرچم به سوی امام مهدی ع باشیم. امام باقرع فرمودند: در میان پرچم ها، پرچمی هدایتگر تر از یمانی نیست... احمد_الحسن_فرستاده_امام_مهدی آمده ما را به‌سوی صاحبمان فرامی‌خواند وظیفه ماست دعوتش را لبیک بگوییم. تحقیق 👇 ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا در مورد فعالیت‌های ترکیه در مدیترانه هشدار داد - BBC News فارسیاتحادیه اروپا تهدید کرده اگر ترکیه از رفتار تحریک آمیزش در دریای مدیترانه دست برندارد، این کشور را تحریم می‌کند. وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش گفته 'تهدید مداوم به تحریم' غیرسازنده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نرخ بیکاری در آمریکا در ماه سپتامبر به 7.9 درصد کاهش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اجرای ترانه حماسی در وصف رشادت‌ تُرک‌ها در آنکاراجوانان و شهردار منطقه گولباشی آنکارا پایتخت ترکیه حمایت خود از جمهوری آذربایجان در بازپس گیری اراضی اشغالی‌اش را اعلام کردند و ترانه حماسی نیز اجرا شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صعود نگران‌کننده کرونا در تهران/ خطر افزایش فوتی‌ها در پایتختسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه طبق آخرین اطلاعات دریافتی، بروز موارد مثبت بستری در استان تهران بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: شیب صعودی موارد ابتلا و بستری در استان تهران به شکل نگران کننده ای در حال امتداد است و مطمئنا در صورت تداوم این روند افزایشی، شاهد بالا رفتن موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در این استان طی هفته های آتی خواهیم بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »