پیشنهاد سران ۹ کشور اروپا برای صدور «اوراق قرضه کرونا»

25/03/2020 07:28:00 ب.ظ

پیشنهاد سران ۹ کشور اروپا برای صدور «اوراق قرضه کرونا» بیشتر بخوانید🔽

ویروس کرونا, اتحادیه اروپا

پیشنهاد سران ۹ کشور اروپا برای صدور «اوراق قرضه کرونا» بیشتر بخوانید🔽

فرانسه، ایتالیا و اسپانیا از مدت‌ها پیش برای ایجاد ثبات در منطقه یورو و یکپارچه کردن آن، خواستار ایجاد «اوراق قرضه یورو» هستند و می‌گویند این پیشنهاد می‌تواند به بازپرداخت بدهی‌های ۱۹ کشور عضو منطقه یورو کمک کند.

رهبران نُه کشوراروپایی از جمله امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه در نامه‌ای به شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا پیشنهاد صدور «اوراق قرضه کرونا» را دادند.در این نامه آمده است: «ما برای مقابله با خسارات ناشی کرونا باید بر روی یک ابزار مشترک پرداخت بدهی صادر شده توسط یکی از نهادهای اروپایی برای جمع‌آوری وجوه موجود در بازار (...) به سود تمام کشورهای عضو (...) کار کنیم».

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندیدسران هفت کشور دیگر اروپایی از جمله اسپانیا، یونان، ایرلند، بلژیک، لوکزامبورگ اسلوونی و پرتغال نیز این نامه را امضا کرده‌اند.فرانسه، ایتالیا و اسپانیا از مدت‌ها پیش برای ایجاد ثبات در منطقه یورو و یکپارچه کردن آن، خواستار ایجاد اوراق قرضه یورو بوده‌اند و می‌گویند این پیشنهاد می‌تواند به بازپرداخت بدهی‌های ۱۹ کشور عضو منطقه یورو کمک کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

ری استارتی ها بخاطر درد همسایه قیام کرده اند ري_استارت بنی آدم اعضای یک پیکرند ری_استارت_تنها_راه_نجات قانون_اساسی_کورش ویروس_عرفانی_کرونا

شهادت ۴۳ تن از کادر بهداشتی و درمانی کشور در مقابله با کروناشهادت ۴۳ تن از کادر بهداشتی و درمانی کشور در مقابله با کرونا سخنگوی وزارت بهداشت با ابراز تاسف از شهادت ۴۳ تن از کادر بهداشتی درمانی کشور در راه مقابله با ویروس کرونا ، گفت: امروز نظام سلامت داغدار این افراد است و از برکت وجود این افراد محروم شده‌ایم یاران چه غریبانه رفتند از این خانه در_خانه_بمانیم شهادت بخاطر مهربانی بجای این افاضات معوقات سال قبلشون رو پرداخت کنید.

۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشورحسن گفت که کمتر شده. باز حسن دوباره خالی بست

شناسایی ۱۷۶۲ مورد جدید کرونا در کشور/۱۲۲ تن دیگر جان باختندبر اساس یافته‌های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴۸۱۱ نفر رسید. به نظرم هنوز به پیک بیماری نرسیدیم. البته با این نظام و دولت، قطعاً تلفات اين ویروس خیلی بیشتر هم خواهد شد!! روحانی که گفت رشد نزولی داریم؟ KhameneiVirus

ترامپ: کشور را در هفته‌های آینده از تعطیلی خارج می‌کنیمآقای ترامپ با اشاره به اینکه «قرنطینه می‌تواند آثار بدتری داشته باشد» می گوید ادامه تعطیلی کشور می تواند مرگ و میری بیشتر از بیماری ناشی از ویروس کرونا در پی داشته باشد. اونم یه خر مثل خرهای ایران، فرقش اینه موهاش بوره ترامپيست وطني: هر كار حضرت ترامپ حكمتي دارد خودزنی برای مردم آمریکا

١٢جانباخته و دو مفقودی در حوادث جوی کشورسخنگوی سازمان اورژانس کشور: تا ساعت ٨:٣٠ دقیقه صبح امروز ١١ استان درگیر حوادث جوی شده‌اند این حوادث تا کنون ٢١ مصدوم و ١٢ کشته به همراه داشته است دو نفر هم در شهرستان رودان مفقود هستند

بارش برف و باران در اغلب مناطق کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال بارش برف در مناطق سردسیر در برخی استان‌ها و بارش باران در اکثر استان‌های کشور خبر داد.

Aa رهبران نُه کشوراروپایی از جمله امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه در نامه‌ای به شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا پیشنهاد صدور «اوراق قرضه کرونا» را دادند.به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور امروز در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران، در پاسخ به سوالی با بیان اینکه امروز در هماهنگی و تعامل حداکثری با ستاد کل نیروهای مسلح هستیم، گفت: نظام و ساختار شبکه‌ای ارائه خدمات درمانی در کشور ما امروز بیش از هر زمان دیگری خود را نشان می‌دهد که قاعدتا همراهی نیروهای مسلح که بالاترین سطح آمادگی را دارند و در کنار سازمان‌هایی همچون هلال‌احمر و غیره توان عملیاتی ما را افزایش می‌دهد.​سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی خبر داد.به گزارش ایسنا، دکتر جهانپور گفت: خوشبختانه تا کنون ۸۹۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.

در این نامه آمده است: «ما برای مقابله با خسارات ناشی کرونا باید بر روی یک ابزار مشترک پرداخت بدهی صادر شده توسط یکی از نهادهای اروپایی برای جمع‌آوری وجوه موجود در بازار (.. سخنگوی وزارت بهداشت افزود: امروز نیروهای نظامی، انتظامی و هلال‌احمر در کنار نظام سلامت هستند و به همین دلیل است که سردرگمی و بهم‌ریختگی‌هایی که در اغلب کشورهای دیگر دیده می‌شود، در ایران نیست و امیدواریم این همکاری بتواند به عنوان یک تجربه مثبت و ارزشمند مورد توجه و انتقال قرار گیرد.. وی درباره آمار بهبود یافتگان مبتلا به کرونا گفت: همچنین تعداد ۸۹۳۱ نفر از بیماری کرونا بهبود یافته‌اند.) به سود تمام کشورهای عضو (. اما ما نیز از این سو حساسیت ویژه‌ای در توزیع اقلام بهداشتی اهدایی داریم؛ به‌گونه‌ای که وزیر بهداشت یک کمیته چهار نفره تشکیل داده که صرفاً نظارت بر محموله‌های ارسالی را برعهده دارند.. جهانپور همچنین از هموطنانی که تا کنون در سامانه https://salamat.

. بیماریابی کرونا، هدفمند شد وی در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه بیماریابی کرونا هدفمندتر شده و به جای آنکه منتظر باشیم بیمار به ما مراجعه کند، ما در خانه او را شناسایی می‌کنیم، گفت: البته نیاز به کیت‌های تشخیص بیشتری داریم.gov.) کار کنیم». به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید سران هفت کشور دیگر اروپایی از جمله اسپانیا، یونان، ایرلند، بلژیک، لوکزامبورگ اسلوونی و پرتغال نیز این نامه را امضا کرده‌اند. سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ  به سوالی درباره آمار شهادت کادر بهداشت و درمان اعم از پزشک و پرستار و . فرانسه، ایتالیا و اسپانیا از مدت‌ها پیش برای ایجاد ثبات در منطقه یورو و یکپارچه کردن آن، خواستار ایجاد اوراق قرضه یورو بوده‌اند و می‌گویند این پیشنهاد می‌تواند به بازپرداخت بدهی‌های ۱۹ کشور عضو منطقه یورو کمک کند. مردم نیز باید فقط برای امور ضروری به ادارات مراجعه کنند. آلمان با این پیشنهاد مخالف است.. بر حسب مورد تصمیم گیری در موارد دیگر در این کمیته انجام می‌شود.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان در نشست وزیران دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا که روز سه شنبه برگزار شد با یادآوری این که این گونه پیشنهادها «مربوط به ۴ یا ۵ سال پیش است» و مناسب شرایط فعلی نیست، از همتایان خود خواست آنها را «نبش قبر» نکنند. شکست مذاکرات وزیران وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد اقدامات جدید هماهنگ برای حمایت از اقتصاد اتحادیه در برابر شوک کرونا به نتیجه نرسیدند و تصمیم‌گیری در این زمینه را بر عهده رهبران کشورهای خود گذاشتند. وی افزود: امروز نظام سلامت داغدار این افراد است چراکه ما از برکت وجود این افراد محروم شده‌ایم. لینک کوتاه. وزیران دارایی اروپا که روز سه شنبه به مدت دو ساعت به صورت ویدیوکنفرانس با یکدیگر مذاکره می‌کردند نشست مجازی خود را بدون صدور بیانیه مطبوعاتی مشترک پایان دادند. ماریو چنتنو، رئیس یوروگروپ، گروه وزرای دارایی منطقه یورو پس از این نشست صراحتا گفت كه بی‌صبرانه منتظر «رهنمودهای» سران دولت‌های اتحادیه اروپا در این زمینه در نشست آتی آنهاست. ۲ ناحیه؛ منشاء شیوع اولیه کرونا در ایران وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود کانون شیوع کرونا گیلان و قم بوده است، گفت: ممکن است شیوع از دو ناحیه باشد و در حال حاضر تیم‌های اپیدمیولوژی ما در شهرهای قم، گیلان و غیره در حال بررسی منشأ ورود و شیوع بیماری هستند و تا زمانی که گزارش نهایی این تیم‌ها را نداشته باشیم نمی‌توانیم اظهارنظر قطعی در مورد منشأ شیوع این ویروس داشته باشیم، اما به نظر نمی‌رسد قصوری در تشخیص اولیه داشته باشیم؛ چراکه براساس پروتکل‌ها اعلام کرده بودیم که از افراد دارای علائم شبه آنفلوآنزا با سابقه سفر به چین یا ارتباط با افراد مشکوک، تست گرفته شود و در نهایت هم قرعه به نام گیلان و قم افتاد؛ اما در مورد منشأ شیوع اولیه باید منتظر گزارش نهایی تیم‌ها باشیم. نشست سران اتحادیه اروپا قرار است فردا پنجشنبه برگزار شود.

چنتنو گفت: «ما آماده‌ایم تا تصمیم آنها را خیلی زود عملی کنیم. ولی در مورد ایران رفتار این ویروس حتی نسبت به آنفلوآنزای H۱N۱ شدیدتر بوده است و این علاوه بر سرعت انتشار بوده و می‌بینید که میزان آمار فوت شدگان کرونا نیز چندین برابر آنفلوآنزا است و خسارت این ویروس در ایران از نظر انسانی و اقتصادی بیشتر بوده است.» با این حال وزیر دارایی پرتغال گفت که وزرای شرکت‌کننده در این نشست از پیشنهاد اختصاص یک کمک مالی قابل ملاحظه برای نجات اقتصاد منطقه یورو «استقبال شایانی» کرده‌اند. سایه رکود بر اروپا؛ کرونا دولت آلمان را ناگزیر از استقراض ۱۵۶ میلیارد یورویی می‌کند این پیشنهاد در چهارچوب مکانیسمی است که «ساز و کار ثبات اروپا» یا ام‌ای‌اس نام دارد و هدف از آن کمک مالی تا ۴۰۰ میلیارد یورو به اقتصاد آن دسته از کشورهای عضو است که به وام دسترسی نداشته باشند، اتفاقی که هنوز نیفتاده است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهادت ۴۳ نفر از اعضای کادر درمانی به چه میزان با تحریم‌ها در ارتباط است، گفت: مجرم اصلی آمریکا است؛ چراکه آمریکا با تحریم‌های یکجانبه اقدامی علیه بشریت و علیه همه مردم ایران انجام داده و این رفتارهای غیرانسانی قابل پذیرش نیست. این کمک همچنین می‌تواند به عنوان ضمانت درخواست وام برای کشورهای متقاضی مورد استفاده قرار گیرد. این مبلغ قابل توجه که به عنوان ضمانت داده می‌شود معمولا خرج نمی‌شود اما نشانه مهمی از ضمانت بازار است. جهانپور همچنین درخصوص تعطیلی کمپ‌های ماده ۱۵ و ۱۶ معتادان و افزایش تعداد این افراد در سطح شهرها گفت: مسئولیت کودکان کار، زباله‌گردها و معتادان متجاهر با وزارت رفاه و سازمان بهزیستی است اما دغدغه ما این است که مبادا جمع‌آوری آنها باعث شلوغی کمپ‌ها شود و به شیوع بیشتر دامن زند؛ لذا بحث کاهش تردد در دستور کار قرار دارد.

برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ویژه کشورهای شمالی این ساز و کار را به عنوان کمکی برای روز مبادا در نظر می‌گیرند و استفاده از آن را زود می‌دانند. وزیر دارایی هلند در نشست روز سه شنبه خواستار آن شد که این امکان مالی همچنان دست‌نخورده بماند. انتهای پیام. این در حالی است که بیماری همه‌گیر کووید۱۹ اقتصاد اروپا را از هم اکنون به زانو در آورده و ایتالیا و اسپانیا به عنوان کشورهایی که بیشترین آمار ابتلا و تلفات از این بیماری را دارند از هم اکنون نشانه‌های رکود را در اقتصاد خود مشاهده می‌کنند. به هر روی، مذاکره اعضای شمالی و جنوبی اتحادیه اروپا بر سر پیشنهادهای کمک مالی و طرح‌های نجات اقتصادی با وجود اختلاف نظرها بالاخره راه به جایی نبرد و نتیجه‌گیری به نشست فردا موکول شد. هم‌رسانی این مطلب: .