پیشنهاد محمدجواد ظریف برای عبور از بحران هسته‌ای

19/07/2019 07:38:00 ب.ظ

پیشنهاد محمدجواد ظریف برای عبور از بحران هسته‌ای

پیشنهاد محمدجواد ظریف برای عبور از بحران هسته‌ای

دو روزنامه نیویورک تایمز و گاردین گزارش داده بودند که محمدجواد ظریف، پیشنهاد دایمی شدن پروتکل الحاقی را مطرح کرده و خواسته که آمریکا هم در مقابل، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند.

پنجره همرسانی را ببندیدیک مقام ارشد دولت آمریکا پیشنهاد‌های نسبت داده شده به وزیر خارجه ایران را رد کرده و گفته واشنگتن، آقای ظریف را در جایگاه تصمیم گیری در این باره نمی‌داند. او گفته هرگونه پیشنهادی باید از سوی رهبر یا رئیس جمهوری ایران ارایه شود. پیشتر دو روزنامه نیویورک تایمز و گاردین گزارش داده بودند که محمدجواد ظریف، در گفتگو با خبرنگاران خارجی، پیشنهاد دایمی شدن پروتکل الحاقی را مطرح کرده و خواسته که آمریکا هم در مقابل، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند. ایران پروتکل الحاقی را امضا کرده، اما هنوز آن را به تصویب نرسانده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

ظریف از 'پیشنهاد مذاکره هسته‌ای با ترامپ خبر داده'محمدجواد ظریف خبر داده که ایران پییشنهاد دارد که در مقابل رفع تحریم‌های آمریکا، درباره 'بندهای غروب' توافق هسته‌ای مذاکره کند؛ یعنی دوره‌‌ای که برجام به پایان می‌رسد. نیویورک‌تایمز این پیشنهاد را 'نسبتا جزئی' توصیف کرده است.

پیشنهاد یک سناتور آمریکایی به ترامپ برای دیدار با ظریفپیشنهاد یک سناتور آمریکایی به ترامپ برای دیدار با ظریف به ادعای نشریه پولیتیکو، رند پاول، سناتور آمریکایی از ترامپ درخواست کرده‌ است تا با هدف کاهش تنش‌های میان واشنگتن و تهران با وزیر امور خارجه ایران که اکنون در نیویورک به سر می‌برد دیدار کند

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر از مردان است | DW | 18.07.2019بسیاری تولیدات در زندگی روزمره آغشته به موادی هستند که برای سلامتی زیانبارند. از جمله آنها محصولات پلاستیکی هستند. ظروف پلاستیکی می‌توانند بر هورمون‌های زنانه، به ویژه در دوران بارداری، تاثیر منفی بگذارند.

دبیرکل ناتو از روسیه خواست تا به پیمان منع موشک‌های هسته‌ای بازگرددینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو هشدار داده که زمان برای بستن قرارداد موشکی دیگری با روسیه تنگ است. ناتو تا دوم ماه اوت (حدود دو هفته دیگر) به روسیه فرصت بازگشت به این پیمان را داده است.

پنجاه عضو کنگره هم از پرزیدنت ترامپ خواستند باقیمانده معافیت‌های هسته‌ای ایران را لغو کند♦️ پنجاه عضو کنگره هم از پرزیدنت ترامپ خواستند باقیمانده معافیت‌های هسته‌ای ایران را لغو کند ▪️دولت باراک اوباما بعد از توافق برجام، به ایران معافیت‌هایی در بخشی از برنامه هسته ای جمهوری اسلامی داد که دولت ترامپ هم در سه سال گذشته آن را تایید کرد.

ظریف: آمریکا مداخله می‌کند تا آب‌ها را برای ایران ناامن سازد | DW | 18.07.2019محمدجواد ظریف در مصاحبه‌ای با فرستنده سی‌ان‌ان به وضع پرتنش در تنگه هرمز پرداخته و در پاسخ به این سوال که آیا جنگی میان آمریکا و ایران درخواهد گرفت، گفت: «ما آغازگر جنگ نبوده و نخواهیم بود اما اگر کسی جنگ با ایران را آغاز کند، پایان‌دهنده آن نخواهد بود.»

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید یک مقام ارشد دولت آمریکا پیشنهاد‌های نسبت داده شده به وزیر خارجه ایران را رد کرده و گفته واشنگتن، آقای ظریف را در جایگاه تصمیم گیری در این باره نمی‌داند.به گزارش نیویورک‌تایمز آقای ظریف گفته پیشنهاد ایران آن است که با مصوبه کنگره آمریکا تحریم‌های بازگردانده‌شده علیه ایران دوباره برداشته شوند، تا اعمال دوباره آنها برای رئیس جمهور آمریکا دشوار شود.به گزارش ایسنا، به نقل از نشریه پولیتیکو، رند پاول، یک سناتور آمریکایی در آخرهفته گذشته از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور اجازه یک ماموریت حساس دیپلماتیک را خواست.پژوهشگران موسسه هاینریش بل و سازمان جهانی بهداشت دریافته‌ا‌ند که زنان نه تنها بیشتر از مردان با محصولات پلاستیکی سرکار دارند، بلکه بیشتر از مردان نیز در معرض خطرات ناشی از تماس با مواد پلاستیکی هستند و بدن‌شان نسبت به آن حساس‌تر واکنش نشان می‌دهد.

او گفته هرگونه پیشنهادی باید از سوی رهبر یا رئیس جمهوری ایران ارایه شود. پیشتر دو روزنامه نیویورک تایمز و گاردین گزارش داده بودند که محمدجواد ظریف، در گفتگو با خبرنگاران خارجی، پیشنهاد دایمی شدن پروتکل الحاقی را مطرح کرده و خواسته که آمریکا هم در مقابل، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند. این پروتکل نظارت‌های بیشتر آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای را ممکن می‌‎کند. ایران پروتکل الحاقی را امضا کرده، اما هنوز آن را به تصویب نرسانده است. بسیاری از مقامات دولتی نگران هستند که مداخله  پاول موجب ایجاد تهدید برای خراب کردن «کارزار فشار حداکثری» رئیس جمهور آمریکا علیه تهران شود. فرین عاصمی گزارش می‌دهد." به گزارش گاردین آقای ظریف طرح این پیشنهاد را یک"قدم قابل توجه" توصیف کرده و گفته اقدامات مشابه دیگری نیز ممکن است. . پیامد چنین تاثیری می‌تواند به ناقص شدن اندام جنین یا بیماری‌های دیگری منجر شود که بعدها بروز می‌کنند.