پیشنهاد اردوغان برای میانجی‌گری در مناقشه اوکراین و روسیه

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، از پیشنهاد رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود برای میانجی‌گیری بین کی‌یف و مسکو استقبال کرد.

آقای اردوغان که به کی‌یف سفر کرده است، روز پنج‌شنبه ۱۴ بهمن گفت که ترکیه «آماده است تا نقش خود را برای پایان دادن به بحران میان دو ملت دوست که در همسایگی آن در مجاورت دریای سیاه قرار دارند، ایفا کند».

بر اساس گزارش‌ها، ولودیمیر زالینسکی از این پیشنهاد آقای اردوغان و همچنین طرح ترکیه برای گسترش روابط دیپلماتیک با اوکراین استقبال کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ریس جمهور اُوکراین از فقدان درک وُ فهم درستی از مسایل سیاسی و ژوُپولِتیک رنج می برد. مردک این آقا که به اصطلاح می خواهد نقشی میانجی را بازی کند، قبایی بزرگ تر از قامت اش، یک ملت همسایه در جوار ترکیه پیدا کن که از جنایت این آقا جان سالم بدر برده باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران اوکراین؛ اردوغان در نقش میانجی راهی کی‌یف شدبحران اوکراین؛ اردوغان در نقش میانجی راهی کی‌یف شد آخرین اخبار مرتبط با سفر رئیس‌جمهوری ترکیه به کی‌یف و دیگر تحولات مرتبط با بحران اوکراین در روز سوم فوریه (۱۴ بهمن) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید🔽 هشدار نسبت به آوارگی «گسترده» جمعیت شرق اوکراین در صورت آغاز جنگ جزئیات بیشتر و آخرین اخبار مرتبط با بحران اوکراین در روز سوم فوریه (۱۴ بهمن) در صفحه پوشش زنده وب‌سایت یورونیوز: هیچ گهی در شرق و غرب رو زمین نمیمونه. خردوغان همه رو میخوره اردوغان1راه داره واینکه عین ماجرای سقوط سوخوی روس که هرچی نامه نوشت گفت غلط کردم که پوتین پیغام داده بودالاوبلابایدبیایی اینجاپابوسی ودرنهایت رفت اونجا،باید بره!پابوسی پوتین که بنظرم این توبمیری!🤣پوتین ازاون توبمیری هانیست!البته پوتین هم بعیدمیدونم حمله کنه ودرآخرایرانومیفروشه!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پوتین در توجیه موضع روسیه سناریوی «جنگ با ناتو» را مطرح کردرئیس‌جمهوری روسیه گفت که اوکراین به «ابزاری» در دست آمریکا تبدیل شده است تا روسیه را به جنگ بکشاند و سپس تحریم‌های شدید اقتصادی علیه مسکو وضع کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استقرار نیروهای آمریکا در لهستان، آلمان و رومانی؛ کاخ سفید: دیگر حمله به اوکراین را قریب‌الوقوع نمی‌دانیم🔺استقرار نیروهای آمریکا در لهستان، آلمان و رومانی؛ کاخ سفید: دیگر حمله به اوکراین را قریب‌الوقوع نمی‌دانیم هو ری_استارت_تنها_راه_نجات ری_استارت سید_محمد_حسینی لیدر_ری_استارت اپوزیسیون_میلیونی_ری_استارت پرشیا ترامپ عشق آگاهی علم عرفان مولانا سعدی ريتوييت حافظ عطار فردوسی شیخ_بهایی انسان_کامل دراویش_گنابادی restart restartleader trump miga maga GreateAwakening اوکراین جز خاک روسیه است ومیباشد امریکا شیطان بزرگ از انسوی دنیاهیچ حق ندارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا ارتش اوکراین توان ایستادگی در برابر حمله روسیه را دارد؟در حالی که دولت‌های غربی نسبت به حمله قریب‌الوقوع روسیه به خاک اوکراین هشدار می‌دهند، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور این کشور فرمانی را امضا کرده است که به موجب آن نیروهای مسلح اوکراین ۱۰۰ هزار سرباز جدید ظرف سه سال آینده جذب می‌کند. اما آیا ارتش کنونی اوکراین می‌تواند جلوی حمله روسیه را بگیرد؟ چو دانی و پرسی سؤالت خطاست فقط به نیروهای اوکراین بگو به روسیه رحم کنن و این کشور ضعیف رو تسخیر نکنن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان، شریک پوتین و یاور زلنسکی؟ آنکارا در بحران اوکراین چه می‌جوید؟اردوغان از یکسو برای روابطش با پوتین ارزش خاصی قائل است و از سوی دیگر کشورش عضو ناتو است. اینک در میانه تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و مسکو، اردوغان راهی اوکراین شده است. همان که در آب گل آلود می جویند ماهی BabyDogeCoin binance ElonMusk ۱: در صورت پیروزی روسیه قدرت برتر دریای سیاه میشود. ۲: در صورت شروع جنگ مطابق قرارداد ترکیه با ناتو، کشور عضو پیمان ناتو ناوشکن ها و ناوبر های خود را از کانال سوئز و از تنگه جبل الطارق وارد تنگه بسفر و دریای سیاه خواهند کرد و ترکیه میدان جنگ خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ وساطت اردوغان و تکاپوی دیپلماتیک در اروپا | DW | 03.02.2022رئیس جمهوری ترکیه در بحبوحه تنش اوکراین، وارد کی‌یف شد و در نشست مطبوعاتی با زلنسکی از آمادگی آنکارا برای میانجی‌گری خبر داد. او پیشنهاد کرد طرفین نشستی در ترکیه برگزار کنند. تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه و آلمان ادامه دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »