پیشنهاد ظریف به اروپا برای ایجاد سازوکاری برای 'بازگشت همزمان' ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای - BBC News فارسی

14/11/1399 11:11:00 ق.ظ

پیشنهاد ظریف به اروپا برای ایجاد سازوکاری برای 'بازگشت همزمان' ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران خواستار همکاری اتحادیه اروپا شد تا شرایط برای 'بازگشت همزمان' تهران و واشنگتن به توافق هسته‌ای فراهم شود. یک ساعت پیش منبع تصویر، Reuters محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، خواستار همکاری اتحادیه اروپا شد تا شرایط برای "بازگشت همزمان" تهران و واشنگتن به توافق هسته‌ای فراهم شود.

این اظهارات پس آن مطرح می‌شود که در یک بن بست دیپلماتیک، ایران و آمریکا برای پیشبردن توافق رفع تنش، از طرف مقابل خواسته‌اند گام نخست را بردارد.

اما اکنون محمدجواد ظریف که پیش از این خواستار پیشقدم شدن آمریکا و اقدام عملی این کشور برای رفع تحریم و بازگشت به برجام شده بود، شب گذشته (دوشنبه ۱ فوریه) در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان راهکاری برای حل اختلاف ایران و آمریکا ارائه داد.

او در این مصاحبه گفت شما به روشنی می‌دانید که می‌تواند سازوکارهایی وجود داشته باشد که اساسا به همگام‌سازی بینجامد یا آنچه می‌تواند بدان عمل شود را هماهنگ کند. در این مصاحبه مطرح شد که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌تواند از سمتش در مقام هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برای هماهنگ‌سازی اقداماتی که لازم است ایران و ایالات متحده انجام دهند، استفاده کند. به گفته محمدجواد ظریف، جوزپ بورل می تواند اقداماتی را که لازم است توسط آمریکا و ایران انجام دهد، "تنظیم کند". headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

ج.ا در حال التماس غرب و آمریکا با حفظ ظاهر در ایران ظریف خطاب به غرب: ما به هم محتاجییییم. مثل دیوونه به خواب ... آمریکائیها ابله نیستند وقتی می بینند حکومت ایران میل رابطه باآمریکا ندارد از طرفی ایرانیان هم در آستانه شورشندحکومت حقیقی با اصل هویت و مدنیت بزرک مشترک علوم طبیعی ملتهای موسسان ایران ایرانیان باستانشان را میخواند به برجام_سودجویانه مشترک حکومت ایران و انگلستان برگردد.

😂😂😂😂