پیشنهاد محمدجواد ظریف برای عبور از بحران هسته‌ای

28/04/1398 07:38 ب.ظ

دو روزنامه نیویورک تایمز و گاردین گزارش داده بودند که محمدجواد ظریف، پیشنهاد دایمی شدن پروتکل الحاقی را مطرح کرده و خواسته که آمریکا هم در مقابل، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا پیشنهاد‌های نسبت داده شده به وزیر خارجه ایران را رد کرده و گفته واشنگتن، آقای ظریف را در جایگاه تصمیم گیری در این باره نمی‌داند. او گفته هرگونه پیشنهادی باید از سوی رهبر یا رئیس جمهوری ایران ارایه شود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا پیشنهاد‌های نسبت داده شده به وزیر خارجه ایران را رد کرده و گفته واشنگتن، آقای ظریف را در جایگاه تصمیم گیری در این باره نمی‌داند. او گفته هرگونه پیشنهادی باید از سوی رهبر یا رئیس جمهوری ایران ارایه شود. پیشتر دو روزنامه نیویورک تایمز و گاردین گزارش داده بودند که محمدجواد ظریف، در گفتگو با خبرنگاران خارجی، پیشنهاد دایمی شدن پروتکل الحاقی را مطرح کرده و خواسته که آمریکا هم در مقابل، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند. ایران پروتکل الحاقی را امضا کرده، اما هنوز آن را به تصویب نرسانده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ظریف از 'پیشنهاد مذاکره هسته‌ای با ترامپ خبر داده'محمدجواد ظریف خبر داده که ایران پییشنهاد دارد که در مقابل رفع تحریم‌های آمریکا، درباره 'بندهای غروب' توافق هسته‌ای مذاکره کند؛ یعنی دوره‌‌ای که برجام به پایان می‌رسد. نیویورک‌تایمز این پیشنهاد را 'نسبتا جزئی' توصیف کرده است.

پیشنهاد یک سناتور آمریکایی به ترامپ برای دیدار با ظریفپیشنهاد یک سناتور آمریکایی به ترامپ برای دیدار با ظریف به ادعای نشریه پولیتیکو، رند پاول، سناتور آمریکایی از ترامپ درخواست کرده‌ است تا با هدف کاهش تنش‌های میان واشنگتن و تهران با وزیر امور خارجه ایران که اکنون در نیویورک به سر می‌برد دیدار کند

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر از مردان است | DW | 18.07.2019بسیاری تولیدات در زندگی روزمره آغشته به موادی هستند که برای سلامتی زیانبارند. از جمله آنها محصولات پلاستیکی هستند. ظروف پلاستیکی می‌توانند بر هورمون‌های زنانه، به ویژه در دوران بارداری، تاثیر منفی بگذارند.

دبیرکل ناتو از روسیه خواست تا به پیمان منع موشک‌های هسته‌ای بازگرددینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو هشدار داده که زمان برای بستن قرارداد موشکی دیگری با روسیه تنگ است. ناتو تا دوم ماه اوت (حدود دو هفته دیگر) به روسیه فرصت بازگشت به این پیمان را داده است.

پنجاه عضو کنگره هم از پرزیدنت ترامپ خواستند باقیمانده معافیت‌های هسته‌ای ایران را لغو کند♦️ پنجاه عضو کنگره هم از پرزیدنت ترامپ خواستند باقیمانده معافیت‌های هسته‌ای ایران را لغو کند ▪️دولت باراک اوباما بعد از توافق برجام، به ایران معافیت‌هایی در بخشی از برنامه هسته ای جمهوری اسلامی داد که دولت ترامپ هم در سه سال گذشته آن را تایید کرد.

ظریف: آمریکا مداخله می‌کند تا آب‌ها را برای ایران ناامن سازد | DW | 18.07.2019محمدجواد ظریف در مصاحبه‌ای با فرستنده سی‌ان‌ان به وضع پرتنش در تنگه هرمز پرداخته و در پاسخ به این سوال که آیا جنگی میان آمریکا و ایران درخواهد گرفت، گفت: «ما آغازگر جنگ نبوده و نخواهیم بود اما اگر کسی جنگ با ایران را آغاز کند، پایان‌دهنده آن نخواهد بود.»