پیشنهاد اردوغان برای میانجی‌گری در مناقشه اوکراین و روسیه

15/11/1400 06:10:00 ق.ظ

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، از پیشنهاد رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود برای میانجی‌گیری بین کی‌یف و مسکو استقبال کرد.

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، از پیشنهاد رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود برای میانجی‌گیری بین کی‌یف و مسکو استقبال کرد. رئیس جمهوری ترکیه که روابط نزدیکی نیز با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، دارد گفت که او خوشحال...

رئیس جمهوری ترکیه که روابط نزدیکی نیز با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، دارد گفت که او خوشحال می‌شود بتواند میزبان نشستی در سطح رهبران یا مذاکراتی در سطح فنی در ترکیه باشد. بر اساس گزارش‌ها، ولودیمیر زالینسکی از این پیشنهاد آقای اردوغان و همچنین طرح ترکیه برای گسترش روابط دیپلماتیک با اوکراین استقبال کرد.

ترکیه و اوکراین در جریان نشست میان رهبران این دو کشور چندین توافق‌نامه امضا کردند، از جمله توافق‌نامه تجارت آزاد که کی‌یف می‌گوید میزان مبادلات تجاری دو طرف را ظرف پنج سال از ۷ میلیارد دلار به ۱۰ میلیارد دلار در سال افزایش خواهد داد.

اردوغان پس از رهبران هلند، لهستان و بریتانیا آخرین رهبر کشورهای عضو ناتو است که در بحبوحه تنش‌ها میان اوکراین و روسیه از کی‌یف بازدید می‌کند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بحران اوکراین؛ اردوغان در نقش میانجی راهی کی‌یف شدبحران اوکراین؛ اردوغان در نقش میانجی راهی کی‌یف شد آخرین اخبار مرتبط با سفر رئیس‌جمهوری ترکیه به کی‌یف و دیگر تحولات مرتبط با بحران اوکراین در روز سوم فوریه (۱۴ بهمن) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید🔽 هشدار نسبت به آوارگی «گسترده» جمعیت شرق اوکراین در صورت آغاز جنگ جزئیات بیشتر و آخرین اخبار مرتبط با بحران اوکراین در روز سوم فوریه (۱۴ بهمن) در صفحه پوشش زنده وب‌سایت یورونیوز: هیچ گهی در شرق و غرب رو زمین نمیمونه. خردوغان همه رو میخوره اردوغان1راه داره واینکه عین ماجرای سقوط سوخوی روس که هرچی نامه نوشت گفت غلط کردم که پوتین پیغام داده بودالاوبلابایدبیایی اینجاپابوسی ودرنهایت رفت اونجا،باید بره!پابوسی پوتین که بنظرم این توبمیری!🤣پوتین ازاون توبمیری هانیست!البته پوتین هم بعیدمیدونم حمله کنه ودرآخرایرانومیفروشه!

پوتین در توجیه موضع روسیه سناریوی «جنگ با ناتو» را مطرح کردرئیس‌جمهوری روسیه گفت که اوکراین به «ابزاری» در دست آمریکا تبدیل شده است تا روسیه را به جنگ بکشاند و سپس تحریم‌های شدید اقتصادی علیه مسکو وضع کند.

استقرار نیروهای آمریکا در لهستان، آلمان و رومانی؛ کاخ سفید: دیگر حمله به اوکراین را قریب‌الوقوع نمی‌دانیم🔺استقرار نیروهای آمریکا در لهستان، آلمان و رومانی؛ کاخ سفید: دیگر حمله به اوکراین را قریب‌الوقوع نمی‌دانیم هو ری_استارت_تنها_راه_نجات ری_استارت سید_محمد_حسینی لیدر_ری_استارت اپوزیسیون_میلیونی_ری_استارت پرشیا ترامپ عشق آگاهی علم عرفان مولانا سعدی ريتوييت حافظ عطار فردوسی شیخ_بهایی انسان_کامل دراویش_گنابادی restart restartleader trump miga maga GreateAwakening اوکراین جز خاک روسیه است ومیباشد امریکا شیطان بزرگ از انسوی دنیاهیچ حق ندارد.

آیا ارتش اوکراین توان ایستادگی در برابر حمله روسیه را دارد؟در حالی که دولت‌های غربی نسبت به حمله قریب‌الوقوع روسیه به خاک اوکراین هشدار می‌دهند، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور این کشور فرمانی را امضا کرده است که به موجب آن نیروهای مسلح اوکراین ۱۰۰ هزار سرباز جدید ظرف سه سال آینده جذب می‌کند. اما آیا ارتش کنونی اوکراین می‌تواند جلوی حمله روسیه را بگیرد؟ چو دانی و پرسی سؤالت خطاست فقط به نیروهای اوکراین بگو به روسیه رحم کنن و این کشور ضعیف رو تسخیر نکنن

اردوغان، شریک پوتین و یاور زلنسکی؟ آنکارا در بحران اوکراین چه می‌جوید؟اردوغان از یکسو برای روابطش با پوتین ارزش خاصی قائل است و از سوی دیگر کشورش عضو ناتو است. اینک در میانه تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و مسکو، اردوغان راهی اوکراین شده است. همان که در آب گل آلود می جویند ماهی BabyDogeCoin binance ElonMusk ۱: در صورت پیروزی روسیه قدرت برتر دریای سیاه میشود. ۲: در صورت شروع جنگ مطابق قرارداد ترکیه با ناتو، کشور عضو پیمان ناتو ناوشکن ها و ناوبر های خود را از کانال سوئز و از تنگه جبل الطارق وارد تنگه بسفر و دریای سیاه خواهند کرد و ترکیه میدان جنگ خواهد شد.

بحران اوکراین؛ وساطت اردوغان و تکاپوی دیپلماتیک در اروپا | DW | 03.02.2022رئیس جمهوری ترکیه در بحبوحه تنش اوکراین، وارد کی‌یف شد و در نشست مطبوعاتی با زلنسکی از آمادگی آنکارا برای میانجی‌گری خبر داد. او پیشنهاد کرد طرفین نشستی در ترکیه برگزار کنند. تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه و آلمان ادامه دارد.