پیشنهاد قانونی جديد در آمریکا برای منع تروریست‌ها از شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر

04/03/2021 12:28:00 ب.ظ

پیشنهاد قانونی جديد در آمریکا برای منع تروریست‌ها از شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر #العربية

العربية

پیشنهاد قانونی جديد در آمریکا برای منع تروریست‌ها از شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر العربية

تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا روز پنجشنبه 4 مارس طرحی از یک لایحه ارائه دادند که

این طرح از سوی تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه‌ از جمله آندی بار، جیم بانکس، جو ویلسون و 40 عضو دیگر کمیته RSC مجلس نمایندگان پیشنهاد شده و در حال بررسی است.آندی بار در مصاحبه با «فاکس نیوز» گفت: «قانون کنونی ایالات متحده به شرکت‌های فناوری بزرگ مانند توئیتر و غیر به تروریست‌ها، حامیان آنها و دیکتاتورهایی چون علی خامنه‌ای رهبر ایران، اجازه می‌دهد تا به صورت رایگان از پلتفرم این شرکت‌ها برای اهداف خود و ترویج گفتمان تروریستی‌شان استفاده کنند.»

او افزود: «شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی نباید پلتفرم ستمگرانی مانند رهبران ایران بخصوص علی خامنه‌ای باشند».گفتنی است که به موجب قانون تحریم‌های کنونی آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده صلاحیت دستور منع رسانه‌های اجتماعی یا اعمال تحریم تروریست‌ها را ندارد. مفاد قانون سال 1976 و اصلاحاتی که در سال‌های 1988 تا 1994 بر آن اجرا شد، رئیس جمهور حق سازماندهی یا ممنوعیت هر چیزی درباره آزادی خدمات اطلاع رسانی را چه مستقیم و چه غیر مستقیم را ندارد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تروریست های داخلی خود آمریکا چی ؟ domestic terrorists ? اول از همه باید حساب خامنه‌ای_جنایتکار را ببندند.

چین: از روابط قانونی خود با ایران از جمله تبادلات نفتی حفاظت می‌کنیمسخنگوی وزارت تجارت چین گفت که این کشور تلاش خواهد کرد از روابط قانونی با ایران که شامل تبادلات نفتی می‌شود، حفاظت کند. باز هم نفت نيم بها براي برادران چيني!

پزشکی قانونی پس از تشریح جسد «آزاده نامداری»: هیچ نشانه‌ای از بارداری مشاهده نشدبه نظر شما راست میگن یا دروغ اینا موشک زدن به هواپیما گفتن ما نزدیم، دکل نفتی رو غیب کردن و.... یه شکم که چیزی نیست

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد

به موجب آن تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه تروریست‌ها و حامیان آنها نه تنها شامل ممنوعیت‌ سفر به ایالات متحده و فعالیت مالی شود بلکه باید شامل ممنوعیت دسترسی آنها به شرکت‌های رسانه‌ای مانند توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی در ایالات متحده شود تا افراد تروریست و حامیان آنها نتوانند از این سکوهای رسانه‌ای برای ترویج اهداف تروریستی خود استفاده کنند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت تجارت چین روز پنج‌شنبه گفت که این کشور تلاش خواهد کرد تا از توافق نفتی‌اش با ایران و منافع قانونی روابط چین-ایران حفاظت کند.استان وایر - «مهدی فروزش»، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اعلام اینکه کار تشریح جسد آزاده نامداری به پایان رسیده، باردار بودن او را به صورت کامل تکذیب کرد.۱۰۲ فعال مدنی و کنشگر سیاسی داخل ایران در نامه‌ای به رئیس و اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواهان پشتیبانی این نهاد از برگزاری یک همه‌پرسی برای گذار از حکومت جمهوری اسلامی شدند.

این طرح از سوی تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه‌ از جمله آندی بار، جیم بانکس، جو ویلسون و 40 عضو دیگر کمیته RSC مجلس نمایندگان پیشنهاد شده و در حال بررسی است. آندی بار در مصاحبه با «فاکس نیوز» گفت: «قانون کنونی ایالات متحده به شرکت‌های فناوری بزرگ مانند توئیتر و غیر به تروریست‌ها، حامیان آنها و دیکتاتورهایی چون علی خامنه‌ای رهبر ایران، اجازه می‌دهد تا به صورت رایگان از پلتفرم این شرکت‌ها برای اهداف خود و ترویج گفتمان تروریستی‌شان استفاده کنند. تبادلات نفتی با ایران در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ و بازگردانده شدن تحریم‌های پیشین آمریکا علیه ایران، از جمله موارد تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران بوده است.» او افزود: «شرکت‌های بزرگ رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی نباید پلتفرم ستمگرانی مانند رهبران ایران بخصوص علی خامنه‌ای باشند». رحم و ضمائم رحم او در اندازه طبیعی و فاقد هرگونه محصول حاملگی بوده است. گفتنی است که به موجب قانون تحریم‌های کنونی آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده صلاحیت دستور منع رسانه‌های اجتماعی یا اعمال تحریم تروریست‌ها را ندارد. مفاد قانون سال 1976 و اصلاحاتی که در سال‌های 1988 تا 1994 بر آن اجرا شد، رئیس جمهور حق سازماندهی یا ممنوعیت هر چیزی درباره آزادی خدمات اطلاع رسانی را چه مستقیم و چه غیر مستقیم را ندارد.» شهلا انتصاری، اکبر امینی، عیسی‌خان حاتمی، یاسمین حنیفه طباطبایی، هاشم خواستار، زرتشت احمدی‌راغب، کوروش زعیم، حشمت الله طبرزدی،  بهفر لاله‌زاری، ‌فرنگیس مظلوم، عبدالحمید معصومی تهرانی، و محمد نیکبخت از جمله امضا کنندگان این نامه هستند.

طبق این اصلاحات، رئیس جمهوری هیچ قدرتی برای تنظیم یا ممنوعیت کار رسانه‌ها چه به طور مستقیم یا غیرمستقیم را ندارد. او در خصوص زمان اعلام آزمایش‌ها نیز گفته که این موضوع بستگی به «نوع آزمایش‌ها» دارد. لایحه پیشنهادی قانون جدید ارائه شده از سوی جمهوری‌خواهان، به رئیس جمهوری حق می‌دهد تا ارائه دهندگان خدمات رسانه‌ای مانند توییتر، فیس بوک، و اینستگرام و یوتیوب، در صورت ارائه سکوی تبلیغاتی به تروریست‌ها، را مجازات کند. لایحه جدید علاوه بر تحریم‌های اقتصادی، ممنوعیت خدمات رسانه‌ای برای افراد و اشخاص مرتبط با تروریسم را در نظر گرفته و از رسانه‌های اجتماعی خواسته شده ضمن حفظ اصل اطلاع رسانی و دسترسی مردم به اطلاعات آزاد تروریست‌ها را تحریم کند». مسدود کردن حساب توییتر خامنه‌ای شرکت توئییتر در تاریخ 21 ژانویه 2021 حساب توئیتری منسوب به وبسایت علی خامنه‌ای رهبر ایران را مسدود کرد. «سجاد عبادی»، همسر آزاده نامداری نیز طی روزها اخیر به همراه دختر چهار ساله‌شان به شمال ایران سفر کرده بود. این اقدام پس از آن صورت گرفت که حساب خامنه‌ای عکسی را منتشر کرده بود که به نظر می‌آمد در آن دونالد ترامپ در زمین گلف خود مشغول بازی است.

توئیتر همزمان با مسدود کردن حساب خامنه‌ای نوشت، این حساب به دلیل نقض قوانین توئیتر از دسترس خارج شده است. در پوستر به نقل از خامنه‌ای نوشته شده «انتقام حتمی است» لذا توئیتر این را به مثابه تهدید تلقی کرد و حساب رهبر ایران مسدود شد. آزاده نامداری متولد سال۱۳۶۳ در کرمانشاه بود. توئیتر اخیرا حساب دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا را نیز مسدود کرده و او را به تشویق علیه خشونت متهم کرده بود. .