پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش 'آدریان دریا ۱' | DW | 05.09.2019

14/06/1398 08:49 ق.ظ

روزنامه 'فاینانشال تایمز' خبر پیشنهاد آمریکا به ناخدای هندی نفتکش 'آدریان دریا' را رسانه‌ای کرد. بر اساس این خبر، قرار بود ناخدای این نفتکش در ازای دریافت چند میلیون دلار از آمریکا، زمینه توقیف این نفتکش را فراهم کند.

روزنامه 'فاینانشال تایمز' خبر پیشنهاد آمریکا به ناخدای هندی نفتکش 'آدریان دریا' را رسانه‌ای کرد. بر اساس این خبر، قرار بود ناخدای این نفتکش در ازای دریافت چند میلیون دلار از آمریکا، زمینه توقیف این نفتکش را فراهم کند. پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش"آدریان دریا ۱" روزنامه"فاینانشال تایمز" خبر پیشنهاد آمریکا به ناخدای هندی نفتکش"آدریان دریا" را رسانه‌ای کرد.

بر اساس این خبر، قرار بود ناخدای این نفتکش در ازای دریافت چند میلیون دلار از آمریکا، زمینه توقیف این نفتکش را فراهم کند.

نفتکش"آدریان دریا" و خاموش کردن سامانه راداری خود اخبار مربوط به نفتکش"آدریان دریا ۱" همچنان در خبرگزاری‌ها بازتاب گسترده‌ای دارد. روز چهارشنبه ۱۳ شهریور (چهارم سپتامبر) خبر خاموش کردن سامانه راداری این نفتکش منتشر شده بود. اکنون، خبرگزاری‌ها به نقل از گزارشی که برای نخستین بار توسط روزنامه"فاینانشال تایمز" منتشر شده، خبر از ادامه تلاش آمریکا برای توقیف این نفتکش داده‌اند.

بر اساس این خبر گفته می‌شود دولت آمریکا به ناخدای نفتکش"گریس ۱" که پس از رفع توقیف با نام"آدریان دریا ۱" به سوی دریای مدیترانه در حرکت بود، میلیون‌ها دلار پول برای جلب همکاری او پیشنهاد داده است. ناخدای هندی این نفتکش که آخیلش کومار نام دارد قرار بوده در ازای دریافت این مبلغ، نفتکش را به ساحل کشوری هدایت کند که آمریکا بتواند توقیف مجدد آن را به اجرا بگذارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

فاکس نیوز: ناخدای «آدریان دریا۱» از تخلیه نفت این نفتکش خودداری می‌کندفاکس نیوز: ناخدای «آدریان دریا۱» از تخلیه نفت این نفتکش خودداری می‌کند منابع اطلاعاتی به فاکس نیوز گفتند که نفتکش ایرانی «آدریان دریا۱» اکنون در فاصله کمتر از ۱۰ مایل (١٩ کیلومتر) از سواحل سوریه است.

فاکس نیوز: ناخدای نفتکش آدریان دریا با مقام‌های ایرانی همکاری نمی‌کندیک رسانه آمریکایی می‌گوید ناخدای هندی نفتکش آدریان دریا حاضر به همکاری با مقام‌های ایرانی نیست و نپذیرفته نفت این نفتکش به دیگر نفتکش‌های کوچکتر منتقل شود.

واکنش ظریف به پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای آدریان دریاوزیر خارجه ایران، پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش ایرانی را «پرداخت رشوه» نامید و آمریکا را متهم کرد که بعد از دزدی دریایی به رشوه‌دهی متوسل شده است.

وزیر خارجه سوئد آزادی هفت نفر از کارکنان نفتکش «استنا امپرو» توسط ایران را تایید کردوزیر امور خارجه سوئد عصر چهارشنبه ۱۳ شهریور تایید کرد مسئولان ایران هفت تن از گروه ۲۳ نفره کارکنان نفتکش استنا ایمپرو را، که چند هفته پیش توقیف کرده بود، آزاد کرده‌اند. به گزارش رویترز، مارگوت والست

ایران می‌گوید هفت خدمه نفتکش توقیف‌شده بریتانیایی را آزاد خواهد کردایران می‌گوید هفت خدمه نفتکش توقیف‌شده بریتانیایی را آزاد خواهد کرد رسانه دولتی جمهوری اسلامی به نقل از یک مقام وزارت خارجه ایران گزارش داد که این کشور به زودی هفت خدمه یک نفتکش توقیف شده بریتانیایی را آزاد خواهد کرد.

ایران هفت خدمه نفتکش توقیف‌شده بریتانیایی را آزاد کرد | DW | 04.09.2019سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر داد که این کشور هفت خدمه کشتی توقیف‌شده 'استینا ایمپرو' را آزاد کرده است. به گفته عباس موسوی این افراد اتباع کشورهای هند و روسیه بوده‌اند.